Інформаційний кур’єр

Область готова впроваджувати етапи виходу з карантину, але потрібне централізоване рішення

Підсумки «першого етапу боротьби з коронавірусом» підбив на брифінгу минулого понеділка (27 квітня) голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. За останньою інформацією протягом цього періоду на Полтавщині було офіційно встановлено 180 випадків захворювання на COVID-19, 20 людей одужало, маємо чотири смерті від коронавірусу.
Самоізоляцію пройшли і вважаються здоровими понад 4 тисячі осіб, нині на цьому режимі перебуває понад 400 громадян. В області 17 інфекційних відділень готові приймати першу хвилю інфікованих. Вони розраховані на 427 пацієнтів. Це бокси та напівбокси відповідно на 241 та 186 ліжко-місць. Також визначені пункти для обсервації потенційно хворих, їх дванадцять. В області працюють 36 мобільних бригад, які виїжджають для забору тестового матеріалу на підтвердження чи спростування підозри на захворювання. Олег Синєгубов також повідомив, що на боротьбу з коронавірусом Полтавська область виділила 66 мільйонів гривень, понад 70 мільйонів гривень на закупівлі обладнання та засобів захисту витратив бізнес. Тепер в області ПЛР-методом тестуються усі хворі з діагнозом пневмонія та особи, що мали контакти з хворими чи ознаки на захворювання коронавірусною інфекцією. Добова спроможність обласного лабораторного центру виведена на 200 тестів за добу, що є одним з кращих показників в Україні. З початку пандемії в області проведено 1800 ПЛР-тестувань.
На запитання щодо можливого послаблення карантину, зокрема відкриття продовольчих ринків, очільник області відповів, що Полтавщина готова до послаблення карантину, але для цього потрібне централізоване рішення, тому що самостійно його приймати місцева влада не має права, бо в країні діє режим надзвичайної ситуації.
Як було повідомлено на брифінгу у вівторок (28 квітня), в якому взяли участь перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, в області розпочато виплату малозабезпеченим пенсіонерам одноразової грошової допомоги тисячу гривень та доставку силами працівників соціальних служб безкоштовних продуктових наборів (а таких 44 тисячі) мережі магазинів компанії «АТБ-Маркет» особам, які потребують догляду, та особам з інвалідністю.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий