Обрано наступного Президента

Обрано наступного Президента

Кількість полтавців, які взяли участь у повторному голосуванні з виборів Президента України 21 квітня, була приблизно такою ж, як і в першому турі, – майже 65 відсотків. Для проведення другого туру виборів членам виборчих комісій довелося провести чималу підготовчу роботу. Цього разу, за словами організаторів виборів, не виникло проблем щодо матеріального забезпечення процесу, але відчувався певний кадровий «голод». Зокрема спостерігачі Громадянської кампанії захисту права на вибір повідомили, що на багатьох дільницях не було спостерігачів чи офіційно делегованих представників від учасників президентських перегонів. Як і під час голосування 31 березня, не вдалося владнати проблему з інклюзивністю виборчих дільниць. Зі слів спостерігачів Опори, людям з інвалідністю часто нелегко було потрапити до кабінок виборців. Проте Полтавщина стала лідером серед областей, де проголосувало найбільше людей. Конкуренцію можуть скласти лише Дніпропетровська, Запорізька та Миколаївська області, де відсоток виборців дещо вищий. Усі дільниці розпочали роботу вчасно. Враховуючи той факт, що вибори припали на Вербну неділю, чимало полтавців вирішили спочатку проголосувати, а потім святити вербу. Тому вже на восьму годину ранку біля деяких дільниць утворилися черги.

***
На дільниці №530949 у приміщенні Будинку культури Смородщини Чутівського району, що входить до 149-го виборчого округу, максимальний наплив виборців спостерігався після одинадцятої години, адже саме в цей час у селі відбулося освячення верби. Відразу після цього обряду ошатно вбрані місцеві люди прямували до дільниці. Голова виборчої комісії Олександра Павлінська повідомила, що активно голосували і молодь, і люди старшого віку. На дільниці працювало два спостерігачі – від громадянських організацій Опора та Демократичної команди України.
***
Конструктивно, у діловій атмосфері пройшло голосування на виборчій дільниці №530755 у селищі Степне Полтавського району, що входить до 145-го виборчого округу. Голова комісії Володимир Дейнека розповів, що для осіб, які не мали можливості самотужки дістатися до виборчої дільниці, було організоване голосування вдома. Загалом виборчу скриньку доставили до 30 людей, але з них через різні обставини проголосувати змогли 23 особи.
***
До 145-го виборчого округу увійшла і дільниця №531145, яка розташовувалася в приміщенні Обласного центру естетичного виховання молоді, що в Київському районі Полтави. На ній зареєстровано 2140 виборців. Зі слів голови виборчої комісії Олександра Реця, станом на 17-ту годину 21 квітня проголосували 1335 людей, що склало 62 відсотки загальної кількості. Цього разу молодь поставилася дуже відповідально до виборчого процесу і довела, що не стоїть осторонь політичного життя держави.
***
Не надто поспішаючи, приязно спілкуючись, Шишаками ідуть люди. Багато хто несе в руках зелені пучки розквітлих гілок верби. Місцевий храм Різдва Пресвятої Богородиці скликає своїх прихожан урочистими дзвонами. Хтось прямує відразу до церкви за Божим благословенням, а хтось дорогою завертає до «своєї» з двох Шишацьких виборчих дільниць 147-го виборчого округу.
Наш кореспондент також побував і у храмі, де свята молитва благословила людей та гнучкі обереги у їхніх руках, і на виборчих дільницях
№ 530960 та № 530962 Шишак, поспілкувавшись з їхніми представниками: головами Олександром Сербіним і Наталією Мотченко. Спілкування відбувалося майже опівдні, тож очільники дільниць вже певною мірою могли аналізувати ситуацію активності явки виборців у порівнянні з першим туром президентських виборів. Вони зазначили, що активність людей не знизилась, вікові категорії не домінують: молодь, виборці середнього та поважного віку мовби чергуються у відвідинах дільниці (щоправда, у цьому році і в першому, і в другому турах молоді люди стали активніше проявляти свою громадянську позицію).
***
Під час виборів 21 квітня охорону 1261-ї виборчої дільниці Полтавщини забезпечували понад 1800 поліцейських. За інформацією начальника поліції Полтавщини Андрія Замахіна, станом на 20-ту годину 21 квітня складено один адміністративний протокол, ще 14 повідомлень про порушення не підтвердилися.
***
За повідомленням офіційного сайта Центральної виборчої комісії, станом на 9 годину 10 хвилин 22 квітня оброблено 92,12 відсотка бюлетенів. За В.О.Зеленського проголосувало 73,17 відсотка учасників виборів, за П.О.Порошенка – 24,5 відсотка.
В.О.Зеленський переміг на усіх територіальних виборчих округах Полтавщини. В області в цілому В.О.Зеленський отримав 82,30 відсотка голосів виборців; П.О.Порошенко – 15,50 відсотка.

Репортаж підготували: Юлія Хоменко/»Зоря Полтавщини»; Катерина Шульга/журналіст.

Поділися:

Добавить комментарий