Обстежують швидко, на місці У Полтаві працює нове приймальне відділення лікарні

Обстежують швидко, на місці У Полтаві працює нове приймальне відділення лікарні

Наприкінці 2020 року після реконструкції відновило роботу приймально-діагностичне відділення Полтавської обласної лікарні імені М. В. Скліфосовського. Нині це відділення екстреної медичної допомоги. Також на першому поверсі розташоване рентгенологічне відділення хірургічного корпусу. Обидва вони реконструйовані в рамках програми «Велике будівництво» Президента Володимира Зеленського. У приймальному відділенні встановили новітнє обладнання, завдяки якому пацієнт в одному місці отримує всебічне обстеження, діагноз та правильне лікування.

Після ремонту значно розширили залу очікувань, працює електронна черга. Пацієнти можуть проходити як планову, так і екстрену госпіталізацію. В обох випадках людину повністю обстежують.
На першому поверсі працюють 3 рентгенкабінети, 2 кабінети УЗД. Є кабінет фіброгастроскопії, 2 кабінети КТ та МРТ. Як розповів заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні імені М. В. Скліфосовського Олександр Олійник, за допомогою новітніх МРТ-апаратів можна виконувати дослідження у різних режимах, проводити діагностику патологічних станів. У приймальному відділенні є реанімаційна зала, мала реанімаційна перев’язувальна та палата для огляду пацієнтів, яких доставляють з екстреною патологією.
«До карантину в закладі за рік лікувалося близько 26 тисяч пацієнтів. Нині через обмеження планової госпіталізації їх менше. Сподіваємося, що після закінчення карантину відновимо роботу в повному обсязі. Завдяки сучасному діагностичному обладнанню значно покращилася діагностика та скоротився час обстеження», – сказав Олександр Олійник.
Після реконструкції поліпшилася й логістика прийому пацієнтів, яка здійснюється за потоками: червоний – для екстрених пацієнтів, зелений – планова госпіталізація, жовтий – діагностичні дослідження. Різнокольорові смужки для зручності нанесені на підлозі.
Відкрили й ендоскопічний кабінет, який обладнаний найсучаснішою апаратурою. Тут є ендоскопічний процесор, відеогастроскопи, гастроскоп, колоноскоп та додемоскоп. За допомогою сучасного електрохірургічного блоку можна здійснювати зупинку шлунково-кишкових кровотеч. За день у кабінеті можуть прийняти 10–12 пацієнтів.
«Нині значно поширилися шлунково-кишкові кровотечі. Це пов’язано з неконтрольованим та самовільним прийомом препаратів, які розріджують кров. У цьому кабінеті можна виконувати аргоноплазмову коагуляцію кровоточивих виразок. Раніше, щоб зупинити кровотечу, потрібне було оперативне вручання», – зазначив лікар-ендоскопіст Олексій Пирогов.
Світлана Лисенко прийшла на обстеження. Каже, що такий рівень медицини бачить уперше.
«Давно не була в цій лікарні, вперше потрапила після ремонту. Враження надзвичайні, все чисте, нове. Гарний персонал, немає черг. Швидко пройшла обстеження», – сказала Світлана Лисенко.
Нині в Україні побудовано та здано в експлуатацію вже понад 130 приймальних відділень. Невдовзі відкриють ще 80. Загалом у Полтавській області на завершальній стадії реконструкція 7 відділень.
«Приймальне відділення в обласній лікарні – перше на Полтавщині, яке реконструйоване за новим форматом і де докорінно змінені радянські підходи щодо прийому людей. Тут створили всі умови як для пацієнтів, так і для медичного персоналу. У межах децентралізації важливо, щоб люди отримували якісні медичні послуги на місцях», – наголосив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Полтавська ОДА.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий