Олег СИНЄГУБОВ: «2020-й стане роком будівництва на Полтавщині»

Олег СИНЄГУБОВ: «2020-й стане роком будівництва на Полтавщині»

Про попередні підсумки роботи, виявлені зловживання попередньої влади та плани на майбутнє читайте в інтерв’ю з головою Полтавської ОДА Олегом СИНЄГУБОВИМ.

– Олеже Васильовичу, розкажіть про основні підсумки Вашої роботи у минулому році.
– Протягом перших двох місяців моєї роботи нам вдалося вирішити певні кадрові питання, підготувати проєкт структурної реорганізації ОДА, розпочати аудит, визначитися із кандидатами на посади голів РДА, налагодити співпрацю із облрадою, прийняти якісний бюджет області на 2020 рік, завершити перспективний план децентралізації та інше.
За моїми оцінками, зараз ми знаходимося серед регіонів-лідерів, але існують і певні проблеми. Мало створюється нових робочих місць, мало нових об’єктів вводиться в експлуатацію, мало нових об’єктів будується, багато комунальних підприємств є збитковими, точніше кажучи, доведені до збитковості й банкрутства.
– Які проблеми були основними на кінець минулого року?
– Те, що доба налічує лише 24 години, а рік – 365 днів…
А якщо серйозно, то усі проблеми є для нас головними. На щастя, якоїсь «непідйомної» ситуації не спостерігається в жодній із сфер життя Полтавщини.
– Які Ваші плани на 2020 рік?
– По-перше, 2020-й стане роком будівництва. Окрім того, що ми маємо розв’язати проблему якості дорожнього покриття на території області, треба зробити серйозний акцент на капітальних інвестиціях, житловому та промисловому будівництві, оновленні інфраструктури. Це для нас принципово.
По-друге, інвестиції та створення нових робочих місць. Це – головне для економіки регіону. Сьогоднішні інвестиції – це завтрашнє зростання. На жаль, за останні роки за цим напрямком склалася не зовсім задовільна ситуація, і ми будемо її виправляти. Вже незабаром у структурі ОДА буде створено окремий «Інвестиційний офіс», який опікуватиметься лише цим питанням.
По-третє, буде й надалі наводитися порядок у системі фінансів, власності, податків, земле- та надрокористуванні і таке інше. Вважаю, що до 30 відсотків бюджету обертається сьогодні в тіні. Треба ці кошти «виводити на світло».
– Ви заявляли про плани проведення повного аудиту роботи попередньої влади. Як реалізується ця ініціатива?
– Робота триває. Аналізується ситуація як по департаментах, так і по окремих комунальних підприємствах та по окремих найбільш корумпованих сферах діяльності – ліс, надра, дороги, будівництво, землекористування.
– Чи можете назвати якісь конкретні приклади виявлених зловживань?
– На жаль, повний список буде надто довгим, зупинюсь лише на деяких фактах.
Комунальне підприємство «Полтавафарм» 4 роки тому було одним із найбільш прибуткових та демонструвало 6–7 мільйонів гривень річного прибутку. Сьогодні воно, крім 15 мільйонів збитків, має непідйомну штучну кредиторську заборгованість 41 мільйон гривень і фактично доведене до банкрутства. Склади «Полтавафарм» замість ліків заповнені «Віагрою« і тестами на вагітність, тобто маркетинговими продуктами, де є великий дисконт, який отримувався як «відкат».
Інше комунальне підприємство – «Полтававодоканал» – мало заборгованість за спожиту електроенергію і попросило виділити кошти на 20 мільйонів гривень з обласного бюджету на погашення цієї заборгованості. Облрада пішла назустріч, але призначення коштів у тексті рішення було змінене. Кошти пішли на поповнення статутного капіталу. Борг залишився й досі, підприємство знову просить кошти…
«Улюбленою справою» місцевих посадовців стала реконструкція аварійних приміщень та їх перепрофілювання під соціальні потреби. Десятки таких об’єктів ми вже «виловили» при підготовці бюджету-2020. Кожен такий об’єкт мав обійтися бюджету в десятки мільйонів гривень через 3–4-разове завищення цін. Будувати нові об’єкти «з нуля» значно дешевше, ніж ремонтувати за такими цінами.
Половина усіх водних об’єктів області разом із земельними ділянками під ними використовується без оформлення відповідних паспортів водного об’єкта та часто без укладення договорів оренди, без отримання дозволу на спеціальне водокористування, без розроблення режиму рибогосподарської експлуатації водного об’єкта тощо. Це означає, що повз бюджет, тобто у «тінь», йдуть мільйони гривень!..
Що стосується оренди землі, лісу, водоймищ, то аналіз матеріалів ОДА та РДА показав таке. Виявлено багато фактів передачі землі, водоймищ, лісу тощо в оренду на 49 років без проведення нормативно-грошової оцінки або за мінімальною орендною платою. Продовження терміну діючих договорів відбувалося без перевірки заборгованості з боку орендарів. Існує велика кількість договорів, по яких орендна плата не переглядалася ще з 2013 року.
Видобуток енергоресурсів на території області – окрема тема для розмови. Зараз ми створюємо відповідну комісію, яка предметно дослідить це питання та ознайомить громаду із виявленими порушеннями. Прогнозую, що їх також буде чимало.
– Що робиться для усунення зазначених проблем?
– По кожному порушеному питанню проводяться перевірки. Також робляться офіційні запити відповідним органам влади, потім на основі відповідей, у разі підтвердження інформації, будуть порушуватися конкретні провадження.
На сьогодні за моїм підписом відправлено вже понад 100 відповідних запитів до різних органів влади. Окрім цього, надано близько 30 доручень департаментам та РДА. Якщо порахувати, то виходить така картина: в середньому за один робочий день від мене виходить 4–5 рішень щодо перевірок за фактами можливих зловживань. І це не рахуючи нарад та зустрічей із силовиками.
– Звідки Ви отримуєте інформацію про зловживання та усі ці приклади порушень?
– Багато інформації надходить на мою сторінку у Фейсбук. Тут і про корупцію, і про здирництво, і про тіньовий бізнес. Всі надані мені факти ретельно перевіряються та йдуть у роботи профільним заступникам.
Певну інформацію надають місцеві депутати та бізнесмени, які обізнані з реальною ситуацією на місцях.
Є також інші джерела інформації, які мені не хотілося б розголошувати.
– Чи будуть давно вже анонсовані «посадки»?
– Про посадки нічого сказати не можу, бо це не в сфері моїх повноважень. Це вирішує суд. Але кримінальні справи, напевно, будуть.
– Що Ви могли б сказати читачам «Зорі Полтавщини», які давно чекають на наведення порядку і з інтересом спостерігають за Вашою діяльністю на чолі Полтавщини?
– Порядок буде наведено рішуче і жорстко! Це завдання ставили переді мною Президент України та Уряд. Це мій безумовний пріоритет і основне зобов’язання як керівника ОДА. Шаленій корупції, зловживанням, безвідповідальності, бездіяльності, ігноруванню потреб людей буде покладено край, і все це піде у минуле!
Попереду на нас чекають нові робочі місця, нові підприємства, нові дороги, економічний розвиток і створення належних умов життя для кожної людини, яка чесно живе і працює.

Юлія КРАВЕЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий