Олег СИНЄГУБОВ: "Сто днів – це лише початок"

Олег СИНЄГУБОВ: «Сто днів – це лише початок»

За підсумками перших 100 днів перебування на посаді голова ОДА Олег Синєгубов зустрівся з представниками регіональних ЗМІ.
На початку зустрічі керівник області прокоментував ситуацію у Нових Санжарах.
– Ситуація в Нових Санжарах повністю контрольована, жителі цього населеного пункту й області у повній безпеці, – наголосив Олег Синєгубов. – За цими заворушеннями стояли деякі люди, деякі навіть політичні сили, що намагалися дестабілізувати ситуацію. Після того, як вони почали провокації, населення це підхопило. Нині тиждень обсервації минув, усе добре. Люди перебувають під постійним наглядом, він здійснюється цілодобово. Були певні випадки погіршення стану здоров’я декого з людей на обсервації, але це пов’язано із загостренням хронічних захворювань. Загроз немає, усе спокійно.
Серед основних завдань, з якими Олег Синєгубов у листопаді 2019-го прийшов на посаду голови Полтавської ОДА, – наведення порядку в області, проведення аудиту ефективності та законності рішень попередньої влади, нещадна війна з корупцією та створення умов для залучення інвестицій на Полтавщину. Адже, за його словами, багато процесів в області мали корупційну складову. Він ініціював понад 150 перевірок тільки в ОДА, деякі тривають і зараз. Усі керівники, робота яких викликала сумніви, були звільнені. По кожному виявленому факту передано матеріали до правоохоронних органів. Вже є ряд кримінальних проваджень.

Полтавщина може стати пілотним регіоном для запровадження системи єдиного кол-центру

Про це під час прес-конференції за підсумками 100 днів діяльності розповів голова ОДА Олег Синєгубов.
– Хочемо стати пілотною областю, де, можливо, буде запроваджено систему єдиного кол-центру за аналогом 911. Це буде номер 112. Не вперше в Україні її намагаються запровадити. Знаємо, які підстави й перепони завадили це втілити. Вважаю, що нам таку систему запровадити вдасться, – висловив сподівання керівник області.
Порушив він і питання встановлення на автошляхах області комплексів відеоспостереження та відеофіксації порушень правил дорожнього руху.
– Вони фіксують порушення швидкісного режиму, не пристебнуті ремені безпеки, паління й розмови по мобільному телефону за кермом. Ці комплекси встановлюватимемо. Безпека полтавців – це пріоритет, – наголосив Олег Синєгубов.

Головне завдання – подолання корупції

– Із перших днів на посаді до мене намагалися підійти з хабарами. Усі отримали заяву до правоохоронних органів. Корупційні потоки нагорі Полтавської ОДА обрубано. Ні я, ні мої заступники хабарів не беремо, – запевнив Олег Синєгубов. – Моя лінія на нульову толерантність до корупції має повну підтримку Президента, Прем’єра і Голови Верховної Ради. Сподіваюся, що всі правоохоронці області це почують і зроблять правильні висновки. Якщо ні, то кадрові висновки буде зроблено щодо них.
За словами керівника області, корупція має не лише економічний характер. Її політичний характер яскраво прослідковувався під час провокацій у в Нових Санжарах.
– За протестантами стоять певні бізнес- та політичні угрупування. Вони бояться втратити прибутки, які раніше постійно отримували від корупційних схем. І прагнуть дестаблізувати ситуацію, але ми не допустимо цього, – повідомив Олег Синєгубов.

Конструктивні стосунки з обласною радою

Між облдержадміністрацією та обласною радою побудовані конструктивні стосунки.
– Нам вдалося побудувати конструктивні відносини з обласною радою. Першим викликом, коли мене призначили на посаду, було прийняття бюджету. Воно було нагальним. Ми зустрічалися з усіма фракціями. Я особисто був присутній на всіх профільних комісіях обласної ради. І вперше за 5 років нам вдалося прийняти бюджет, де було закладено більше 30% розвитку. Це бюджет не проїдання, а розвитку, – констатував Олег Синєгубов.
Очільник області наголосив, що особлива увага приділена медицині, культурі й освіті. Нині тривають реформи цих галузей. Полтавщина – перша область в Україні, яка оновила парк карет «швидкої допомоги». Полтавщина отримала 165 автомобілів. Цього року буде завершено будівництво кардіоцентру та інших соціально важливих об’єктів. Полтавщина, за словами очільника області, на 100% готова до нового етапу медичної реформи.

Робота адміністрації має працювати на результат

Наведення порядку в області, проведення аудиту ефективності та законності рішень попередньої влади, нещадна війна з корупцією та створення умов для залучення інвестицій на Полтавщину – основні завдання, які голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов отримав від Президента і Прем’єр-міністра. Про це він повідомив на пресконференції з приводу перших 100 днів на посаді.
За його словами, вся система роботи в попередній адміністрації була неефективною, бо була спрямована на процес, а не на результат.
Для прикладу він розповів про роботу департаменту будівництва, містобудування та архітектури, керівництво якого в листопаді 2019 року звільнилося якраз у період активної фази добудови різних об’єктів.
– У результаті чого із 180 мільйонів гривень, наданих ДФРР, було використано лише 80 мільйонів, 20 мільйонів залишилися перехідними, а 80 – область фактично втратила, – розповів голова ОДА. – Нині роботу департаменту будівництва яскраво ілюструє ЦНАП, який будується за вікном. За три місяці було зроблено більше, ніж за рік.

Є питання до керівника Агентства місцевих доріг

Знищення корупції у верхівці Полтавської облдержадміністрації, прийняття бюджету розвитку, наведення порядку в департаменті будівництва – це три основних здобутки упродовж 100 днів на посаді голови ОДА, вважає Олег Синєгубов.
– У департаменті триватимуть обшуки й слідчі дії. За моїм дорученням працівники структурного підрозділу мають надавати за будь-яким запитом правоохоронних органів інформацію. Якщо її буде недостатньо, то проводитимуться слідчі дії, – сказав Олег Синєгубов.
Він також додав, що на контролі – діяльність Агентства місцевих доріг Полтавської області.
– Дуже багато було запитань і в правоохоронців щодо тендера, проведеного Агентством на 3,9 мільярда гривень щодо експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування. Я особисто написав звернення до НАБУ, вони затребували відповідну інформацію. Чекаємо офіційної відповіді щодо можливих зловживань, – зазначив Олег Синєгубов. – Авторитетів немає. До керівника Агентства місцевих доріг у мене будуть питання і надалі. Якщо хоч один випадок корупційної складової, зловживання, непрофесійності буде підтверджений, він одразу позбавиться своєї посади.

Слухаючи людей, керуємося офіційними документами

Нині в області гостро стоїть питання децентралізації. Йде укрупнення вже існуючих громад. Обласна влада намагається врахувати думку кожної громади.
– Ми чуємо всіх людей та керуємося офіційними документами. Якщо є рішення сесій місцевих рад про об’єднання, це для нас – головне: волевиявлення людей, які делегували своє право депутатам місцевих рад. Перспективний план направлений до Міністерства розвитку громад та територій України. Також відбудеться засідання, на якому всі плани будуть узгоджені. Потім їх передадуть у Кабмін. І він прийматиме остаточне рішення, – сказав Олег Синєгубов.
Очільник області також додав, що з 2015 року в людей був час на добровільне об’єднання та створення ОТГ. За цей час вони мали не лише створити громади, а й показати їх спроможність: економічну, політичну, демографічну. Нині ж державницька політика така, що існуючі ОТГ мають укрупнюватися. За методологією в ОТГ має бути населення не менше 7 тисяч осіб.
– Нині ми повинні вибудувати певний конструктив. Людей ми чуємо, проводимо консультації. Минулого тижня зустрівся з ініціативною групою Кам’янопотоківської ОТГ. В ОДА написали листа до Міністерства розвитку громад та територій України. Зазначили, що ОТГ не бажає приєднуватися до міста. Однак остаточне рішення прийматиме Кабмін, – констатував Олег Синєгубов.

Наталка ПОЛТАВЕЦЬ.

Поділися:

Добавить комментарий