Олександр БІЛЕНЬКИЙ: «Депутати одноголосно підтримали основний фінансовий документ області»

Олександр БІЛЕНЬКИЙ: «Депутати одноголосно підтримали основний фінансовий документ області»

Минулої п’ятниці, 24 грудня, відбулася десята позачергова сесія Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів пленарне засідання голова облради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов (якого, до речі, того ж дня Указом Президента України було призначено головою Харківської ОДА). Перед початком розгляду питань порядку денного присутніх у сесійному залі привітали з Новорічно-Різдвяними святами юні таланти з творчого колективу «Домінус».
До порядку денного було внесено низку додаткових питань, тож в цілому депутатський корпус розглянув близько сорока проєктів рішень. Найголовнішим питанням порядку денного було затвердження бюджету області на 2022 рік.
Доходи обласного бюджету (без урахування дотацій та субвенцій) на 2022 рік визначені в сумі 3 247,7 млн грн, що на 764,8 млн грн (30,8%) більше від затверджених показників на 2021 рік. Обсяг доходів загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) складає 3 002,9 млн грн, що на 719,3 млн грн (31,5%) більше від затверджених показників на 2021 рік.
Видатки обласного бюджету на 2022 рік плануються в обсязі 5 272,6 млн грн, в тому числі по загальному фонду – 3 178,4 млн грн, по спеціальному – 2 094,2 млн грн. Видатки на утримання закладів освіти передбачені в сумі 1 572,6 млн грн. Обсяг видатків на галузь охорони здоров’я передбачений в сумі 461,7 млн грн. На соціальний захист населення та соціальне забезпечення спрямовано видатки в сумі 471,4 млн грн. Для реалізації державної політики у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей передбачені кошти в сумі 17,2 млн грн. Видатки по галузі «Культура і мистецтво» становлять 209,9 млн грн. Видатки на забезпечення діяльності закладів фізичної культури і спорту передбачені в сумі 136,1 млн грн. На проведення капітального ремонту, будівництва, реконструкції та реставрації закладів обласної комунальної власності буде спрямовано 277,6 млн грн. На фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з Державного бюджету спрямовано
1 191,4 млн грн.
Варто зауважити, що за бюджет-2022 депутатський корпус проголосував одноголосно. Проєкт рішення підтримали всі 76 депутатів, які брали участь у голосуванні.
Під час роботи сесії також було внесено зміни у бюджет області на 2021 рік, розглянуто майнові та кадрові питання. Депутати внесли зміни та затвердили низку обласних програм, підтримали проєкти рішень щодо Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2022 рік та звернень до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади з суспільно-значущих питань.
Рішенням сесії обласної ради 2022 рік на Полтавщині оголошено Роком Григорія Сковороди. На думку депутатів, це сприятиме популяризації інтелектуального надбання нашого славетного земляка, дозволить залучити широкі мистецькі та громадські кола до вивчення спадщини філософа, підвищить туристичний потенціал Полтавської області. Облрада рекомендувала Полтавській обласній державній адміністрації розробити план заходів з відзначення в області Року Григорія Сковороди, а сільським, селищним, міським радам Полтавщини провести відповідні заходи на місцевому рівні.
Наприкінці засідання, підбиваючи підсумки роботи за рік, до присутніх звернувся голова облради Олександр Біленький. Він, зокрема, зазначив: «Наведу дуже коротку, але важливу статистику: впродовж 2021 року було проведено 10 сесій обласної ради і 12 пленарних засідань, прийнято 384 рішення обласної ради, 39 звернень депутатів, 7 депутатських запитів. Організовано 90 засідань постійних комісій, за результатами яких ухвалено 751 рекомендацію. Прийнято головний фінансовий документ на 2022 рік. Чи може він розв’язати всі проблеми? Звісно, ні. Але ми забезпечимо функціонування обласних підприємств, установ, закладів соціальної сфери, реалізацію обласних програм.
Це перший рік нашої спільної роботи в обласній раді восьмого скликання. Хтось його сприймає як знайомство, хтось – як довгий шлях, але я особисто розглядаю як перспективу подальшої роботи нашої каденції.
Я хочу всім побажати міцного здоров’я, подякувати за єдність та спільне ухвалення рішень. Вдячний Полтавській облдержадміністрації за комунікацію, усім заступникам, керівникам департаментів, управлінь і, звісно, голові облдержадміністрації – Олегу Васильовичу Синєгубову. Цей рік нас зміцнив у партнерських відносинах з виконавчою гілкою влади».
* * *
Під час традиційного спілкування з журналістами після завершення пленарного засідання Олександр Біленький зауважив: «Депутати одноголосно підтримали основний фінансовий документ області. Наш бюджет на 2022 рік складає 5 мільярдів 272 мільйони гривень. Це майже на мільярд більше, ніж у минулому. Головний напрямок фінансування – освіта. У 2022 році на цю галузь передбачено понад 1 мільярд гривень. Значна сума видатків запланована на медицину. Зараз основне фінансування спрямоване на захищені статті і лише частково – на капітальні видатки. Але ми розуміємо, що до кінця 2022 року ця сума може збільшитися. Тобто сказати, скільки буде коштів використано протягом року, ми не можемо, бо вже в лютому-березні 2022-го матимемо інформацію щодо вільних залишків і зможемо профінансувати більше капітальних видатків. Якщо брати аналогію з 2021 роком, то той обсяг бюджету, який ми планували і фактично отримали, зріс на 700 мільйонів гривень. Таким чином, ми зараз проголосували за захищені статті бюджету, за мінімальні вкладення в ті об’єкти і напрямки, де є співфінансування з державою. Наприклад, це проєкти, які фінансуються Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України. Також передбачили 100 мільйонів гривень на закупівлю медичної апаратури для обласних комунальних закладів. На цьому ми поки що зупиняємося й чекаємо лютого».
Голова облради також відповів на запитання журналістів стосовно зростання цін на газ. «На оплату енергоносіїв з обласного бюджету йде більше третини коштів. Нині ціна на газ зростає, виробники змушені збільшувати ціну на свою продукцію, але чи витримає нову ціну споживач? Полтавська обласна рада як орган місцевого самоврядування самостійно вплинути на цю ситуацію не може. Але варто було б зустрітися з представниками великого, середнього бізнесу для того, щоб вони внесли свої пропозиції. Завжди потрібно чути людей, а далі дивитися, як можна спільно вийти з цієї ситуації», – наголосив Олександр Біленький.
При підготовці звіту про роботу сесії використано матеріали офіційного сайта Полтавської обласної ради.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий