Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “Депутатський корпус  працював злагоджено та конструктивно”

Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “Депутатський корпус працював злагоджено та конструктивно”

Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», 29 грудня 2020 року відбулася друга сесія Полтавської обласної ради восьмого скликання, на якій було затверджено обласний бюджет – головний фінансовий документ Полтавщини на 2021 рік.

Своїм рішенням обласна рада затвердила бюджетні призначення головним розпорядникам коштів обласного кошторису в розрізі відповідних виконавців за бюджетними програмами. Також затверджено міжбюджетні трансферти на наступний рік, розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, розподіл витрат на реалізацію місцевих (регіональних) програм.
Доходи обласного бюджету Полтавської області було визначено на суму 4 мільярди 238 мільйонів гривень. Видатки – на суму 4 мільярди 297 мільйонів гривень.
На галузь освіти спрямовано 1 333,8 млн грн, охорони здоров’я – 473,1 млн грн, соціального захисту та соціального забезпечення – 427,0 млн грн, соціального захисту молоді, дітей, сімей, жінок та інших найбільш вразливих категорій населення – 20,9 млн грн, культури і мистецтва – 164,4 млн грн, фізичної культури і спорту – 61,7 млн грн, на проведення капітального ремонту, будівництва, реконструкції та реставрації закладів обласної комунальної власності за рахунок коштів, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду), надійде 112,7 млн грн, на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з Державного бюджету – 1 059,1 млн грн.
«Це не такий оптимістичний бюджет, як у 2020 році. На 60 мільйонів гривень збільшується вилучення коштів з обласного бюджету в Держбюджет, зменшилося на 200 мільйонів гривень фінансування ремонту доріг. Однак ми сподіваємося на перевиконання планових показників, на державну субвенцію. Ми також готові підтримати об’єднані громади, які нині теж потерпають від нестачі коштів», – зазначив голова облради Олександр Біленький під час спілкування з журналістами після завершення роботи сесії. Також він наголосив, що нині обласна рада з облдержадміністрацією спільно працюють над залученням додаткових коштів з Державного бюджету: «В обласному бюджеті на 2021 рік передбачено близько 112 мільйонів гривень на капітальні видатки. Ці кошти першочергово спрямовуватимуться на реконструкцію медичних закладів, зокрема Полтавського та Кременчуцького онкодиспансерів, обласної лікарні імені Скліфосовського. Окрім цього, спільно з облдержадміністрацією ми працюємо над залученням додаткових коштів з Державного фонду реконструкції та розвитку, щоб на нашу гривню держава давала свою, й тоді нам буде простіше виконувати бюджет, допомагати громадам, реалізовувати важливі проєкти».
Окрім питання затвердження обласного бюджету на 2021 рік, на сесії було розглянуто ще понад сімдесят питань порядку денного. Як зауважив голова облради, депутатський корпус працював злагоджено та конструктивно, адже основні питання порядку денного були попередньо проаналізовані членами профільних постійних комісій: «Я задоволений тим, як пройшли засідання постійних комісій. Депутати попрацювали дуже добре, і левова частка питань, які були внесені на розгляд сесії, були розглянуті й погоджені на профільних комісіях, сьогодні в сесійній залі депутати фактично підтримали рішення своїх колег, які є членами тієї чи іншої постійної комісії».
Тож депутатський корпус затвердив Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2021 рік, низку інших обласних програм, Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2021 – 2027 роки, Регламент Полтавської обласної ради восьмого скликання, вніс зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік, підтримав низку депутатських звернень, зокрема звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо тарифів на тепло, електроенергію та холодну воду, звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо здійснення заходів зі збереження автомобільних доріг загального користування, а також розглянув майнові, земельні та інші актуальні питання життєдіяльності області.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий