Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “На щастя, політичних звернень було набагато менше, ніж питань соціально-економічного розвитку області”

Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “На щастя, політичних звернень було набагато менше, ніж питань соціально-економічного розвитку області”

Відбулася тридцять третя сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. Вів пленарне засідання голова обласної ради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На початку роботи присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять нашої землячки, заступника командира роти 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, молодшого лейтенанта Ольги Нікішиної, яка померла в зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході України.
За традицією, перед обговоренням порядку денного відбулося вручення представникам обласної громади почесних відзнак. Зокрема їх отримали співробітники ДСНС Полтавщини, які навесні брали участь у ліквідації пожеж у Чорнобильській зоні. Також було повідомлено про перейменування фракції Політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на «Європейська солідарність» та створення міжфракційного депутатського об’єднання «За майбутнє».
Після цього депутати затвердили порядок денний засідання, включивши до нього низку додаткових питань. З суспільно значущих питань виступили депутати Олег Сазонов, Юрій Кобченко, Микола Первак, Володимир Литвин, Анатолій Ханко.
Одним з центральних питань, які розглядалися на пленарному засіданні, було ухвалення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік. За інформацією департаменту фінансів облдержадміністрації, через низку обставин обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 мільйона гривень. Тож обласна рада спрямувала 29,4 мільйона гривень для будівництва та реконструкції об’єктів обласної комунальної власності, 18,5 мільйона гривень – на придбання медичного обладнання, предметів та здійснення інших невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, 5 мільйонів гривень – на реалізацію заходів Фонду розвитку територій області тощо. Також було затверджено зміни до обласного бюджету в частині розподілу субвенцій з Державного бюджету обласному бюджету на понад 259,5 мільйона гривень.
Загалом на сесії було розглянуто 49 питань. Більшість із внесених проектів рішень отримали підтримку депутатського корпусу. Депутати внесли зміни до низки обласних програм, прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з важливих питань, які є актуальними для полтавської громади і можуть бути вирішені центральними органами влади.
Зокрема досить жвавим було обговорення процесу створення об’єднаних територіальних громад. До присутніх звернулися представники громадськості, що не згодні з Перспективним планом формування територій громад Полтавської області, який у травні цього року було затверджено Кабінетом Міністрів України. У підсумку обласна рада підтримала низку звернень до уряду України щодо формування територіальних громад на території Полтавщини.
Також депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належного фінансування субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Справа в тому, що на вимогу Міністерства фінансів України органи Державної казначейської служби України з вересня 2019 року частково призупинили проведення видатків цієї субвенції, чим позбавили громади необхідних фінансових ресурсів. Тож депутати облради звернулися з пропозицією надати відповідні доручення органам держказначейства невідкладно забезпечити проведення видатків субвенції із Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку.
Підтримав депутатський корпус і «Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України в частині призупинення вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України.
Як зазначив Олександр Біленький, під час карантинних заходів бюджети Полтавщини недоотримали певну суму коштів. Для прикладу, бюджет міста Полтави – 35–38 мільйонів гривень. Депутати облради зауважують, що Полтавщина вже кілька років є донором для інших областей, адже щороку з місцевих бюджетів області перераховуються до Державного бюджету значні суми реверсної дотації. Однак у 2020 році надходження до місцевих бюджетів області прогнозовано суттєво зменшиться. Відтак обласна рада звернулася з пропозицією призупинити дію статті 108 Бюджетного кодексу України на 2020 рік та внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в частині розрахунку сум реверсної дотації і цим сприяти підтримці бюджетів місцевих громад, які нині теж перебувають у непростій фінансовій ситуації.

***

«Тривалий час, через карантин, пленарні засідання не проводились. Тож накопичилось чимало важливих питань, які потрібно було вирішити. На щастя, політичних звернень на сесії було набагато менше, ніж питань соціально-економічного розвитку області. Було внесено зміни до обласного бюджету на 2020 рік – перерозподілено кошти, які були зекономлені під час карантинних заходів, розподілено субвенцію з Державного бюджету. Ми виділили кошти на обласний кардіодиспансер, щоб, умовно кажучи, перерізати стрічку і він запрацював. Також передбачені кошти на будівництво та реконструкцію об’єктів обласної комунальної власності, придбання медичного обладнання.
Депутати не підтримали декілька проектів рішень, зокрема щодо внесення змін до Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017 – 2020 роки. На мою думку, цей проект рішення облдержадміністрації необхідно доопрацювати з врахуванням зауважень, висловлених депутатами. Також це стосується питання реорганізації деяких обласних комунальних підприємств», – зазначив, коментуючи підсумки роботи сесії, голова Полтавської облради Олександр Біленький.
Під час роботи сесії було ухвалено рішення з низки інших фінансових, кадрових та майнових питань.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий