Олександр БІЛЕНЬКИЙ: «Тарифи на тепло для населення залишаться незмінними»

Олександр БІЛЕНЬКИЙ: «Тарифи на тепло для населення залишаться незмінними»

Минулого четверга, 21 жовтня, відбулося пленарне засідання сьомої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів засідання голова облради Олександр Біленький, в роботі сесії взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На початку засідання голова облради поінформував про вихід депутата Руслана Телятника з депутатської групи «Опозиційна платформа – за життя Полтава» та включення до фракції Полтавської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» в Полтавській обласній раді. З суспільно значущих питань виступили депутати Валерій Капленко, Микола Корецький, Микола Кульчинський, Олег Діденко, Володимир Ярошенко, Людмила Мірошніченко, Олексій Матюшенко, Геннадій Коваленко, Олексій Чепурко, Фахраддін Мухтаров, Олександр Кудацький. Директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак поінформував присутніх про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 та стан проведення вакцинації проти коронавірусу.
Після цього депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Головними питаннями були внесення змін до показників обласного бюджету Полтавської області на 2021 рік та «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго»». Проєкти рішень з цих питань були підтримані депутатським корпусом.
«Щодо тарифної історії – сьогодні вона фіналізована, – зазначив голова облради Олександр Біленький під час традиційного спілкування з журналістами після завершення роботи сесії. – Ми розуміли, що підвищення тарифів нічого позитивного не принесе жителям Полтавщини, які користуються послугами обласних комунальних теплопостачальних підприємств. Водночас ми не могли витрачати обласний бюджет розвитку на компенсацію різниці в тарифах. Упродовж кількох тижнів разом з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим, народними депутатами України Олегом Кулінічем та Олександром Трухіним, головами фракцій, керівником «Полтаватеплоенерго» неодноразово брали участь у нарадах в Офісі Президента України та Уряду. Ми дійшли висновку, що ціни для населення до кінця опалювального періоду 2021–2022 років залишаться незмінними. Водночас будуть підвищені й встановлені тарифи для бюджетних організацій та приватного сектору. Найголовніше, на чому зазначав Президент у Меморандумі й промовах, – це те, що тариф для населення підвищений не буде. Зараз ми чекаємо остаточної «дорожньої карти» від держави, Офісу Президента щодо напрямків компенсації – це близько 930 мільйонів гривень на опалювальний період. Таким чином, ми разом з облдержадміністрацією фактично беремо відповідальність на себе за опалювальний період до тих пір, поки не буде коштів від держави».
Тож хоч через збільшення ціни на газ, за словами генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександра Олексенка, тариф для населення зростає майже на 47 відсотків, на цифри у платіжках до кінця опалювального періоду 2021/2022 років це не вплине. Керівник «Полтаватеплоенерго» запевнив, що вартість опалення для населення залишиться незмінною у порівнянні з попереднім опалювальним сезоном.
Що стосується бюджетного питання, то загальний обсяг обласного бюджету в 2021 році збільшується на 471 мільйон гривень. Зокрема за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду обласного бюджету на 147,7 млн грн та економії коштів обласного бюджету внаслідок запровадження карантинних заходів на 26,1 млн грн. Ці фінансові ресурси обласна рада додатково спрямувала на утримання закладів і установ обласного значення, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку.
Зокрема будуть виділені кошти на придбання сучасного медичного обладнання для комунальних підприємств «Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради», «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради». Також передбачено фінансування реконструкції системи киснепостачання Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні, придбання для цієї лікарні лікарських засобів та виробів медичного призначення. Буде профінансовано капітальний ремонт Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» та придбання обладнання для цього закладу. Забезпечено оплату енергоносіїв для обласних закладів охорони здоров’я. Передбачено кошти для надання грошової допомоги та пільг окремим категоріям громадян, облаштування психоневрологічних будинків-інтернатів та Полтавського обласного соціального центру матері та дитини камерами відеоспостереження, встановлення автономних електрогенераторних у будинках-інтернатах, оплати комунальних послуг та енергоносіїв для установ та закладів системи соціального захисту населення тощо.
Також депутати заслухали інформацію керівника Полтавської обласної прокуратури Антона Столітнього про результати діяльності органів прокуратури Полтавщини за 8 місяців 2021 року, затвердили обласні програми, розглянули майнові та кадрові питання. Наприкінці засідання депутатський корпус підтримав низку звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, депутатів обласних рад України.
Загалом під час роботи сесії депутати розглянули близько 70 питань порядку денного.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий