Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “У нас є чітке розуміння – війна триває і ми маємо допомагати фронту!”

Олександр БІЛЕНЬКИЙ: “У нас є чітке розуміння – війна триває і ми маємо допомагати фронту!”

Народ, який не бажає годувати свою армію, буде змушений годувати чужу. Істинність цього відомого вислову, який приписується французькому імператорові Наполеону Бонапарту, неодноразово підтверджена світовою історією. Українці теж його добре усвідомили. З першого дня збройної агресії Російської Федерації проти Української держави мільйони наших співгромадян роблять все можливе в тилу для того, щоб допомогти воїнам, які захищають незалежність України на передовій.

Минулого вівторка, 29 вересня, відбулася передача бійцям 36-ї бригади морської піхоти придбаного за особисті кошти голови Полтавської облради Олександра Біленького та депутата облради Володимира Куцовола, повністю відремонтованого й пристосованого для потреб військових автомобіля ГАЗ-66 – невибагливої в експлуатації повноприводної вантажівки.
Як розповів Олександр Біленький, це вже не перша автівка, яка була передана воїнам різних бойових частин Української армії. Завдяки синергії меценатів, голови громадської спілки «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО» Віталія Турпітька, членів ГО, інших небайдужих полтавців, причетних до благородної справи допомоги українським армійцям, наші захисники на передовій отримали вже 4 автомобілі різного призначення, ще один мікроавтобус був переданий у розпорядження волонтерів із «Полтавського батальйону небайдужих».
«З початку війни ми допомагали й іншими потрібними армійцям речами. Продуктами харчування, водою, необхідною оргтехнікою. Нині потреби у допомозі стосовно харчування, як нам розповідають військові, армія не має, тож сконцентрувалися на матеріально-технічному забезпеченні. Можливо, було б навіть легше просто купити якийсь автомобіль іншого формату, але хлопці кажуть, що саме ГАЗ-66 – це та практична, зручна в обслуговуванні техніка, яка зараз потрібна у війську. Більше року тому з’явилася інформація, що на одному з підприємств у Кобеляцькому районі під списання йде така вантажівка. Викупили її, почали повне відновлення і переоснащення. Навесні ми вітали наших морпіхів зі святом Воскресіння Христового, передали їм тисячу пасочок, розпитували, в чому є потреба, і якраз під час розмови виникла думка направити цю автівку саме їм. Тим більше, що і лейтенант Сергій Стратічук, який сьогодні приймає вантажівку, і командир першого окремого батальйону морської піхоти Євгеній Бова – наші земляки, з Решетилівщини і Хорольщини», – зазначив Олександр Біленький.
Командир взводу першого окремого батальйону морської піхоти Сергій Стратічук, який захищав Україну на фронті з 2014 року, потім закінчив військову академію і знову повернувся на передову, зауважив, що оскільки його батальйон, як і всі війська, які дислокуються у зоні Операції об’єднаних сил, переважно знаходиться «в полях», для потреб армійців потрібен автомобіль із підвищеною прохідністю, а ГАЗ-66 – саме така вантажівка. «До мене звернувся мій земляк Олександр Біленький і запитав, чи не потрібен нам такий автомобіль у підрозділ, розповів, що є можливість отримати цю техніку. Я доповів командиру батальйону, майору Євгенію Бові. У нас «в штаті» вже є така вантажівка, хлопці знають цю машину, з експлуатацією, обслуговуванням, ремонтом проблем не буде, є і запчастини, тож питання було вирішено, результат зараз ви бачите».
«ГАЗ-66 – «шишарик», як його називають у військах, – гарна вантажівка – всюдихід. Завдяки меценатській допомозі Олександра Біленького та Володимира Куцовола ми придбали цю автівку. Пройшли відповідні офіційні процедури із закупівлі та оформлення, розпочалася робота по підбору запчастин, шин, тенту. Капітальний ремонт «з душею», як для себе, відбувався на КАТП Полтавської обласної ради, – зазначив голова громадської спілки «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО» Віталій Турпітько. – Це вже четвертий автомобіль, який ми передаємо у військо. Допомагаємо різним частинам, зокрема це 108-й реактивний полк, наші кременчуцькі «Смерчі». Повністю автономна, дуже гарна автобаня була передана 16-му мотопіхотному батальйону. Ось зараз – техніка для морпіхів».
Як зазначив депутат Полтавської облради, директор сільськогосподарського підприємства «Агріс» (Семенівський район) Володимир Куцовол, роль Збройних сил у сучасній історії нашої держави особлива, дбати про захисників України, допомагати армії – це обов’язок кожного громадянина. «Цей автомобіль – наш з Олександром Біленьким скромний внесок. ГАЗ-66 можна використовувати для перевезення як особового складу, так і озброєння, інших матеріальних речей. Він – універсальний, дуже практичний і простий в обслуговуванні, що дає змогу військовим виконувати поставлені завдання», – зазначив Володимир Куцовол.
«Дуже радий, що сьогодні ми передаємо нашим хлопцям техніку, довели справу до кінця, і ця дієва, надійна машина послужить українським морпіхам. У нас є чітке розуміння – війна триває і ми маємо допомагати фронту, разом наближаючи перемогу!» – наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий