Олександр Хижняк. «Полтавський танк» виборює «срібло»

Український боксер Олександр Хижняк, котрий виступає у вазі до 75 кг, провів фінальний бій Олімпійських ігор у Токіо. Хижняк був єдиним представником України у боксі на Іграх у Токіо, який (здолавши у чвертьфіналі домініканця Еюрі Седено Мартінеса) забезпечив собі щонайменше бронзову медаль у цьому виді спорту. Перемога ж виводила його у фінал. І «Полтавський танк», як охрестили його журналісти, здобув її. За вихід у фінал Хижняк змагався з дуже непоступливим і агресивним філіппінцем Еуміром Марсьялем. На відміну від українця, який долав своїх суперників рішенням суддів, Марсьяль впорався з обома опонентами, зокрема у чвертьфіналі з вірменином Арманом Дарчуняном, завдяки нокаутам у першому раунді.
Регламент півфінального бою, як і зазвичай, передбачав три раунди по три хвилини. Перемогу боксер міг здобути або нокаутом, або ж за підсумками рішення п’яти суддів. Перший раунд пройшов досить динамічно. Обидва боксери завдали низки точних ударів один по одному, хоча перевагу мав саме Хижняк. Проте у першому раунді судді віддали мінімальну перевагу (2:3) Марсьялю. У другому раунді на обличчі Хижняка з’явилася перша кров, і, на думку трьох із п’яти суддів, раунд знову закінчився поразкою українця.
Вирішальну трихвилинку Хижняк мав обов’язково «забирати» одностайно або ж нокаутовувати суперника. І це йому вдалося. За підсумками двобою роздільним рішенням суддів (3:2) українець переміг!
Емоціями після перемоги Хижняка поділився головний тренер збірної України з боксу Леонід Лоївський. Тренер сказав, що відчував «спустошення» після виснажливого бою підопічного. «Ми не мали права програвати. Саша зробив усе можливе, останні сили залишивши на фінал. Непростий бій, непростий суперник, але для нас добре все склалося», – повідомляє suspilne.media.
Більшість фахівців очікували, що суперником Олександра у фінальному бою стане колишній українець, який перейшов до збірної Росії, що (за допінгові порушення) позбавлена державних прапора і гімну на Олімпіаді і виступає як команда ОКР (Олімпійського комітету Росії). Хижняк уже мав цьогоріч можливість розправитися із Глібом Бакши у фіналі європейського кваліфікаційного турніру в Парижі – з рахунком 4:1. Але на заваді черговій зустрічі цих боксерів, яких наразі вважають найсильнішими серед любителів у ваговій категорії до 75 кг, став бразилець Еберт Консейсан, який із рахунком 4:1 «вибив» Бакши з подальшої боротьби. Варто зазначити, що на останньому чемпіонаті світу в 2019 році бразилець посів третє місце.
Суботній (7 серпня) поєдинок між нашим земляком і бразильським атлетом, як і очікувалось, був дуже нелегким. Перші два раунди Сашко, на думку суддів, перемагав, але, продовжуючи атакувати у завершальній 3-хвилинці, пропустив жорсткий удар… Рефері зупинив поєдинок. Прикра поразка.
Але Олександр Хижняк теж везе у Полтаву срібну медаль.