Олександр ШАМОТА: "Десять кращих полтавських випускників безкоштовно навчатимуться  у Вільнюсі"

Олександр ШАМОТА: «Десять кращих полтавських випускників безкоштовно навчатимуться у Вільнюсі»

Безкоштовна освіта в одному з провідних європейських вишів – тепер реальність, говорить секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Втім додає, що цим привілеєм можуть скористатися лише абітурієнти з Полтави та Полтавської області. Про таку співпрацю він разом із заступницею міського голови Тетяною Юрченко минулого року домовився з представниками Вільнюського колегіуму під час робочої поїздки до Литви. Минулого року обдаровані діти вже скористалися цією можливістю. А студенти Полтавського юридичного коледжу, який, до слова, тепер є партнером Колегіуму в Україні, пізнавали переваги європейської системи освіти на навчанні в літній школі у Вільнюсі.

Система освіти в Литві значно орієнтована на співпрацю з бізнесом, який формує порядок денний, розповідає Олександр Шамота. Перед тим, як встановити партнерство з Колегіумом, секретар Полтавської міськради вивчив усі переваги литовської освіти. Адже тут навчатимуться полтавські діти.
«Це доволі сучасний і цікавий підхід – завжди тримати руку на пульсі змін і випускати тільки затребуваних спеціалістів, – говорить Олександр Шамота. – У навчальних програмах Вільнюського колегіуму передусім беруть до уваги вимоги часу, ринку праці та потреби бізнесу, який і орієнтує заклади в трендах та бере активну участь у формуванні навчальних програм. Підприємці з реального бізнесового та економічного сектора готують і викладають у вишах факультативи і курси, водночас залучаючи студентів до практики та відбираючи собі спеціалістів. Тут широко розвинуті професійна практика, висока мобільність студентів між усіма навчальними закладами ЄС. Це дає змогу за короткий час робити «поправку на вітер» і завжди випускати спеціалістів, які затребувані на литовських підприємствах, та надавати студентам перше робоче місце ще до закінчення навчання».
Полтавські представники зацікавились таким підходом. Керівництво Колегіуму натомість готове ділитись усіма набутками в цьому напрямку, тож полтавські делегати підписали необхідні документи, і цьогоріч, уже вдруге, найкращі випускники за результатами навчання в школі зможуть у рамках цього партнерства безкоштовно отримати освіту в Вільнюському колегіумі та європейський диплом бакалавра. Таким чином, переконаний секретар Полтавської міської ради, вдасться забезпечити місто і регіон висококваліфікованими кадрами з сучасними знаннями. До того ж Колегіум з часом, якщо програма матиме популярність серед випускників шкіл Полтави та області, готовий розглянути можливість збільшення квоти полтавців. Наразі Полтава чи не єдине місто в Україні, яке має привілей безкоштовного навчання в Європі.
Взяти участь у конкурсі зможуть цьогорічні випускники загальноосвітніх навчальних закладів з високою успішністю, навчальними та науковими здобутками, які знають англійську мову на рівні щонайменше В1.
За словами секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти, така співпраця з європейськими партнерами дає змогу навчати за кордоном висококласних професіоналів, які згодом можуть реалізувати отриманні знання для розвитку Полтави. Тому така співпраця є стратегічно важливою для міста.

Віталій ПОЛТАВСЬКИЙ
Журналіст

Абітурієнти можуть обрати одну зі спеціальностей

Факультет управління бізнесом:
– Креативність та бізнес-інновації;
– Готельний і ресторанний бізнес;
– Міжнародний бізнес;
– Управління туризмом.
Факультет електроніки та інформатики:
– Програмна інженерія.
Щоб взяти участь у відборі, потрібно не пізніше 1 червня на електронну адресу educational.center.lt.ua@gmail.com подати англійською чи російською мовою такі документи: резюме з короткою інформацією про себе, письмову згоду батьків на участь у конкурсі та мотиваційний лист. За цією ж електронною адресою можна дізнатися всі подробиці про вступ. Водночас до 1 червня потрібно за адресою admission@viko.lt зареєструватися для проходження дистанційного тесту на знання англійської мови. Подробиці про умови вступу можна дізнатись у Полтавському юридичному коледжі.

Поділися:

Добавить комментарий