Олександр Шамота:  “Карантин має захищати  людей від інфекції, а не  обмежувати їхні права”

Олександр Шамота: “Карантин має захищати людей від інфекції, а не обмежувати їхні права”

У Полтаві розробляють додаток, який дасть змогу роботодавцям міста для своїх співробітників майже миттєво формувати довідки-перепустки для проїзду в міському транспорті. Цей застосунок також дасть змогу на місці ідентифікувати мешканців міста під час перевірки правоохоронцями. Крім того, у Полтаві почали роботу із забезпечення соціально незахищених категорій необхідними продуктами.

Кабінет Міністрів України посилив карантинні заходи на території всієї держави. Відтак з понеділка, 6 квітня, заборонено без потреби виходити на вулиці, пересуватись містом групами більше 2 осіб та відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Змінилися й правила користування громадським транспортом – скористатись перевезеннями по місту відтепер можуть лише люди, чия робота є критично важливою для забезпечення функціонування міста: медики, правоохоронці, комунальники, військові, працівники закладів торгівлі та фінансових установ. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголосив, що міська влада намагається зробити життя полтавців в умовах карантину максимально комфортним.
– Нові обмеження щодо проїзду ставлять багато питань перед працівниками означених урядом підприємств, особливо перед керівниками та перед міською владою. Виникла термінова потреба максимально спростити процедуру, тож я запропонував розробити додаток, онлайн сервіс, який дасть змогу роботодавцю не збирати списки і ганяти з ними по всьому місту для видачі й затвердження довідок-перепусток, а зробити це, не виходячи з кабінету.
Цей сервіс уже незабаром буде доступний на сайті міської ради. Там керівник може в кілька кроків зареєструвати своє підприємство, внести до бази всіх своїх співробітників і одразу роздрукувати перепустку. Кожній перепустці присвоюється унікальний QR-код. Департаменту економіки та інвестицій міської ради залишається лише перевірити, чи відповідає діяльність підприємства тому переліку, який визначив Кабінет Міністрів. І людина вже одразу може користуватись перепусткою. Поліцейський чи контролер може звичайним смартфоном відсканувати QR-код і перевірити, чи є в людини право користування громадським транспортом, – зазначив Олександр Шамота.
За словами секретаря міської ради, цей онлайн-сервіс дасть змогу зекономити величезну кількість часу для полтавців. Паралельно, підкреслив Олександр Шамота, влада міста активно турбується про пенсіонерів, матерів-одиначок та інших найбільш незахищених сьогодні полтавців.
– Нинішні обмеження можуть врятувати людям життя. Але це не означає, що вони на 100 відсотків зручні. Особливо для тих, хто втратив можливість самостійно робити закупки в магазинах. Відтак я звернувся до Товариства Червоного Хреста Полтавської області, до керівниці Ірини Плюсніної, щоб запровадити спільну доброчинну ініціативу «Допоможемо разом». Наша команда кілька діб розробляла листа та продзвонювала всі соціально орієнтовані підприємства, які працюють у місті та області. Сьогодні ми вже маємо перші надходження у новостворений фонд, невдовзі очікуємо поставку великої партії продуктових наборів. Це дасть змогу забезпечувати всіх незахищених необхідним під час карантину. Ми відкинули політичні амбіції, об’єднали навколо ініціативи всіх небайдужих незалежно від поглядів, ідеологій, переконань. І, я сподіваюся, зараз у нас все вийде. Будемо також шукати волонтерів, які згодні допомогти фізично – розвозити продуктові набори за адресами та передавати людям, – наголосив Шамота.
Секретар Полтавської міської ради зазначив, що місту вдалося досягти максимальної консолідації у боротьбі проти нового коронавірусу. Відтак він наголосив, що багато залежить від мешканців Полтави. Говорить, дотримання умов карантину, правил безпеки і профілактики дасть змогу пройти карантин без помітних збитків для життя і здоров’я мешканців. Адже зараз дуже багато залежить, зокрема, і від свідомого ставлення до важливості виконань умов самозбереження. Олександр Шамота закликає максимально обмежити соціальні контакти і за можливості якомога більше часу проводити вдома.

Прес-служба Полтавської міської ради.

Поділися:

Добавить комментарий