Олександр ШАМОТА: «Моє завдання – уберегти кожного полтавця від наслідків епідемії»

Олександр ШАМОТА: «Моє завдання – уберегти кожного полтавця від наслідків епідемії»

Полтава переходить у новий режим роботи. Зокрема значно посилено карантинні заходи. Такі кроки є вимушеною необхідністю, говорить секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Каже, що має на меті мінімізувати навіть найменші ризики появи коронавірусу в Полтаві та максимально убезпечити кожного полтавця від небезпеки, яку той несе.

У Полтаві з 17 березня не працюють розважальні заклади, кафе і ресторани, ринки та більшість магазинів. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зазначив, що залишити в роботі лише продуктові магазини та аптеки рішення нелегке, але необхідне.
– Ми розуміємо для себе, що в цій ситуації основне навантаження ляже на бізнес, особливо малих та середніх підприємців. Як наслідок – це удар і по міському бюджетові. Але, обираючи між життям та здоров’ям полтавців і прибутками, ми не ставимо питання, куди мають переважити терези. Досвід боротьби з поширенням коронавірусу в Китаї показав, що контроль за пересуванням людей і солідарність усіх співгромадян навколо однієї мети – єдиний дієвий механізм. Працююють підприємства харчової промисловості. В штатному режимі працюють банки та АЗС, магазини з товарами першої необхідності, лікарні. Чим більше людей зараз залишатиметься вдома, тим більше шансів, що нам вдасться не пустити вірус у місто та пережити цю пандемію лише з моральними втратами, – зазначив Олександр Шамота.
За словами секретаря міськради, такі рішення тягнуть за собою низку незручностей та колізій. Адже зупинка навчального процесу змушує батьків обирати між роботою та доглядом за дитиною, а зупинка підприємств приносить збитки, адже останні змушені платити податки та оренду. Відтак Олександр Шамота звернувся до народних депутатів з низкою ініціатив, які змінять звичну роботу окремих галузей та напрямів на період форс-мажору, викликаного карантином. Зокрема законодавчі ініціативи передбачають можливість взяти лікарняний по догляду за дитиною в період карантину та спрощення процедури закупівель.
– Полтава оснащена всім необхідним медобладнанням та засобами. Але надзвичайна ситуація потребує й надзвичайних заходів. І резерву, який є в міста, може банально не вистачити, – говорить Олександр Шамота. – Сьогодні є потреба в дозакупівлі апаратів штучної вентиляції легень, медмасок, антисептиків. Тендерна процедура, яка може тривати від кількох тижнів до кількох місяців, не дає змоги оперативно вирішувати такі питання. Тому ми просимо передбачити окремий механізм, який дасть змогу медзакладам провести ці закупівлі оперативно. Тут і зараз. Крім того, є запит на податкові канікули для підприємців. Але ми стоїмо перед проблемою – бюджетний кодекс чітко визначає строки та процедуру встановлення ставок податків для місцевих громад. Відтак нам потрібен новий механізм від парламенту, щоб ми могли йти назустріч підприємцям і не порушувати закон.
Парламентарі відреагували на такий заклик Шамоти та мерів інших міст, таких, як Харків і Львів. У Верховній Раді розробили законопроект, який включає рекомендації та прохання, озвучені Шамотою та його колегами. За даними голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, документ зокрема передбачає можливість:
– оперативної закупки товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії, через скорочену процедуру;
– надання можливості населенню працювати дистанційно або йти у відпустку;
– віднесення запровадження карантину до форсмажорних обставин;
– додаткові надбавки для медперсоналу та працівників, що працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу;
– зміна статей Трудового кодексу у частині, де можуть надавати оплачувану відпустку.
За інформацією голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, законопроект зокрема пропонує антикризові заходи для підтримки бізнесу:
– звільнення самозайнятих осіб на два місяці від ЄСВ;
– зупинення проведення всіх перевірок, крім камеральних, до 1 червня 2020 року;
– декларації від фізичних осіб приймаються до 1 червня 2020 року;
– земельний податок та податок на нерухоме майно під об’єктами, що використовуються у підприємницькій діяльності, не сплачується до кінця травня;
– фіскалізацію (набуття чинності законів про застосування РРО) пропонується перенести на три місяці;
– виплати за вимушений простій звільняються від ПДФО.
Раніше народний депутат Юрій Камельчук («Слуга народу») в прямому ефірі телеканалу «Наш» пообіцяв підтримати Олександра Шамоту щодо необхідності внесення через карантин змін в низку законодавчих актів.
Олександр Шамота також наголосив, що Полтава повністю готова до кардинальних заходів у боротьбі з коронавірусом, аж до закриття міста на в’їзд і виїзд.
– У ситуації, коли в Україні щодня фіксують нові випадки інфікування, моє завдання – не допустити проникнення вірусу в місто. Тому ми вдаємося до всіх заходів, які можуть бути непопулярними серед містян. Але в результаті вони збережуть не одну сотню життів. Зокрема я хочу наголосити й на тому, що в групі особливого ризику люди поважного віку. Тому звертаюся до молодих. Побережіть своїх близьких. Дотримуйтесь правил гігієни. Мийте руки, провітрюйте приміщення, користуйтесь дезінфекторами. Без потреби не виходьте на вулицю, крім крайньої необхідності – придбати продукти харчування та товари першої необхідності. Мінімізуйте користування громадським транспортом. Ідучи в магазин, не полінуйтеся зазирнути до бабусі чи дідуся, які живуть по сусідству. Запитайте чи не потрібно їм щось у магазині, аби вони мали змогу не виходити зайвий раз на вулицю. Такі прості заходи дають нам до 80 відсотків захисту.
Крім того, Олександр Шамота наголосив, що в місті діє гаряча лінія для людей, які повернулися із-за кордону. За цим телефоном можна зв’язатися з департаментом охорони здоров’я Полтавської міської ради та стати на облік у сімейного лікаря, щоб тримати епідеміологічну ситуацію на контролі, а в разі появи симптомів ГРВІ – отримати всю необхідну допомогу.

Прес-служба Полтавської міської ради.

Олександр ШАМОТА: «Моє завдання – уберегти кожного полтавця від наслідків епідемії»

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий