Олександр ШАМОТА:  «Нам вдалося зробити Полтаву об’єктом зарубіжних інтересів  для розвитку міста»

Олександр ШАМОТА: «Нам вдалося зробити Полтаву об’єктом зарубіжних інтересів для розвитку міста»

Минулої суботи, 29 лютого, в Полтаві зібралися представники країн з усіх кінців планети. Мета візиту – ознайомлення з містом і регіоном, вивчення його економічного та інвестиційного потенціалу, виробництва, бізнесу. Презентували гостям інвестиційний потенціал міста, його легенди і самобутній стиль секретар Полтавської міськради Олександр Шамота та заступники міського голови.

До Полтави завітали Надзвичайні і Повноважні Посли: від Бельгії – пан Алекс Ленартс, від В’єтнаму – пан Нгуєн Ань Туан та пані Фам Біч Лой, від Словенії – пан Томаж Менцін та пані Дар’я Зорко Менцін, від Вірменії – Тігран Сейранович Сейранян, від Палестини – Самір Абу Харуб та від Індонезії – аташе з питань культури й інформаційної політики пані Ерна Герліна.
Керівники міста обговорили з Надзвичайними і Повноважними Послами перспективи залучення інвестицій, розширення співпраці та партнерства з Полтавою в економічній, освітній, культурній і туристичній галузях.
Олександр Шамота сказав: «Дуже важливо розвивати такі закордонні відносини. В рамках сьогоднішніх розмов ми знайшли багато точок дотику, в яких можемо розвивати міжнародну співпрацю».
Секретар Полтавської міськради зазначив, що обговорив з послом Бельгії, зокрема, питання пошуку міста-побратима для Полтави: «В Бельгії є така потреба, бажання розвивати спільні освітні проєкти. Зараз ми говоримо про можливі варіанти співпраці».
Аташе з питань культури індонезійського посольства говорила про готовність надавати гранти для розвитку індонезійської культури в Полтаві. Те саме стосується зв’язків зі Словенією, яка також зацікавлена в ефективному партнерстві. Палестина зацікавлена, в тому числі, в навчанні своїх громадян у вузах Полтави. «Це вже завдання профільних заступників – налагоджувати ці зв’язки, давати можливість інвестору заходити в Полтаву. Надважливі зустрічі тому, що не часто приїжджають посли інших держав у такому складі. Ми презентували поважним послам культурний, стоматологічний, освітній потенціал Полтави. Це створює можливості для розвитку економіки нашого міста. Міська влада повністю відкрита для розгляду варіантів співпраці», – сказав Олександр Шамота.
Не менш важливим секретар Полтавської міської ради називає й розвиток освітнього потенціалу в співпраці із зарубіжними партнерами. Розширення географії взаємних освітніх програм, каже, для міста є пріоритетним напрямком.
«Ми вже маємо позитивний досвід – наші випускники шкіл безкоштовно можуть навчатися у Вільнюському колегіумі – Інституті прикладних наук у Литві. Цього року таку змогу отримають 10 кращих школярів. І розширення географії для нас важливе, адже дасть змогу отримати для Полтави фахівців у різних галузях з провідними світовими знаннями та навичками. Тепер ми бачимо інтерес представника Бельгії та представниці Індонезії в наданні стипендій полтавським абітурієнтам, в обміні студентами. Посол В’єтнаму, навпаки, зацікавився можливістю навчання їхніх студентів у Полтаві. Тож за результатами цієї зустрічі в нас може з’явитися не одна програма обміну», – наголосив Олександр Шамота.
Крім того, говорить Олександр Шамота, приїзд послів до Полтави може і має стати початком глобальної співпраці в економічному та інвестиційному напрямках. Адже в міста величезний потенціал, який сьогодні потрібно гідно презентувати зарубіжним партнерам.
«Минулого року ми провели в Полтаві Міжнародний економічний форум, де з торгово-промисловими палатами різних країн, інвесторами спілкувалися про потенціал міста. Сьогодні ми вже маємо зацікавленість ще ширшого кола країн для такої співпраці, і це не може не радувати, особливо зараз, в умовах децентралізації. Ми обговорили основні можливості і тепер продовжимо цю співпрацю та діалог із посольствами для подальшого розвитку взаємин. Адже у результаті така співпраця – це розвиток економіки та збільшення робочих місць у місті, його всебічне зростання. А з розвитком індустріальних парків допомога і досвід зарубіжних колег для нас будуть просто необхідними. Попередньо також домовились про кооперацію з одним із міст Бельгії, яке стане нашим побратимом», – привідкрила завісу перемовин заступниця міського голови Тетяна Юрченко.
Особливу увагу секретар Полтавської міської ради приділив обговоренню туристичного потенціалу міста.
«Мало яке місто має досвід таких візитів стількох міжнародних представників одночасно. І ми раді, що нам вдалося напрацювати кейси, які можуть зацікавити представників із різних країні світу, – зазначив Олександр Шамота. – Крім економіки, для нас важливий культурний і туристичний обміни. Ми маємо великий потенціал для міжнародного туризму – як культурного, так і бізнесового, стоматологічного, медичного загалом. Тож намагалися в наш, досить обмежений для візиту, час максимально зацікавити наших гостей. І маємо попередні домовленості про подальші взаємні візити та промоцію країн і міст одне одного для створення оптимальних туристичних маршрутів і рішень».
Відтак гостям у Полтавському художньому музеї провели особливу інтерактивну театралізовану екскурсію з приміркою венеціанських масок. Поважні посли з делегаціями прогулялися пішохідною частиною міста, почастувалися млинцями і галушками у меморіальній садибі Котляревського та відвідали екскурсію «Ніч у музеї» на Полі Полтавської битви.

Прес-служба Полтавської міської ради.

Добавить комментарий