Олександр ШАМОТА: пом’якшення карантину та матеріальна допомога для підприємців І і ІІ груп

Олександр ШАМОТА: пом’якшення карантину та матеріальна допомога для підприємців І і ІІ груп

1 млрд 600 млн гривень – саме таку суму виділили на допомогу фізособам – підприємцям першої і другої груп платників єдиного податку. Більшість із них – підприємці, які працюють у сфері послуг і вимушені зупинити роботу на період карантину. Зареєструватися на отримання допомоги можна онлайн, не виходячи з дому, говорить секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

– Усі підприємці, що підпадають під категорію, зможуть отримати виплати (для дітей віком до 6-ти років –
1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень). Для цього потрібно в електронному вигляді онлайн зареєструвати відповідну заяву на порталі допомоги підприємцям. Також можна надіслати документи поштою до управління соцзахисту в своєму районі або скористатись для реєстрації додатком «ДІЯ», – повідомив Олександр Шамота.
За словами секретаря міськради, такі виплати передбачені за весь період карантину та протягом місяця після його закінчення.
– Крім того, ми зараз плануємо перерахувати ставки податків для підприємців Полтави – єдиний податок для підприємців І групи, а це переважно працівники ринків, становитиме 0 відсотків, а для підприємців другої групи знижено з 20 до 10 відсотків, – зазначено в дописі. – Більше того, всі підприємці І групи оподаткування можуть додатково звернутись до податкової та оформити собі податкові канікули на період вимушеного простою.
Олександр Шамота зауважив, що для працівників ринків на період карантину вже знято плату за користування ринками, так зване «містове», а вже з цього тижня БІЛЬШІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ ПОЛТАВИ ЗМОГЛИ ВІДНОВИТИ РОБОТУ.
У своєму дописі в телеграм-каналі секретар міськради наголосив, що вважає карантин дієвим засобом захисту полтавців:
– Чи був карантин безрезультатним? НІ і ще раз НІ! Завдяки вчасно вжитим заходам сьогодні Полтава – в лідерах щодо позитивної динаміки профілактики інфікування на COVID-19, ефективності лікування (у місті станом на 6 травня жодного померлого. – Авт.). Чи було б це можливо без карантину – досвід всього світу і окремих українських міст, що не встигли вчасно вжити заходів, показує – НІ! Водночас ми розуміємо, що безкінечно тримати бізнес вдома не можна. Це загрожує спочатку банкрутством підприємців, а потім і ударом по бюджету міста, а отже, соціальним програмам, інфраструктурним проєктам тощо, – йдеться в повідомленні.
Відтак згідно з планом виходу з карантину з 11 травня більшість підприємців уже відновили роботу, зокрема:
– заклади оптової та роздрібної торгівлі непродовольчими товарами;
– перукарні та салони краси;
– сервісні центри з ремонту побутової техніки;
– салони мобільного зв’язку;
– стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо;
– заклади громадського харчування з роботою на винос та літні майданчики кафе і ресторанів.
Паралельно секретар Полтавської міської ради звернувся до народних депутатів від Полтави та до Прем’єр-міністра з проханням розширити перелік підприємців, що мають змогу отримати допомогу на дітей.
– Діти, старші за 11 років, також хочуть їсти. Хочуть їсти і діти продавців, реалізаторів та інших працівників, що працюють оформленими у ФОПів другої групи та також платять податки, – прокоментував своє звернення Олександр Шамота. – Звернувся з пропозицією внести зміни до бюджету і розширити перелік ФОПів та їхніх працівників, які мають право на допомогу по догляду за дітьми на період карантину, адже виникає соціальний та психологічний розрив між підприємцями, які мають дітей до 10 років, та ФОПами з дітьми від 10 до 18 років, які аналогічно не мають джерел доходу. Підтримки та допомоги в карантинний час також потребують наймані працівники ФОП другої групи оподаткування, які мають дітей і перебувають на вимушеному карантині (вимушене безробіття).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий