Олександр ШАМОТА: «Сьогодні ми обстоюємо права  усіх майбутніх представників органів місцевого самоврядування»

Олександр ШАМОТА: «Сьогодні ми обстоюємо права усіх майбутніх представників органів місцевого самоврядування»

Олександр Шамота в Києві представляв полтавську громаду на обговоренні Закону «Про внесення змін до Конституції щодо реформи децентралізації». Разом з мерами інших міст Шамота виступив з вимогою, аби держава забезпечувала 100 відсотків делегованих на міста повноважень.

Секретар Полтавської міськради сказав: «Нам, органам місцевого самоврядування, держава передає повноваження, а фінансового ресурсу хоча б половину забезпечили. Я говорю зокрема про медицину, освіту, соціальний захист, культуру, спорт – те, що зараз виконується фактично за рахунок місцевого бюджету».
Також Олександр Шамота заявив, що люди усвідомлюють правильність свого голосування на виборах тільки завдяки ефективній роботі органів місцевого самоврядування. «Один Прем’єр-міністр, один Президент на місцях не зможуть змінити життя людей для того, щоб вони зрозуміли правильність свого вибору. Це роблять сильні мери, які можуть консолідувати навколо себе територіальні громади, депутатський корпус. Це і є запорукою тих змін, про які ми говоримо. Не держава в місті ремонтує дорогу, не держава забезпечує необхідним обладнанням вторинну ланку охорони здоров’я, не держава забезпечує дошкільну та шкільну освіту. Це робить місцеве самоврядування. Лише тоді, коли місцеве самоврядування, яке чітко розуміє, що це – його зобов’язання, буде ще й розуміти, що є додаткові ресурси, за рахунок яких воно може підвищувати заробітну плату, встановлювати надбавки працівникам освіти, соціальної сфери, медикам, наш громадянин усвідомить правильність свого вибору на парламентських, президентських виборах, по всій вертикалі влади, до ОТГ. Через те, що парламент, Президент почули місцеве самоврядування і дали йому ресурс, щоб реалізувати всі можливості».
Нагадаємо, що 16 січня після низки звернень Асоціації міст України, підписаних Олександром Шамотою та іншими мерами міст, Президент Володимир Зеленський відкликав законопроект про децентралізацію та направив його на доопрацювання.

Прес-служба Полтавської міської ради.

Добавить комментарий