Олександр ШАМОТА: «Створення ОТГ – це долі тисяч людей, про кожного з яких ми маємо потурбуватись»

Олександр ШАМОТА: «Створення ОТГ – це долі тисяч людей, про кожного з яких ми маємо потурбуватись»

Кабмін опублікував перспективний план створення об’єднаних територіальних громад. До Полтавської ОТГ увійде 56 населених пунктів із загальним населенням понад 300 тисяч людей. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зібрав голів сільських рад, щоб обговорити плани на майбутнє, адже створення ОТГ – це також і доля 57 освітніх закладів, 62 дитсадочків, 65 закладів культури та 49 медзакладів.

Об’єднання громад – це не тільки територія, це також і маса викликів для всіх мешканців майбутньої ОТГ. «Уже у жовтні ми будемо мати Полтавську ОТГ, а це означає, що вже зараз ми маємо зрозуміти всю проблематику, яка є в навколишніх селах, щоб одразу почати реагувати на неї. Потрібно розуміти, що на нас покладена велика відповідальність урівняти мешканців села з містянами в оперативності надання адмінпослуг, якості медичного та освітнього обслуговування, розбудови інфраструктури. Кожне село має вирости до рівня міста, а кожен мешканець села – відчувати себе рівноправним жителем ОТГ з максимальною доступністю послуг», – говорить Олександр Шамота.
Під час зустрічі з очільниками сільрад секретар Полтавської міської ради поставив перед головами низку завдань. Зокрема домовилися, що зараз очільники сільрад зберуть та передадуть всю інформацію про потреби, проблематику, важливі питання, які потребують вирішення.
«Ми вже зараз повинні систематизувати всю наявну інформацію і всі разом розробити покроковий план дій. Полтава системно розвивається, рухається уперед по всіх напрямках. Так само в ногу з часом і з Полтавою будуть рухатися всі учасники цього забігу. Це означає, що для всіх 56 населених пунктів, які ввійдуть в новостворену ОТГ, почнеться нова ера розвитку. Кожне село, кожна сільська рада має зростати і дати можливість кожному мешканцю відчувати себе важливим, захищеним соціально, медично, мати гідний рівень освіти, мати достойну інфраструктуру, дороги, рівень послуг ЖКГ тощо, – наголосив на зустрічі Олександр Шамота. – Освіта, спорт, культура, житлово-комунальне господарство, медицина – ті пріоритетні напрямки, за якими ми працюємо в місті, мають бути розвинуті по всій території ОТГ однаково сильно, щоб забезпечити максимально комфортний та сучасний рівень життя. І працювати над цим потрібно вже зараз. Сьогодні я вболіваю за кожного полтавця, щоб він почувався громадянином європейського міста та європейської держави. Так само ми маємо добитись високого рівня життя для кожного жителя громади. Радянський Союз залишив нам у спадок упереджене стереотипне подеколи уявлення про село. Ми ж цілком можемо підняти його на один рівень з європейськими та американськими селами, де село цінують, поважають і всіляко сприяють його розбудові», – резюмує Олександр Шамота.
Секретар Полтавської міської ради окремо зауважив, що має бачення, як вивести Полтавську ОТГ на чільні місця в Україні, але спільно з сільськими головами, які знають кожну найменшу проблему свого населеного пункту, зробити це вдасться значно швидше.

Пресслужба Олександра ШАМОТИ.

Поділися:

Добавить комментарий