Олександр Шамота:  "У Полтаві дезінфікують вулиці та під'їзди"

Олександр Шамота: «У Полтаві дезінфікують вулиці та під’їзди»

У ході боротьби з поширенням коронавірусної інфекції в Полтаві додатково почали дезінфікувати зупинки транспорту, тротуари, вулиці та під’їзди житлових будинків. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота говорить, що такі заходи мають убезпечити полтавців від інфікування COVID-19, але водночас закликає не втрачати пильності й без нагальної потреби не залишати домівки, адже підхопити вірус можна будь-де.

Представники ЖЕО №2 та ДСНС Полтави взялися за дезінфекцію під’їздів. Спеціальний хлоровмісний розчин Нью Таб та Нью Дез безпечний для людей і тварин, але вбиває низку вірусних та бактеріальних інфекцій. Зокрема з його допомогою успішно борються зі збудниками грипу, туберкульозу, стафіло- і стрептококів, ротавірусних і коронавірусних інфекцій.
«Обробляють перила, двері, дверні ручки, кнопки і кабіни ліфтів – тобто поверхні, з якими люди найчастіше контактують, перебуваючи в під’їзді, – розповідає Олександр Шамота. – Крім того, обробляють лавки біля під’їздів, дитячі дворові майданчики».
Утім секретар Полтавської міської ради наголошує, що такі заходи хоч і підвищують рівень безпеки в місті, але не є стовідсотковою гарантією від інфікування.
«Ми зараз спостерігаємо абсолютне нехтування правил безпеки в місті, небажання дотримуватись елементарної профілактики і карантину. Розумію, що прийшло весняне тепло і хочеться вийти на вулицю. Але хіба мало досвіду Італії, Іспанії, США, де вже розгортають польові морги, бо існуючі елементарно не справляються…
У нас є унікальний шанс використовувати зараз чужий досвід, щоб не повторювати чужих помилок. Те, що нам до сих пір вдається стримувати вірус превентивними засобами, – це завдяки цілодобовій роботі сотень людей у Полтаві. Але жодна профілактика не допоможе, якщо люди й далі тягатимуть дітей по майданчиках, розважатимуться в парках і лісах, влаштовуючи пікнік з шашликами. У такому разі всі наші зусилля будуть марними», – наголосив Олександр Шамота.
Паралельно, говорить секретар Полтавської міської ради, в місті також почали обробляти вулиці. Машини ДСНС та поливальні машини КП «КАТП-1628» поливають дезінфікуючим розчином зупинки, дороги та тротуари.

Прес-служба Полтавської міської ради.

Поділися:

Добавить комментарий