Олександр ШАМОТА: «Зміни до виборчого кодексу – спроба узалежнити місцевих лідерів»

Олександр ШАМОТА: «Зміни до виборчого кодексу – спроба узалежнити місцевих лідерів»

П’ятивідсотковий бар’єр, грошові застави та «партизація» місцевих виборів – очільник Полтавської міської ради Олександр Шамота назвав кабальними нові норми, які можуть внести парламентарі до виборчого законодавства в частині місцевих виборів.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота досить різко прокоментував можливі зміни у виборчому законодавстві. Зокрема полтавський керманич зазначив, що ті поправки, які нині обговорюють у парламенті, призведуть до порушення конституційних прав обирати та бути обраними.
– Це стосується, зокрема, пунктів про заставу, п’ятивідсотковий бар’єр та обов’язкову участь у виборах по всій країні. Власники великих партій фактично хочуть витіснити місцеві команди, які реально займаються своїми регіонами, а не граються в політику. Така необхідність викликана зокрема і кадровим голодом великих політпроєктів на місцях. Фактично ми бачимо, що окремі парламентські партії сьогодні намагаються підібгати під себе рейтингових місцевих керівників із досвідом і визнанням. Що це? Страх конкуренції чи бажання вибудувати чергову вертикаль влади з ручним керуванням країною – поки що судити важко, але однозначно допускати прийняття таких законів не можна, – написав Олександр Шамота в своєму телеграм-каналі.
Секретар міської ради Полтави також зауважив, що нещодавні зміни у законодавстві, якими парламент передав урядові одноосібне повноваження регулювати процес формування об’єднаних громад, переводять процес завершення реформи децентралізації у ручний режим.

Поділися:

Добавить комментарий