Олександр Удовіченко передав лікарням Полтави сучасне обладнання для боротьби з коронавірусом

Олександр Удовіченко (в центрі) завжди надає перевагу не словам, а конкретним справам.

Олександр Удовіченко передав лікарням Полтави сучасне обладнання для боротьби з коронавірусом

Лідер команди «Рідне місто» закликає всі політичні сили не гаючи часу почати “піаритися” не словами, а конкретними справами, які допоможуть рятувати життя полтавцям

Навіть у найрозвинутіших країнах пандемія коронавірусу вимагає консолідованих зусиль лікарів та всіх причетних служб, високої свідомості громадян і, звичайно ж, наявності необхідного медичного обладнання. Причому воно потрібне не лише хворим, а й лікарям, адже якщо заразиться медичний працівник, то без його невідкладної допомоги можуть загинути сотні людей.

Порівняно з Китаєм, Євросоюзом і США, ефективність української медичної системи наразі дуже низька. Зокрема є нагальна потреба в медичному обладнанні та захисних матеріалах. І, зважаючи на розгортання пандемії, вона щодня лише зростатиме.
Звичайно ж, ці загальноукраїнські проблеми безпосередньо стосуються й Полтави. Добре розуміючи, що захищати мешканців і лікарів слід негайно, лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко ініціював низку конкретних кроків. Для початку зібрав підприємців міста й обговорив з ними механізм допомоги лікарням, потребу в необхідній апаратурі, ліках та захисних засобах.
Одним з перших й подав особистий приклад. Разом з членом своєї команди, керівником Полтавського заводу медичного скла Олександром Кудацьким, він передав міським лікарням закуплені за власні кошти 6 велетенських кріоциліндрів. Це суперсховища, в кожне з яких поміщається 25 балонів кисню, без якого не можуть працювати апарати штучної вентиляції легень. Саме вони є останньою надією тяжкохворих пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Обладнання дуже зручне у використанні й максимально покращить процес реанімації хворих із запаленням легень. Фактично – врятує їм життя.
Додатково для 1-ї міської клінічної лікарні Олександр Удовіченко придбав дефібрилятор (апарат для серцево-легеневої реанімації), 12-канальний електрокардіограф, 10 відсмоктувачів мокрот для тих же апаратів штучної вентиляції легень, 5 шприцевих насосів.
Також медичним працівникам передано 5 тисяч респіраторів з класом захисту FFP2, що відповідає всім євростандартам. Вони допоможуть лікарям і медичним сестрам виконувати свій професійний обов’язок без ризику для здоров’я.
Загальна вартість техніки й захисних матеріалів, придбаних для міських лікарень, складає майже 1,5 мільйона гривень.
– Убезпечуючи полтавців від коронавірусу, ми керуємося досвідом інших країн, – говорить Олександр Удовіченко. – І цей досвід однозначно вказує: не можна даремно втрачати жодної хвилини. Якщо, не дай Боже, біда прийде до нас, то подібна апаратура має рятувати людям життя з першого ж дня, а не через тиждень чи два. Зволікання у таких справах є неприйнятним.
Водночас лідера «Рідного міста» дивує й обурює відсутність активності в цьому напрямку більшості політичних сил:
– Любити Полтаву й полтавців на словах не важко, тут є багато віртуозів. А коли діло дійшло до конкретної допомоги, раптом виявилося, що всі вони поховалися в щілини й думають лише про те, як урятувати власну шкуру. Це безвідповідальність і боягузство, яким, переконаний, люди ще дадуть справедливу оцінку. Нині ж я звертаюся до всіх, хто вважає себе патріотами Полтави: біда прийшла до нашого спільного дому, тому свій внесок у його порятунок у міру своїх сил і можливостей має зробити кожен. Тільки так ми здолаємо пандемію і повернемося до нормального життя, щоб далі змінювати Полтаву й наводити в ній порядок.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий