Олександр УДОВІЧЕНКО: "ЗМІНЮЄМО СИСТЕМУ ВЛАДИ, ЗАСТОСОВУЮЧИ СУТО ГОСПОДАРСЬКИЙ ПІДХІД"

Олександр УДОВІЧЕНКО: «ЗМІНЮЄМО СИСТЕМУ ВЛАДИ, ЗАСТОСОВУЮЧИ СУТО ГОСПОДАРСЬКИЙ ПІДХІД»

Лідер команди «Рідне місто» – про основні результати за минулий рік та плани на майбутнє

Шановні полтавці, рік, що минув, для нашої команди був насичений важкою ро ботою. І не дивно, адже ми взялися змінювати прогнилу систему влади в Полтаві. Це не означає, що в місті вже все стало добре, але рух у правильному напрямку – розпочато.
Про те, що нам вдалося зробити, й про те, що плануємо, я й розповім – без порожньої балаканини, яку так полюбляють популісти. Зрештою, інформація про все це є у відкритому доступі, тому кожен з вас, незалежно від того, симпатизує він «Рідному місту» чи ні, при бажанні може скласти про нашу діяльність власну неупереджену думку.
Я ж наголошу тільки на основних, визначальних моментах командної роботи. Сподіваюся, ви отримаєте відповідь на питання, хто така команда «Рідне місто» і яким чином вона змінює Полтаву, щоб наше місто нарешті стало комфортним для мешканців.

ПРО КОМАНДУ ТА НАШІ ПРИНЦИПИ

Змінити застарілу й неефективну систему влади в Полтаві було під силу лише об’єднанню людей, створеному не на політичній, а на господарській основі. Ми справді формувалися «знизу», долучаючи до своїх лав фахівців-практиків, які мають за плечима конкретні результати й постійно перебувають на людських очах. За ними полтавці й закріпили назву «команда Удовіченка», «команда «Рідне місто».
У моїй команді працюють поряд досвідчені й молоді кадри. Серед них є люди з досвідом, як то Олександр Кудацький чи Світлана Нестуля, і є молоді, енергійні фахівці, причому останніх – 80%. Це й новопризначений заступник з питань ЖКГ Олексій Чепурко, заступник начальника профільного управління Віталій Худолій, заступниця з соціально-економічних питань Тетяна Юрченко, голова Подільської райради Євген Нагорний, директор департаменту економіки та інвестицій Віта Клименко, начальник відділу оперативного реагування міськвиконкому Сергій Зубань, керівник Інспекції з благоустрою Антон Тонконог, директор департаменту охорони здоров’я Вікторія Лоза, керівник КАТП-1628 Тарас Бойко, керівник КП «Міськсвітло» Роман Кикоть та інші.
«Рідне місто» – не партія в звичному розумінні, а суто місцева команда, яка діє в Полтаві, вирішуючи винятково проблеми полтавців. Причому ми працюємо системно, займаючись не окремими з них, а викорінюючи причини їх виникнення. А це, ясна річ, призводить і до непопулярних кроків. Тому, можливо, певні дії нашої команди відразу бувають незрозумілими, але обов’язково проявлять себе в стратегічній перспективі й незалежно від того, хто буде при владі.
Представники нашої команди втілюють інноваційний господарський підхід на практиці, опікуючись чітко визначеними сферами – житлово-комунальним господарством, медичною та освітянською сферами, економічними та соціальними питаннями. Для ефективної роботи нами вироблено перевірений алгоритм дій. Щотижня ми збираємося на партійні наради, щоб визначити, як найкраще застосувати інноваційні принципи при вирішенні тих чи інших гострих проблем. Кожен висловлює свою позицію, рішення схвалюються більшістю. Члени команди, які керують комунальними підприємствами, ставлять завдання своїм підлеглим і контролюють хід їх реалізації. Таким чином, командна вертикаль нівелює чиновницьку байдужість і забезпечує безперервне впровадження позитивних змін.

МАСШТАБНІ Й БАГАТОЛІТНІ ПРОБЛЕМИ: КОНКРЕТИКА

Результати застосування нових підходів проілюструємо на прикладі найскладнішої сфери – ЖКГ. Загальновідомо, що за останнє десятиліття вона деградувала до стану глибокої руїни і потребувала змін більше за всі інші сфери. Розуміючи, щоб потрібен «плацдарм» для подальших стратегічних перетворень, насамперед, ми здійснили три стабілізаційні кроки: 1) автоматизували управління сферою, 2) вирішили базові потреби комунальних підприємств (підвищили зарплати робітникам, закупили нову техніку), 3) покращили двосторонній зв’язок з полтавцями.
Лише після стабілізації ми сформували стратегічний порядок денний. В результаті виділили кілька напрямків роботи, за якими й почали планово працювати. До процесу незворотних змін були залучені одразу всі міські комунальні служби. Досвід підказав, що це в рази підвищить коефіцієнт корисної дії. Так і сталося.
Відходи. Один з наймасштабніших напрямків, узятих нами в роботу, – збирання та утилізація твердих побутових відходів. Шукаючи інвесторів для сміттєпереробного заводу, паралельно почали розвантажувати полігон усіма доступними методами. Так, у травні 2019 року запровадили роздільний збір сміття (пластику, скла й паперу) – комунальне підприємство отримує прибуток від цінної вторсировини, а до звалища не доїжджають тонни сміття. Полігон більше не наповнюється й рештками дерев, які на визначених по місту майданчиках почали подрібнювати спеціальні машини. Вперше в історії Полтави ми запровадили збір небезпечних відходів за допомогою спеціально придбаного «Екобуса». Також уперше з 1954 року пересипали звалище – для зменшення кількості загорянь та усунення смороду. Закупили спеціальну машину для миття сміттєвих баків на місці, відтепер вони митимуться та знезаражуватимуться приблизно у 4 рази частіше, ніж до цього.
Транспорт. У сфері транспортних перевезень ми ліквідували монополію окремих перевізників (з 2 стало 19), в перспективі природна внутрішня конкуренція допоможе місту позбутися їх диктату. Паралельно ми зробили ставку на відродження потужного парку комунального транспорту. Він повинен охопити як мінімум 70% всіх перевезень на «великому кільці» та 100% у віддалених селищах. Серед перших результатів – придбано 11 сучасних автобусів, пристосованих до перевезення людей з інвалідністю та матерів з колясками та вже підписаний договір на поставку 40 нових тролейбусів, 4-ма партіями по 10 штук вже цього року. Тут потрібно зазначити, що ця надважлива ініціатива стала реальністю за підтримки консолідованої позиції депутатів міської ради та злагодженої роботи команди «Рідного міста», адже саме наші представники розробили плани по модернізації комунального автопарку, зробили необхідні розрахунки та провели ключові перемовини представниками ЄБРР. Почали модернізацію й світлофорної системи – вивели всі світлофори міста на єдиний пульт управління та замінили 68 з них на нові зразки.
Освітлення. У 2019 році представники нашої команди почали переводити освітлення Полтави на якісніші й економніші LED-лампи, ліквідували найбільші «темні зони», де десятиліттями не було взагалі ніякого зовнішнього освітлення (Яр, Огнівка, «перешийок» біля гімназії №13 на Браїлках тощо). Вперше, задля безпеки полтавців, почали освітлювати пішохідні переходи, у минулому році встигли 33 з них повністю освітлити та ще на десятках встановити проблискові маячки.
Асфальтування. Минулого року ми застосували новий підхід й при виконанні асфальтних робіт – намагаємося вирівнювати покриття до більш-менш нормального стану відразу по всьому місту і паралельно, як то кажуть, «на роки», якісніше ремонтуємо окремі вулиці. Завдяки цьому зник відчутний «перепад» між вулицями з гарним і дуже поганим покриттям, а нове асфальтне покриття з’явилося в багатьох кінцях міста. Деякі дороги у віддалених мікрорайонах взагалі побачили його вперше за свою історію. Також було побито 9-річний рекорд з асфальтування дворових проїздів. А підрядники, вперше у Полтаві, почали виконувати гарантійні зобов’язання. Іншими словами, допустив брак – переробляй за свій кошт.
МАФи. Поклали край розростанню самовільних МАФів. Якщо в 2018 році кількість демонтованих МАФів дорівнювала нулю, то минулого комунальники демонтували 34 незаконно встановлені тимчасові споруди. Ще 22 МАФи демонтували самі власники (в тому числі й скандальну «Коффішку» у центрі міста).
Люди з інвалідністю. У тісній співпраці з людьми з інвалідністю почали перетворювати Полтаву на безбар’єрний простір. Для полтавців з порушеннями опорно-рухового апарату масово понизили заїзд на тротуари міста. Для людей з вадами зору почали укладати тактильну плитку (такі собі жовті квадратики з пухирцями) та вперше за багато років розчистили шлях біля УТОСу. Мешканці з вадами слуху тепер користуються інтернет-сурдоперекладом у центрі надання адмінпослуг. Також для останніх встановлюємо системи візуального сповіщення (спеціальні монітори) в громадському транспорті, наразі триває їх підключення.
Безумовно, всіх багатолітніх проблем за рік вирішити неможливо. Це утопія. Але приклади успішного вирішення найгостріших з них уже маємо. Назву й інші. Так, вперше за багато років ми почали боротися з амброзією, використовуючи «Амбростоп» – засіб на основі мінералу бішофіту, який знищує лише алерген, не впливаючи на інші рослини, людей та тварин. Відновлено поливання вулиць улітку, щоб асфальт не деформувався від спеки, а люди легше дихали. Почали брати на баланс та системно оновлювати дитячі майданчики. Запустили в роботу систему відеоспостереження «Безпечне місто», яка вже спростила розкриття десятків злочинів на території міста.
Обмеження продажу алкоголю. Об’єднавши командні зусилля, маємо конкретні результати і в інших сферах. Член «Рідного міста» Едуард Волков підготував рішення про обмеження нічного продажу алкоголю. Згідно з поліцейською статистикою, вже за перший місяць його дії кількість викликів щодо конфліктів уночі зменшилася вдвічі, а щодо домашнього насильства – втричі порівняно з відповідним місяцем попереднього року. Порядку в нічній Полтаві стало більше. І це незважаючи на те, що наша ініціатива під втілення в життя зазнавала шаленої критики з боку окремих підприємців.
Безкоштовне харчування для дітей. Завдяки наполегливості представниці нашої команди Світлани Нестулі для школярів 1–4 класів відновлено безкоштовні гарячі обіди. Заодно змінено й тендерні алгоритми, що підвищить конкуренцію між постачальниками та в кінцевому варіанті призведе до покращення якості харчування.
Перший міжнародний грант. Полтаві вперше за багато років повернуто довіру міжнародних партнерів. Зусиллями представниці «Рідного міста» Тетяни Юрченко міська рада виграла канадський грант для полегшення працевлаштування незахищених верств і студентів. Даний прецедент, і тут не до перебільшень, має стратегічне значення для подальшого розвитку Полтави, адже є певним сигналом для потенційних інвесторів, що Полтава готова до співпраці!
Масштабні проблеми, які стосуються Полтави в цілому, вирішуємо в тісній співпраці з представниками громади, а також державних та недержавних організацій. Разом з Інститутом аналітики та адвокації наша команда розпочала реалізацію електронної системи надання послуг «Poltava Smart City». За допомогою сучасних технологій ставимо за мету зробити владу відкритішою й доступнішою для людей. Програма поєднає в онлайн-доступі всі служби міста (ЖКГ, освіта, медицина, економіка, соціальна сфера тощо), які працюватимуть не поодинці, а в найтіснішому зв’язку між собою. Інновація значно спростить доступ мешканців для ряду послуг. Зайшовши через свій телефон у спеціальний додаток і натиснувши на ту чи іншу опцію, ви зможете пришвидшити знесення аварійного дерева чи заміну перегорілого світильника, прослідкувати рух автобуса або ж записати дитину в садочок. За подібними технологіями – майбутнє, і «Рідне місто» зробить все необхідне, щоб Полтава у цьому процесі не залишилася осторонь.

НАД ЧИМ МИ ПРАЦЮВАТИМЕМО У 2020 РОЦІ

Власне кажучи, робота не припиняється ні на мить. Нещодавно підписано контракт на поставку 40 нових тролейбусів, щоб полтавці отримали якісні послуги з перевезень. Розпочалося облаштування контейнерних майданчиків нового типу – закритих та з навісом. У них не потраплятимуть опади, відповідно, й не стікатимуть потоками нечистот, а сміття не розлітатиметься за вітром. Інвентаризуємо ставки, щоб із занедбаних вони в перспективі стали новими зонами для родинного відпочинку всіх бажаючих.
Вже цього року, в рамках уже розпочатих заходів з розвантаження сміттєзвалища, запустимо на ньому сортувальну лінію. Вона перероблятиме близько 80% міських відходів. Для решти 20% придбаємо спеціальну установку, яка подрібнюватиме їх до стану однорідної маси. В результаті Полтава вивозитиме на полігон не
1 000 тонн сміття щотижня, а не більше 150 тонн. Отже, ріст звалища припиниться, а ми без поспіху будемо шукати інвесторів для сміттєпереробного заводу.
У Полтаві в низці локацій бракує контейнерів. Тому 2020 року плануємо їх доставити – як звичайні, так і спеціальні для сортування відходів. Облаштуємо також спеціальні майданчики, де встановимо контейнери для великогабаритного сміття.
Освітлимо ще більше «темних плям» та пішохідних переходів. У результаті Полтава стане безпечнішою та комфортнішою.
Продовжимо ремонти асфальтового покриття, вдосконаливши тактику їх проведення. Віднині капремонти доріг відбуватимуться комплексно – з тротуарами та підземними комунікаціями. Водночас активізуємо ремонти тротуарів на всій території міста.
Ми й надалі будемо сприяти ОСББ. В рамках ініційованої нами програми співфінансуватимемо їхні потреби в пропорції 70% – з міського бюджету, 30% – представники ОСББ. Також надамо організаційну підтримку тим, хто схоче набути статусу ОСББ. Отже, мешканці зможуть оперативно й ефективно вирішити свої наболілі проблеми.
Програма «Poltava Smart City», яку наша команда розпочала в минулому році, також отримає логічне продовження в році поточному.
Про решту, за браком місця, лише згадаю. Це продовження закупівлі комунальної техніки, завершення модернізації світлофорної системи, запровадження електронного квитка, розширення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю (тактильна плитка, аудіо- та відеооголошення в транспорті, сурдопереклад в установах), будівництво притулку для тварин, збільшення кількості відеокамер у системі «Безпечне місто».
Як бачите, господарських завдань багато, і всі вони вимагають великих зусиль. Головне, що ми маємо чіткі плани перетворення Полтави на сучасне місто й знаємо, яким чином їх здійснити. Будемо працювати, як і дотепер: системно, спокійно і впевнено. Твердо переконаний, що тільки так можна змінити неефективну систему влади – раз і назавжди.
Ми розуміємо, що корінні перетворення можливі лише в умовах владної консолідації. Однак, шановні полтавці, уважно стежте за тими, хто виступає від імені всіх, приписуючи собі чужі успіхи. Не вірте гучним і порожнім словам – довіряйте винятково конкретним справам і людям, які щоденно над цими справами працюють.
Майбутнє Полтави – в руках перевірених професіоналів!

Поділися:

Добавить комментарий