Олексій ЧЕПУРКО: «Пріоритети цього й наступного років – підтримка захисників та створення нормальних умов життя для всіх полтавців»

Олексій ЧЕПУРКО: «Пріоритети цього й наступного років – підтримка захисників та створення нормальних умов життя для всіх полтавців»

Не треба зайвий раз наголошувати, наскільки 2023 рік був складним, яких зусиль вимагало те, що раніше вирішувалося в звичному робочому порядку. Війна справді випробовує всіх нас на міцність і адекватність викликам. Саме на цих викликах і їх системному подоланні я й акцентую увагу в стислому звіті про свою діяльність протягом року.
Сьогодні на Полтавщині кілька тисяч звільнених військовослужбовців, сотні членів родин загиблих, зниклих безвісти і таких, що перебувають у полоні. Вони повинні мати всі умови, щоб пройти психосоціальну реабілітацію. Це передбачено спеціальною програмою. Разом з колегами по обласній раді на постійній основі виділяємо і будемо виділяти кошти для медичних закладів. Після реабілітації захисники повинні знайти своє місце в суспільстві, і для цього, серед іншого, закладена фінансова підтримка, наприклад, до Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва. Дбаючи про плекання надійної зміни, ми створили Полтавський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Переконаний: не лише військові, а й їхні сім’ї, діти повинні відчувати себе комфортно і безпечно. Тому, затверджуючи бюджетні асигнування освіти, медицини, культури, соціального захисту, ми враховували і потреби мешканців, і потреби внутрішньо переміщених осіб.
Відновлення інфраструктури: між опалювальними сезонами. Область і місто змушені функціонувати під загрозою ворожих обстрілів. Вони завдали руйнувань на Кременчуцькій ТЕЦ, і довелося докласти чимало зусиль, щоб ліквідувати їх наслідки. Тому фактично увесь 2023 рік для мене – це непомітне «перетікання» одного опалювального сезону в інший. Така інтенсивність виправдана й необхідна, адже доводиться на практиці забезпечувати діяльність життєво важливих підприємств, зупинка яких рівнозначна гуманітарній катастрофі.
Наше завдання було і залишається – зробити так, щоб люди безперебійно отримували воду й опалення навіть під час блекаутів. На «Полтаватеплоенерго» виконані поточні і капітальні ремонти мереж, всі котельні переведені на окрему лінію живлення. Аналогічна історія по «Полтававодоканалу», зокрема, щодо функціонування водозаборів і каналізаційних насосних станцій. Щоб уникнути несподіваних трагедій, медичні заклади забезпечені генераторами.
Але не досить зберігати, консервувати лише те, що вже існує. Потрібно думати про масштабне відновлення інфраструктури, запроваджуючи при цьому сучасні технології, залучаючи закордонні інвестиції. І передумови для таких проєктів є. У цьому я переконався під час стажування у рамках проєкту «Партнерство для сталого відновлення України» (м.Брно, Чехія). Є цікаві фінансові пропозиції з боку структур Євросоюзу, і ними наша область повинна скористатися.
Полтава на шляху змін: здобутки й прорахунки. Окреме питання – зміни в Полтаві після відсторонення екс-мера. Останні пів року засвідчили: «оздоровчий курс» проходить нелегко, часто буксуючи, здавалося б, на рівному місці. Так, звичайно, за найактивнішої участі нашої фракції «Рідне місто» усунено більшість непрофесійних призначенців колишнього мера, низку корупційних схем (зокрема, й на особливо скандальних КП «Добробут», «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування»). Але буду відвертим: у Полтаві так і не створено чіткої, зрозумілої стратегії розвитку. Нова міська влада, на жаль, досі не сформувала бачення хоча б найближчого майбутнього.
Як член міськвиконкому я тримаю на постійному контролі всі найважливіші проблеми Полтави. Постійно й відкрито ділюся своїм досвідом комунальника з владою, допомагаю їй, прагнучи вберегти її від помилок. Але потрібно чесно визнати: ці помилки так і не зникли. Новопризначені керівники комунальних підприємств не відразу ввійшли в робочий процес, і результат бачили всі. Нескошена трава, неприбране листя, неремонтована зливова каналізація, а вже сніг і ожеледиця перетворилися на таке ж стихійне лихо, як і в попередні роки. Частково з об’єктивних, частково з суб’єктивних причин затягнуте придбання комунальної техніки. Залишилися проблеми з громадським транспортом. Ще й досі не відчувають себе потрібними старостати. Усе це гальмує нагальні перетворення, сіє зневіру в мешканців територіальної громади. Значить, є причина ще раз задуматися над тим, які професійні якості повинні мати керівники міста, щоб воно повноцінно розвивалося.
Усі напрямки, над якими я й мої колеги працювали в цьому році, будуть пріоритетними і в наступному. Маємо зосередитися на підтримці захисників і їхніх родин, створити належні умови для життя в кожному населеному пункті Полтавської області. І, звичайно ж, першочергова увага – нашому рідному місту. Впевнений: Полтава однозначно заслуговує на кращу долю. А чи здобуде вона її, залежить від усіх нас.

Олексій Чепурко,
заступник голови Полтавської обласної ради, член виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Поділися:

Добавить комментарий