Олексій ГОНЧАРУК: "Полтавщина – один із головних нафтогазовидобувних регіонів України"

Олексій ГОНЧАРУК: «Полтавщина – один із головних нафтогазовидобувних регіонів України»

Минулого четверга, 13 лютого, з робочою поїздкою на Полтавщині перебував Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Зокрема голова Уряду ознайомився з роботою виробничого об’єкта АТ «Укргазвидобування» на свердловині № 217 Опішнянського родовища. «Полтавська область – один із головних нафтогазовидобувних регіонів України. Понад 40 відсотків українського газу та кожна п’ята тонна нафти і конденсату надходить із Полтавщини. Але цього мало. Україна повинна ефективніше розпоряджатися надрами. Без «смотрящіх» і груп впливу», – наголосив Олексій Гончарук.

Процес буріння на свердловині Опішнянського родовища здійснюють новим сучасним верстатом німецького виробництва Bentec. Тут видобуватимуть газ та газовий конденсат.
«Максимальна глибина свердловини, яку можна пробурити верстатом, – 6,5 тисячі метрів. Верстат запустили в роботу 24 листопада минулого року. Нині вже пробурили 3 тисячі 615 метрів», – розповів начальник бурової Артем Король.
Як зазначив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, сучасний станок сприяє набагато швидшому видобутку українського газу, ніж це відбувалося на старому обладнанні, яке не оновлювали понад 40 років.
На нараді у Полтавській ОДА, у якій разом з Прем’єр-міністром України взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, начальник обласного Управління СБУ Євген Борзілов, відбулася презентація доповненого Інвестиційного атласу надрокористувача України. «Полтавщина в плані надрокористувань – провідний регіон. Але, на жаль, це одна з найкорупційніших систем в Україні. Проблеми галузі існували і на центральному рівні, і на місцевому. І ви не з чуток знаєте, що таке схема доступу до надр. На державному рівні нам уже вдалося зробити досить багато. Ми змінили повністю роботу Державної служби геології та надр, і я заслухав нового керівника про те, як спрощується система надання дозволів, – заявив Глава Уряду. – Ми хочемо, щоб видобувним компаніям було максимально комфортно працювати в Україні. Так само просимо організувати роботу з інвесторами, бізнесом на місцях. Це залежить від органів самоврядування, обласних рад, громад. Ми поговорили з очільником Полтавщини Олегом Синєгубовим про те, що має бути зроблено, щоб навіть натяків на корупцію в області не було».
«Інвестиції стратегічно важливі для динамічного розвитку української економіки. Полтавщині є що показати і запропонувати інвестору. І ми будемо забезпечувати прозорі, чіткі та однакові для всіх умови господарювання. Але водночас моє завдання № 1 – тотально знищити корупцію у державних структурах та в органах місцевого самоврядування Полтавщини. Моя позиція з цього питання жорстка, і в майбутньому вона лише посилюватиметься. Я вдячний Президенту та Прем’єр-міністру за те, що вони започаткували цю антикорупційну лінію та підтримують її», – наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Інвестиційний атлас надрокористувача України – це сервіс із переліком ділянок надр, які інвестори можуть купити й розробляти. «Зараз в Атласі – понад 100 об’єктів для інвестування. Потенційний покупець може обрати об’єкт серед запропонованих й ініціювати аукціон. Водночас, якщо бажаної ділянки в переліку немає, її можна номінувати на електронні торги. У лютому стартують аукціони по 12 номінованих ділянках, які будуть проводитися за графіком. Графік, правила, а також зразки заяв щодо ініціювання та номінування розміщено на сайті Держгеонадр», – зазначив під час презентації голова Державної служби геології і надр України Роман Опімах.
Інвесторам Атлас пропонує дві ділянки на Полтавщині для видобутку нафти й газу: Оболонську площу в Семенівському районі й площу Писарівська-2 у Великобагачанському та Решетилівському районах. Площа першої – 496 кв. км, другої – 221 кв. км. Мінімальну початкову вартість цих лотів у Держгеонадрах ще обраховують.
***
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов побували на будівництві нового корпусу обласного кардіологічного диспансеру. Це – шестиповерхова будівля, у якій обладнають стаціонарний та діагностичний блоки.
Також Глава Уряду ознайомився з роботою Комунального підприємства «Полтавський обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської обласної ради», ознайомився з роботою Центральної диспетчерської служби, оглянув парк карет швидкої допомоги. Зокрема поспілкувався з лікарями, щоб з’ясувати, які проблеми виникають у їхній роботі.
«Звичайно, не без недоліків, але загалом враження від роботи Центру позитивні. Хочеться, щоб по всій Україні працювали такі центри, а люди за потреби отримували якісні медичні послуги. З 1 квітня по всій країні запрацює інша модель роботи медичних закладів. Лікарні будуть автономізовані. Тобто головні лікарі відповідатимуть за ресурси, що є в закладі, самостійно вибудовуватимуть мотиваційну політику лікарні. Така модель дає медичним закладам більше можливостей розвиватися, і вона буде менше пов’язана з бюрократичними процедурами», – сказав Олексій Гончарук.
Олег Синєгубов зауважив, що в області відновлюється парк «швидких допомог». Полтавщина буде на 100% забезпечена автомобілями швидкої допомоги: «Закупили 165 автівок Peugeot і Citroen, 23 з яких – високотехнологічні реанімобілі. 40 автівок уже в районах, а 10 ми сьогодні разом із Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком передали обласному Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Ще 115 авто дооформлюють. А донедавна дорогами Полтавщини їздили лише 120 «швидких», половина з яких – на 90 відсотків «зношені» «Газелі» та «УАЗи», – зазначив Олег Синєгубов.
Прем’єр-міністр України ознайомився із ходом реконструкції приймального відділення під відділення невідкладних станів обласної лікарні, яке планують здати в експлуатацію в травні.
«Ми запланували цього року привести до європейських стандартів більше 200 приймальних відділень по всій країні. Це один із пріоритетів, які уряд ставить перед собою. Визначені перспективні лікарні й на Полтавщині», – наголосив Олексій Гончарук.
***
Голова Уряду поспілкувався з полтавцями, представниками місцевих та всеукраїнських ЗМІ. Зокрема під час брифінгу він зазначив, що в рамках всеукраїнського проекту «Велике будівництво» на Полтавщині заплановано побудувати низку важливих об’єктів. Один із пріоритетних об’єктів національного масштабу – дорога від Решетилівки до Дніпра. «Ви повинні мати можливість доїхати із заходу України на її схід. Для нас це один із пріоритетних об’єктів. І добре, що значна його частина – на Полтавщині», – додав Глава Уряду.
Олег Синєгубов розповів, що з початком нового будівельного сезону Полтавщина готова активно стартувати у всеукраїнському проекті. «Побудуємо та відремонтуємо школи, лікарні, дитсадки та спортивні комплекси. Але найбільше займатимемося дорогами. Повернемо до фукціонування понад 800 кілометрів місцевих доріг. Це знову з’єднає між собою понад 110 сіл та містечок нашої області. І, поряд із національними, будуватимемо нові дороги місцевого значення. Наше завдання на 2020 рік – «зшити» дорогами Полтавщину», – підсумував Олег Синєгубов.
На брифінгу Олексій Гончарук зупинився на питанні припинення нелегального видобування корисних копалин.
«Це особливо важливо в контексті початку будівельного сезону. Невдовзі стартує масштабне дорожнє будівництво. Може виникнути практика нелегального видобутку, наприклад, нелегальних кар’єрів. Ми поговорили з усіма очільниками правоохоронних органів. Наш меседж до всіх, хто видобуває копалини, простий: якщо хочете працювати в Україні, держава створить вам максимально комфортні умови, але ви маєте створювати робочі місця для людей і працювати легально. Тим, хто нас не почув і продовжить виснажувати українські надра, правоохоронні органи дадуть відсіч. Роботу й координацію всіх органів ми забезпечимо. Приклади такої успішної роботи ми вже маємо», – зазначив Прем’єр-міністр України.
На брифінгу йшлося про інші актуальні питання життєдіяльності Полтавщини й України.

За матеріалами офіційного сайта Полтавської ОДА та брифінгу Прем’єр-міністра України підготував
Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий