Олена Зеленська у Полтаві відкрила муніципальну школу “Тато Hub”

Олена Зеленська у Полтаві відкрила муніципальну школу “Тато Hub”

Міжнародний проект для відповідального батьківства впроваджується у п’яти країнах світу, а минулого року запрацював і в Україні. Такий клуб для чоловіків, які стали батьками, створено в межах проекту «Трамплін до рівності», що імплементується фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Дружина Президента України Олена Зеленська у вітальному слові на відкритті «Тато Hub» наголосила на важливості дотримання рівних прав і можливостей щодо виховання дітей. Адже минулого року Україна стала учасницею «Партнерства Біаріцц», серед ключових положень якого – забезпечення широких можливостей для чоловіків щодо піклування дітей.
«Саме ви, татусі, будете користуватись цим простором. І ви демонструєте, що у нас є свідомі татусі. Це означає, що рух до свідомого батьківства, до рівних можливостей для тат і мам існує. «Партнерство Біаріцц» – один з напрямків, який Україна обрала для себе щодо впровадження рівноцінного батьківства. Чудово, що відтепер татусі можуть іти в декретну відпустку на три роки, як і мами. Зараз вже діє закон про 14-денну оплачувану відпустку для батьків після народження дитини протягом трьох місяців. Це все про права. Але як використовувати свої права, кожен буде вирішувати сам. Мені здається, що цей вибір має бути свідомим», – наголосила Олена Зеленська.
До відкриття долучився Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.
«У Швеції, якщо чоловік хоча б раз не скористався відпусткою по догляду за дитиною, він має пояснити, чому так сталось. Така зміна у суспільстві в країні відбувалась впродовж останніх 20 років. Вже підкреслювали, наскільки важливо, коли і тато, і мати, і дитина знаходяться всі разом. Не менш важливо, коли тато приділяє достатньо уваги вихованню дитини», – зазначив Тобіас Тиберг.
За словами представників Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, полтавський «Тато Hub» є восьмим, який відкрили в Україні. До кінця цього року в Україні планують відкрити ще два «Тато Hub».
«Немає нічого ціннішого, ніж час, який ми проводимо разом із дітьми. Ми хочемо, щоб 100 відсотків батьків скористались своїми можливостями рівності. Нам дуже приємно, що є запит з боку батьків, що вони хочуть користуватись послугами «Тато Hub» і підвищувати свою роль у житті дітей», – акцентував голова представництва Фонду ООН Хайме Надаль.
Координаторка «Тато Hub» Юлія Трунова повідомила, що у цьому просторі усі бажаючі матимуть змогу індивідуально проконсультуватись у психологів, зможуть взяти участь у різноманітних заходах, а також долучитись до проектів, які проводитимуть онлайн.
Полтавець Богдан Шерстюк на відкриття «Тато Hub» завітав зі своїм 13-річним сином. Він вважає, що такі заклади створюють передовсім для спілкування батьків, обміну досвіду.
«Ми звикли до того, що всі проблеми вирішували самостійно, в родинах. А коли є допомога таких закладів, це – чудово. Син народився, коли мені було 37 років. Тоді було вже зовсім інше розуміння світу. А є чоловіки, які стають татами у 25–30 років, і їм потрібна моральна підтримка. Це спілкування, обмін досвідом, прекрасно, що створюють такі заклади».
***
У музеї історії Полтавської битви Олена Зеленська разом із Тобіасом Тибергом презентувала аудіогід шведською мовою. «Це один з найвідвідуваніших музеїв не лише Полтавської області, а й України. Тепер тут буде така зручна опція, як аудіогід для шведських гостей. Сподіваємося, що туристів зі Швеції стане більше», – зазначила Олена Зеленська.
«Цей музей має дуже велике значення не тільки для історії України, а й для всієї Європи. Полтавська битва стала великою поразкою для українського гетьмана Мазепи та його соратника Карла XII. Але, як відомо, історія ніколи не закінчується, вона завжди продовжується. Після Полтавської битви Карл XII, гетьман Мазепа та його найближчий соратник Пилип Орлик поїхали до Бендер. І саме в Бендерах було створено першу Конституцію України. Цього літа під час святкування 30-річчя Незалежності України Конституцію Пилипа Орлика привезуть до України», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

За матеріалами ОКІА «Новини Полтавщини».

Поділися:

Добавить комментарий