Інформаційний кур’єр

Онлайн-аукціони: впровадження нових стандартів та прозорих процесів

Рік, що минув, став роком досягнень для Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях. Важливий внесок у загальний успіх зробила приватизація спиртових активів, яку здійснює Фонд державного майна в рамках демонополізації ринку виробництва спирту. Так, 21 грудня минулого року відбувся аукціон з приватизації майна Вишняківського МПД та зберігання спирту, на якому ціна об’єкта зросла зі стартових 9,8 до 23,1 мільйона гривень – тобто у 2,3 разу. Ці кошти мають бути сплачені у лютому 2021 року.
У 2020 році ми провели 24 відкритих аукціони та забезпечили середнє зростання ціни на аукціонах, у порівнянні зі стартовою, вдвічі. Варто також відзначити вдалий приватизаційний аукціон актива, що розташований в смт Диканька, – за будівлю на онлайн-аукціоні, який відбувся 29 жовтня 2020 року, змагався 21 учасник. Завдяки чесній конкуренції стартова ціна зросла з 533 гривень 40 копійок до 1 мільйона 400 тисяч 500 гривень. Загальна вартість успішних приватизаційних аукціонів, кошти за які вже отримані, склала 3 мільйони 177 тисяч гривень.
Але не приватизацією єдиною – стартувала і оренда через онлайн-аукціони. Досягнення високих результатів у сфері оренди стало можливим саме завдяки впровадженню нових прозорих правил та запуску онлайн-аукціонів. Уже можна переглядати об’єкти оренди, дізнатися час проведення аукціонів і брати в них участь. Так, станом на кінець 2020 року було оголошено понад 37 орендних аукціонів, з яких 33 вже відбулися, укладено 26 договорів оренди, що забезпечило надходження до Державного бюджету на рівні 42 мільйонів 769 тисяч 402 гривень.
Впровадження нових стандартів та прозорих процесів, використання нових цифрових інструментів – це комплексна реформа, яка допомагає Фонду держмайна та його регіональним відділенням досягати реальних результатів. У 2021 році ми маємо амбітні плани та впевнені в успішному виконанні завдань, які визначили для себе.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях.

Поділися:

Добавить комментарий