ООН розширює категорії людей,  які можуть отримати фінансову допомогу

ООН розширює категорії людей, які можуть отримати фінансову допомогу

За інформацією Благодійного фонду «Право на захист», який є офіційним партнером Агентства з питань біженців ООН (УВКБ ООН), перелік категорій осіб, що можуть отримати грошову допомогу від ООН, розширено.
Розмір грошової допомоги становить 2220 гривень на особу протягом 3-х місяців.
Отримати допомогу можуть наступні категорії осіб:
* не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій;
* мають дохід, менший за 5400 грн на особу;
* належить до таких категорій та критеріїв вразливості.
Тобто особа може звернутися до пунктів збору даних, якщо його родина:
* внутрішньо переміщені особи, які перемістилися після 24.02.22;
* особи, що НЕ переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська (перелік може бути доповнений);
* люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).
ОБОВ’ЯЗКОВІ КРИТЕРІЇ ВРАЗЛИВОСТІ ДЛЯ УСІХ 3-х вищезазначених категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу, це :
родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше). Також можуть звертатися сім’ї з дітьми, в яких дружина/чоловік призвані до армії або зникли безвісти внаслідок воєнних дій;
родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу, та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Адреси пунктів збору даних в Полтавській області (куди звертатись):
м. Полтава, площа Павленківська, 3б.
Пн-пт, 09:00 – 18:00.
м. Кременчук, вул. Ватутіна, 7.
Пн-пт, 08:00 – 17:00.
Телеграм-канал: https://t.me/unhcr_help_ poltava

Спосіб виплати грошової допомоги.
Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована голові домогосподарства (визначеного при реєстрації на допомогу) одним з наступних шляхів:
– Шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd.
Ви отримаєте таке sms-повідомлення про зарахування коштів:
Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/ 3vdWVAX або гарячою лінією 0 800 307 711.
– Через Western Union для тих сімей, які не мають банківського рахунку. Ви отримаєте SMS-повідомлення з кодом банківського переказу (MTCN-код), який разом з документом, що посвідчує особу (паспорт, ID картка, інший державний документ), треба мати з собою для отримання грошової допомоги в будь-якому відділенні Western Union.
Детальна інформація про грошову допомогу на сайті БФ “Право на захист”: https://bit.ly/3Tgnpx5
Інформаційна підтримка та можливість поставити питання: https://t.me/IDPhelp
Гаряча лінія УВКБ ООН: 0 800 307 711.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соцзахисту населення Полтавської ОВА

Добавить комментарий