Опішня на все розкішна

Опішня на все розкішна

У селищі Опішня заклали сливовий сад. Він стане окрасою колишнього сотенного містечка козацького полку, яке по праву називають столицею українського гончарства.

Однак у давнину Опішня славилася ще й своїми сливами. Їх увічнив навіть батько нової української літератури Іван Котляревський, згадавши у своїй «Енеїді». Та за останні десятиліття сливова слава Опішні потьмяніла передовсім через вирубування фруктових садів або їхню «тиху смерть» від занедбаності й старіння. Тож тепер керівництво громади разом із небайдужими земляками намагаються її відродити. Перший фестиваль «Опішня Слива-Фест» відбувся 2019-го. На початку цієї осені, після річної ковід-паузи, його влаштували вдруге.
Ті святково-гастрономічні дійства «народили» біля місця їх проведення, тобто селищного стадіону, сливову алею. А тепер також поблизу нього на півгектарній площі заклали справжній сливовий сад. На заклик очільників громади взяти з собою лопати й відра та прийти на своєрідну толоку, щоб посадити своє сливове дерево, відгукнулися чимало мешканців і гостей селища. Організатори кажуть, що навіть не сподівалися на таку кількість охочих долучитися до хорошої справи.
Прийшли люди різного віку, як то кажуть, від старого до малого. Та особливо зворушувала всіх участь у цьому дійстві дітей. Зрештою, й земляки старшого віку не приховували, що взялися за лопати й відра насамперед задля того, щоб цей та інші майбутні сади шуміли для їхніх онуків і правнуків, а рідна Опішня розвивалася зокрема й завдяки сливовому підприємництву. Тим паче що до посадженого власними руками деревця можна було прикріпити іменну бирку. Щоб потім плекали його і нащадки ще багато-багато літ.

Михайло КАЛАШНИК
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий