«Орден Святого Пантелеймона» – відзнака за професіоналізм і милосердя

«Орден Святого Пантелеймона» – відзнака за професіоналізм і милосердя

У 2009 році Міністерство охорони здоров’я під керівництвом Василя Князевича запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги і сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки в благодійній, гуманістичній і громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного й духовного здоров’я населення.
Відзнака була погоджена з благословення Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України: Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, Блаженнійшим Любомиром (Гузаром).
Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди та продовжуючи традицію нагородження з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього й недужого, у 2017 році започатковано громадську відзнаку за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона», а з 2018 року для молодих медиків (віком до 35 р.) затверджена відзнака за професіоналізм і милосердя «Медаль Святого Пантелеймона».
20 січня 2022 року в Полтавському державному медичному університеті відбулося засідання Регіональної ради Полтавської області відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Йшлося про хід конкурсного відбору номінантів від Полтавської області на присудження відзнак за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона». На засіданні слухали інформацію голови Регіональної ради (РР) Полтавської області Валерія Похилька про підсумки попередньої продуктивної та результативної роботи ради, яка здійснювала конкурсний відбір у 2020–2021 роках. Він розповів про історію відзнаки та Положення про відзнаки на 2021–2022 роки, особливості конкурсного відбору та новації 2022 року.
У засіданні, у режимі онлайн, взяв участь голова Поважної Ради відзнаки Василь Князевич. Він представив інформацію про особливості проведення конкурсного відбору, повідомив, що, відповідаючи на виклики часу, вирішено запровадити нову номінацію – «Найкращий працівник фармації». Також Національною експертною комісією до 1 липня 2022 року подовжений термін аналізу документів, які надійши від виконавчого комітету.
Тож відбір достойних медиків Полтавщини триває, і вже 9 серпня нинішнього року країна знатиме імена нових переможців.
На Полтавщині є достойні претенденти на звання кращих! Ознайомитися зі здобутками переможців минулих років можна на офіційному веб-сайті відзнаки – http://http://ordenpanteleimon.com.ua/ua/news/, а також на сторінці РР Полтавської області відзнаки у мережі Фейсбук – https://www.facebook.com/OrdenPanteleimonPoltava2022/. Тож будемо вболівати за нових номінантів!
Довідково. «Орден Святого Пантелеймона» є громадською нагородою, має професійно-фахову спрямованість; вручається особам, яким притаманні високий професіоналізм і духовно-моральні якості; присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість і духовний розвиток українського народу та держави в цілому; спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України.
Стосовно новацій 2022 року, то вони полягають у запровадженні нової номінації «Найкращий працівник фармації» до тих, які пропонуються щороку: найкращий лікар, найкращий медичний працівник, новатор охорони здоров’я, за досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я, взірець служіння суспільству, за особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України (для іноземних громадян), найкращий управлінець в охороні здоров’я, найкращий колектив закладу охорони здоров’я.
Кандидатів (віком до 35 років) на «Медаль Святого Пантелеймона», як і в минулі роки, обиратимуть у трьох номінаціях: за лікарське мистецтво, за турботу і ласку до хворого, за наукові розробки в медицині.
Право пропонувати кандидатури на присудження відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» мають громадські організації сфери охорони здоров’я, об’єднання (організації) пацієнтів, церкви та релігійні організації, лікувальні й лікувально-профілактичні установи різних форм власності, фізичні особи, які пропонують власну кандидатуру або ж кандидатуру іншої особи, наукові установи й навчальні заклади.

Вікторія ЮФИМЕНКО,
секретар РР Полтавської області відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Добавить комментарий