Органи Пенсійного фонду  області підбили підсумки  роботи за перше півріччя

Органи Пенсійного фонду області підбили підсумки роботи за перше півріччя

На засіданні колегії Головного управління Пенсійного фонду області розглянули підсумки роботи пенсійної галузі у І півріччі 2018 року та роль комунікацій для підвищення ефективності діяльності.
У порядку денному йшлося також про запровадження єдиних стандартів і технології обслуговування громадян та перехід на електронний документообіг під час виплати пенсій.
Зважаючи на те, що основний акцент у роботі Фонду протягом півріччя був зроблений на заходах щодо легалізації заробітної плати й зайнятості населення, на колегію запросили одного з основних партнерів із детінізації доходів і легалізації зайнятості – фіскальну службу.
Перед початком засідання начальник Головного управління Володимир Тараторін провів брифінг для представників мас-медіа.

На даний час в регіоні пенсійним забезпеченням охоплено 440,9 тисячі непрацездатних громадян, 22,3 тисячі з яких – пенсіонери силових структур. Загальна кількість отримувачів пенсій, у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом, зменшилася на 9 тисяч, що пов’язано з природним старінням населення.
Фінансування і виплата пенсій в області протягом півріччя здійснювалися безперебійно, відповідно до графіків. У повному обсязі профінансовано 6 мільярдів 721,6 мільйона гривень, що на 34 відсотки більше, ніж за відповідне півріччя 2017 року.
Протягом півріччя органами Фонду області призначено близько 6,6 тисячі нових пенсій, проведено індивідуальний перерахунок пенсії понад 7,2 тисячі громадян, встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною 220 особам.
У масовому порядку з 1 січня цього року відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» були перераховані пенсії 73 тисячам осіб, які досягли 65-річного віку, а також 22 тисячі пенсій колишніх представників силових структур. Додатково підвищені пенсії 27 тисячам громадян у зв’язку зі зростанням соціальних стандартів з 01.07.2018.
Середній розмір трудової пенсії на Полтавщині, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, зріс на 600 гривень і становить 2408 гривень, а середня виплата представників силових структур досягла 3993 гривень.
За останніми статистичними даними, на обліку в органах Пенсійного фонду області перебувають понад 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
З початку року зросла кількість пенсіонерів, що обслуговуються в банківських установах.
Органи Пенсійного фонду області активно працюють в питаннях законодавства про працю – легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Зокрема це – активізація заходів щодо виявлення фактів використання найманої праці без належного оформлення, а також погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску й платежів до Пенсійного фонду.
До бюджету Пенсійного фонду області за півріччя з усіх джерел фінансування надійшло 2,8 мільярда гривень. План з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, за І півріччя виконано майже на 116 відсотків (зібрано 105 мільйонів гривень).
Це стало можливим завдяки зростанню основного бюджетоутворюючого показника – фонду оплати праці, який, у свою чергу, активно поповнюється після чергового підвищення мінімальної заробітної плати, а також завдяки наполегливим комплексним заходам, спрямованим на виведення «з тіні» доходів і зайнятості населення.
У порівнянні з відповідним минулорічним періодом фонд оплати праці в області збільшився майже на 128 відсотків. Факторами суттєвого покращення даного показника також стали збільшення обсягів виробництва, створення нових робочих місць та підвищення заробітної плати найманим працівникам.
Органи Пенсійного фонду допомагають причетним установам у боротьбі з нелегальною зайнятістю в регіоні й мають для цього унікальний і досить вагомий інструмент – реєстр застрахованих осіб.
В області вдалося досягти ще одного позитивного результату – зменшення майже на 7 тисяч кількості працівників, яким виплачується заробітна плата менше законодавчо встановленого рівня.
Важливим напрямком у захисті та відновленні соціальних прав людей є інформаційна складова. Зокрема нещодавно запущено два нових сервіси: SMS-інформування про факт сплати (несплати) роботодавцем страхових внесків і зарахування (незарахування) відповідного періоду до стажу та дистанційна видача довідок з підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату й сплачені внески.
Ще одним пріоритетом роботи залишається якість та доступність для громадян послуг, що надаються органами Фонду. Зокрема це стосується створення віддалених робочих місць у об’єднаних територіальних громадах, центрах надання адмінпослуг, прозорих офісах. Сьогодні опрацьовується можливість створення віддалених робочих місць незалежно від адміністративно-територіального розподілу, в населених пунктах з населенням більше двох тисяч осіб, з урахуванням їх зручного розташування.

За матеріалами головного
управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий