Захотілося солоненької рибки? Найпростіший варіант – купити готовий продукт у магазині чи на ринку. Проте нерідко купований оселедець виявляється якщо не занадто солоним і м’яким, то сируватим і з кров’ю. До того ж для поліпшення смаку й товарного зовнішнього вигляду в нього можуть додаватися різні «хімікати».
Набагато безпечніше й надійніше засолити рибу на своїй кухні.
Класичний спосіб
2 свіжих чи морожених оселедці. Для розсолу: на 1 літр води – 4 столові ложки солі, 1,5 столової ложки цукру, 80 мілілітрів оцту, 1 чайна ложка насіння коріандру, 2 бутони гвоздики, 4 горошини запашного перцю, 0,5 чайної ложки чорного перцю горошком, 3 лаврових листки.
Усі інгредієнти для розсолу з’єднайте в невеликому сотейнику. Поставте на плиту, доведіть до кипіння і розмішуйте до повного розчинення солі та цукру. Зніміть з вогню та остудіть.
Оселедці (розморожені) випатрайте, відріжте голову, добре промийте. Покладіть у лоток відповідних розмірів, залийте розсолом і залиште на 48 годин у холодильнику. Але час від часу перевертайте рибу в розсолі. Найкраще оселедці смакуватимуть на третій день соління.
Швидкий спосіб
2 оселедці (можна взяти скумрію). Для розсолу: 400 мілілітрів води, 2 столові ложки солі, 200 мілілітрів олії, 3 лаврових листки, 3 бутони гвоздики, 10 горошин чорного перцю, 1 чайна ложка насіння коріандру, 2 столові ложки оцту, цибуля за смаком.
Рибу почистіть від нутрощів, промийте холодною водою. Зніміть шкіру й акуратно відокремте філе від хребта. Поріжте на шматочки.
У воді розчиніть сіль. Рибу складіть у миску й залийте розсолом. Залиште на 2 години при кімнатній температурі.
Олію перемішайте з оцтом. Поріжте цибулю півкільцями. Злийте розсіл з риби, сполосніть її проточною водою. Складіть у миску (банку), чергуючи з цибулею і спеціями, залийте олією. Рибка майже готова, смачнішою вона буде, якщо постоїть трохи в холодильнику і просочиться олією.