Осінні витребеньки

Осінні витребеньки

Каштани настільки чудові на вигляд і приємні на дотик, що тільки геть позбавлена уяви й почуття прекрасного людина здатна вийти з осіннього парку, не назбиравши повні кишені цих подарунків природи. Особливо полюбляють бавитися каштанами малюки.
Отож мамам зовсім нескладно зацікавити своїх чад створенням усіляких чудасій із доступного природного матеріалу. Погодьтеся, що в похмуру холодну погоду це прекрасне заняття для позитивного сімейного спілкування і розвитку в дитини фантазії.

Заготівля природного матеріалу. Каштани давно використовують для створення цікавих предметів декору та кумедних іграшок, якими із задоволенням бавиться дітвора. Достатньо назбирати восени кошик каштанів – і більше не доведеться вигадувати, чим зайняти своїх непосид. Справу значно полегшує та обставина, що красені з розлогою кроною і чудернацьким лапатим листям, тобто дерева каштани, ростуть майже на кожній міській і сільській вулиці, а тим більше – в парках.
Збираючи каштани під деревом, звертайте увагу на їхню форму: для творчої справи знадобляться найрізноманітніші – круглі, овальні, пласкі, головне, щоб плід був здоровим, тобто мав чисту, рівну поверхню, блискучу і без пошкоджень.
Фігурки звірят. Як правило, каштани є головною складовою майбутнього виробу. Інструментів і додаткових матеріалів для роботи знадобиться небагато, й усі вони зовсім прості: ніж, шило, термоклей, сірники чи зубочистки, гнучкий мідний дріт, а також різнобарвний пластилін, шишки, листочки дерев, кольоровий папір чи фольга, клаптики тканини і т. д. Можуть стати в нагоді й фарби, зазвичай використовують аерозольні (в балончиках) золотого та срібного кольорів.
Перед створенням виробів у вигляді різних звірят варто визначитися щодо способів з’єднання каштанів між собою. Найбільш звичним можна вважати з’єднання за допомогою сірників (зубочисток), що вставляються у зроблені шилом отвори. Утім сьогодні в арсеналі майстринь-рукодільниць є термоклей, який здатний за лічені секунди надійно з’єднати практично будь-які поверхні. Його наносять за допомогою ручного клеєвого пістолета.
Візьміть до уваги: якщо до творчого процесу задіяна малеча, краще вдатися до першого способу, оскільки в цьому випадку маленькому допитливому спостерігачеві якнайкраще будуть зрозумілі конструкції готових моделей та способи їх побудови.
Топіарі. Це декоративне деревце, яке стане відмінною прикрасою інтер’єру. Для роботи знадобляться підсушені каштани, жолуді, гофрований папір, кілька газет, нитки, міцна коротка палиця для стовбура, термопістолет, клей ПВА.
Щоб виготовити основу для крони майбутнього деревця, сформуйте з газет щільну кулю і добре обмотайте її нитками. Далі в будь-який спосіб прикріпіть цю основу до палиці-стовбура.
Тепер час найцікавішого – за допомогою термопістолета починайте приклеювати до паперової кулі каштани, просуваючись від стовбура до верхівки дерева. Клею використовуйте багато, щоб усі елементи композиції трималися надійно. Звісно, між каштанами залишатимуться прогалини. Найбільші з них можна заповнити жолудями, інші – гофрованим папером за допомогою клею ПВА.
Помістіть деревце в горщик і закріпіть. За бажанням декоруйте топіарі додатковими елементами.

Поділися:

Добавить комментарий