Особливості фантазійної пряжі

Особливості фантазійної пряжі

Для тих, хто любить в’язати, сучасні магазини товарів для рукоділля є чимось на зразок зачарованих куточків. Асортимент вражає, отож годинами можна розглядати запропоновану пряжу, не наважуючись зупинити свій вибір на чомусь одному.
Ясна річ, шанувальницям традиційної пряжі зорієнтуватися легше. Якщо ж для реалізації задуму потрібна так звана фантазійна, або фасонна, пряжа, поміркувати є про що, бо це вже вибір між величезною кількістю різних фактурних рішень.

Фасонна (фантазійна) пряжа складається із серцевинної нитки, яку обвиває нитка зовнішня (ефектна). Остання має більшу довжину й під час виробництва подається на скручування з більшою швидкістю. У результаті на поверхні готової пряжі утворюються фасонні ефекти: вузлики, петельки, спіральки тощо.
Колекція різновидів фантазійної пряжі постійно поповнюється новинками. Одяг, предмети побуту, іграшки, створені майстринями із цього матеріалу, мають дуже оригінальний вигляд. Застосування фантазійних ниток не вимагає якихось особливих прийомів в’язання чи інструментів. Майже завжди рукодільниці користуються звичайними спицями та гачками. Щоб створити малюнок, достатньо вміти виконувати лицьову й виворітну петлі, накид і перехрещування петель.
Деякі види фантазійної пряжі розглянемо докладніше.
Помпонна пряжа. Особливість помпонної пряжі в тому, що на звичайній за товщиною нитці з однаковою періодичністю розташовані потовщення – помпони, які й виконують роль декоративних елементів. Для в’язання підходять як спиці, так і гачки. Декоративні елементи залишаються тільки на лицьовому боці виробу.
Пряжа-мереживо. Фантазійна пряжа для ручного в’язання у вигляді мереживної смужки деякий час тому була хітом серед матеріалів для домашнього рукоділля. Оскільки вона сама є, скажімо так, напівфабрикатом, то робота просувається дуже швидко. В’яжуть із таких ниток в основному шарфи, палантини, хоча, вибравши пряжу з невеликими воланами, можна виготовити і светр, і спідницю, і плаття.
«Травичка». Це пряжа з ворсинками, які надають нитці пухнастості. Цікаво, що «травичка» може нагадувати не тільки густий газон, але й шовковисте хутро.
Вибираючи інвентар для роботи з даним видом фантазійної пряжі, слід враховувати, що річ виходить об’ємною і, відповідно, дещо важкуватою. До того ж пряжа-«травичка» не дуже добре тримає форму, тому для надання виробу чітких контурів слід задіювати в роботу додаткову нитку – бавовняну, акрилову.
Стрічкова пряжа. Уже з назви зрозуміло, що маємо справу з ниткою у вигляді стрічки. За забарвленням вона може бути як однотонною, так і меланжевою, тобто поєднувати близькі за тоном кольори. Склад стрічкової пряжі також буває різним – від найдешевшої синтетики до дорогої натуральної вовни.
Спиці для роботи з такими нитками вибирають якомога товстіші, тоді фактура полотна проявиться більш яскраво, кожна петелька «заграє», не буде стяжок.
«Велетень». Уже кілька років така пряжа на піку моди. Товщина ниток може сягати кількох сантиметрів. Для того, щоб зв’язати ними, наприклад, шапку, потрібно набрати лише десяток петель. В’яжуть об’ємною пряжею лише на виготовлених на замовлення спицях чи… на руках – незвичайний спосіб цілком підходить для даного виду матеріалу.
«Француженка». Вироби з фантазійної пряжі з дрібним букле завжди виглядають красиво. Потовщення в такому матеріалі виготовляються у вигляді петельок чи вузликів. Майстрині рекомендують вибирати для цих ниток прості моделі, без зайвого малюнка і складного крою.
Спиці для букле вибирають за стандартним принципом – складена вдвічі нитка повинна дорівнювати товщині спиці. Втім букле можна в’язати і гачком, варто лише врахувати декоративні елементи при розрахунку схеми.
«Ловець світла». У структуру цієї пряжі вплетена металізована нитка, що робить її справжнім ловцем світла – вона іскриться і переливається з тією інтенсивністю, яка закладена виробником люрексу. В залежності від бажання рукодільниці цей вид матеріалу використовується і як основний, і як оздоблювальний.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий