Особливості вирощування розсади помідорів

Особливості вирощування розсади помідорів

Кожен господар прагне, щоб на його городі виросли екологічно чисті, смачні, ароматні, міцні та не ушкоджені хворобами помідори. А починати потрібно, звичайно, з вирощування розсади. Як же виростити відмінну розсаду помідорів в домашніх умовах? Вашій увазі – 10 основних порад.

Термін посіву. Занадто рано проведений посів насіння помідорів призводить до того, що розсада переростає, витягується, а після висадки в ґрунт – довго хворіє. Швидше починають плодоносити рослини, висаджені в більш пізні терміни, адже така розсада в подальшому добре приживається і розвивається.
Ґрунт. Субстрат має бути легким повітро- і вологопроникним, розсипчастим, з кислотністю рН 5,5–6,5. Важкі чорноземи і щільні суглинки в жодному разі не підходять для розсади томатів. Їх потрібно змішувати з торфом, піском, дерновою землею, щоб зробити субстрат легшим. Щоб уникнути «чорної ніжки» та інших хвороб розсади, можна виставити землю на мороз або прожарити в духовці. Але надійніший і сучасніший спосіб – скористатися спеціальними фунгіцидами чи біопрепаратами за кілька днів до посіву.
Підготовка насіння. Будь-яке спеціально оброблене насіння пророщувати і замочувати не треба (дражоване, інкрустоване).
Звичайне насіння потрібно попередньо знезаразити за допомогою спеціальних протруйників, фунгіцидів або міцного розчину марганцівки. А також можна попередньо проростити.
Висів. Схема висіву: відстань між рядками – 4–5 см, відстань між рослинами – 1–2 см. Глибина загортання насіння – близько 1 см. Така схема посіву забезпечить рівномірні сходи і дасть можливість сіянцям не заважати один одному розвиватися.
Температурний режим. Оптимальна температура для проростання насіння помідорів – не менше +22–25°С. Щоб зміцнити кореневу систему, при появі сходів температуру знижують до +12–15°С приблизно на 5–6 днів. Коли розсада зміцніє, температуру вирощування підвищують і підтримують на рівні +18–22°C. Більш висока температура буде сприяти витягуванню розсади, що в подальшому стане проблемою.
Освітлення. Помідори – це світлолюбні рослини, для їх повноцінного розвитку потрібен світловий день не менше 12 годин на добу. При ранньому посіві сходи, що з’явилися, підсвічують лампами 4–6 годин на добу.
Полив. Оскільки ґрунт повинен бути вологим, але не перезволоженим, сходи помідорів доцільно обприскувати пульверизатором. В сирому і холодному ґрунті розвивається «чорна ніжка».
Пікіровка. У тісних умовах рослини не можуть сформувати потужну кореневу систему, тому їх розсаджують. При пікіровці під кожну рослину рекомендують помістити 1–2 гранули суперфосфату. Рослини присипаються шаром ґрунту до рівня семидольних (перших) листочків. Після такої процедури, як пікіровка, коренева система повинна прижитися, тому рослини ніколи не виставляють відразу на вікно, а залишають на 2 дні в прохолодному місці.
Підживлення. Якщо розсада висаджувалась у якісний субстрат, до пікіровки підживлення можна не проводити. Після пікіровки рослини підживлюють через кожні 10 днів комплексним добривом, призначеним для розсади. Перед внесенням добрив верхній шар ґрунту зволожують.
Загартування. Умови вирощування помідорів у відкритому ґрунті і в закритому приміщенні дуже сильно відрізняються. Щоб розсада швидко прижилася і пішла в ріст на новому місці, її потрібно поступово привчати до нових умов. Загартування починають за 10 днів до «переселення» рослин. Для цього поступово знижують температуру вирощування в нічний час до +12–14°С та скорочують кількість поливів.
https://dpsscn.gov.ua

Поділися:

Добавить комментарий