У селі Божківське Новоселівської громади Полтавського району відбулася діалогова зустріч на тему «Міжнародне співробітництво в освіті».
Її учасниками були представники закладів освіти, комунальних установ, закладів культури, депутати, тобто ті, хто безпосередньо зайнятий в освітньому процесі, та ті, хто приймає управлінські рішення, а також батьки дітей.
Під час заходу мешканці громади разом із представниками органів влади обговорили, зокрема, такі питання: якого результату можна очікувати від освіченої конкурентоспроможної у європейській спільноті молоді, яка у перспективі розбудовуватиме громаду; що потрібно робити для її підготовки вже зараз; які ризики можуть з’явитися; звідки можна отримати допомогу; чого бракує для досягнення мети.
– У ході діалогової зустрічі учасники висловлювали власні думки щодо майбутнього розвитку громади й участі в цьому підростаючого покоління, – розповіла директорка комунальної установи «Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району» Юлія Попова. – Одні акцентували увагу на першочерговій необхідності матеріально-технічного забезпечення процесу (облаштуванні лінгафонних кабінетів, обладнанні для STEM-освіти, винагороді залученим сторонам – репетиторам, експертам тощо). Інші – на ініціативності й підтримці освітян з боку родин. Але всі були одностайними в тому, що необхідна мотивація як з боку дітей/родин, так і з боку вчителів та органів місцевого самоврядування. Знайшли також порозуміння в питанні необхідності налагодження міжнародної співпраці в освітньому середовищі вже зараз, оскільки ми рухаємося до членства в ЄС, а це означає, що маємо відповідати рівню європейської освіти. Для цього потрібно вивчати іноземні мови.
У результаті пріоритетними напрямками розвитку визначили екологічний (Божківський ліцей), STEM-освіта (Новоселівська ЗОШ І–ІІІ ст.), туризм, у тому числі зелений (Рунівщинська ЗОШ І–ІІІ ст.)
Учасники заходу домовились обговорити напрацьовані матеріали у своїх колективах, навчальних закладах, а також з батьками учнів, а на наступну зустріч у червні запросити ширше коло учасників, щоб почути їхню думку й скласти детальний план подальших дій для досягнення мети.
Директор Рунівщинської загальноосвітньої середньої школи Вадим Забільський подякував за цікавий та змістовний тренінг. «У невимушеній та доброзичливі атмосфері визначив для себе основні цілі та завдання роботи щодо налагодження міжнародного співробітництва в освіті. Будемо рухатися в цьому напрямку», – зазначив він.
Діалогова зустріч відбулася в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою». Фасилітатором, тобто людиною, яка забезпечує успішну групову комунікацію, стала Ксенія Литвишко з Кременчука.
Наступну зустріч фасилітуватиме вже Юлія Попова, яка пройшла відповідне навчання. «Маючи потребу вирішувати проблеми громади і постійно відчуваючи ініціативу активних жителів, лідери місцевого самоврядування потребують нових способів організації взаємин із громадськістю, – говорить вона. – Професійно підготовлений і проведений діалог є дієвим інструментом налагодження комунікації, вирішення конфліктів і прийняття рішень, які принесуть користь і органам влади, і мешканцям. Саме тому, підтримуючи ініціативу очільника громади Євгена Бови – почути кожного жителя, проговорити проблемні питання, прийняти спільні рішення, – ми проводимо цикл заходів, покликаних налагодити ефективну комунікацію в Новоселівській громаді».
Ганна ВОЛКОВА
Журналіст