Інформаційний кур’єр

Освітянські новини

Цього року реформа нової української школи (НУШ) охопить 30 тисяч полтавських першокласників, розповідала директорка департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. Що важливо, область отримала достатнє фінансування на новації. Так, державна субвенція на оснащення класів відповідно до вимог Нової української школи складає 44 мільйони гривень. З них 10,5 мільйона – на підготовку вчителів, тренерів, супервізорів. А решта – на придбання меблів, дидактичних матеріалів, обладнання на умовах співфінансування. Загалом по області сума коштів на оснащення класів відповідно до вимог НУШ склала 67 мільйонів гривень. Кошти вже майже повністю освоєні. Наразі на Полтавщині вже 56 опорних шкіл. Це високий показник і це четвертий результат по Україні, шоста позиція по Україні за результатами ЗНО.
* * *
У Лохвиці першокласники розпочали навчальний рік у класах з новими сучасними меблями. Як повідомили у міській раді, в рамках реалізації реформи «Нова українська школа», за кошти міського бюджету закупили 132 комплекти (стіл + стілець) меблів для учнів семи перших класів закладів загальної середньої освіти Лохвицької міської ради. Нові парти є мобільними, безпечними та екологічними, вони яскраві та сучасно оформлені. Модульні столи забезпечать учням можливість працювати колективно, але зі свого індивідуального місця. Першокласники матимуть можливість вільно пересуватися класом, трансформуючи свої робочі місця для групової та індивідуальної роботи.
* * *
У Полтавському науковому ліцеї № 3 свято першого дзвінка відзначили не традиційною лінійкою, а загальношкільним флешмобом, повідомляють «Новини Полтавщини». Кожен клас долучився до складання спільного «пазла» – емблеми навчального закладу у вигляді кольорової дитячої долоньки. Відмовилися в ліцеї і від квітів. Натомість волонтери збирали кошти для допомоги дітям із синдромом Дауна. Цей рік став для навчального закладу особливо знаковим ще й тому, що Полтавська ЗОШ № 3 стала Науковим ліцеєм № 3 Полтавської міської ради.
* * *
Школи Полтави взяли участь у акції «Благодійність замість квітів» від благодійного фонду «Таблеточки», приуроченій до Дня знань. Замість купівлі недешевих букетів школярам та їхнім батькам пропонували пожертвувати кошти на лікування онкохворих дітей. Зробити пожертву можна було на сайті фонду. За п’ять років існування акції вдалося зібрати 430 тисяч гривень. Цього року активісти планували зібрати 200 тисяч гривень. До популяризації акції долучилися педагоги. Суму, яку вдалося зібрати, оприлюднять найближчим часом.
* * *
Полтавські поліцейські долучилися до всеукраїнської акції «Відведи дитину до школи». Її мета – допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, і сім’ям вимушених переселенців підготувати майбутніх першокласників до школи і забезпечити їх необхідним: одягом, взуттям, шкільним приладдям. Поліцейські й надалі опікуватимуться родинами, які потребують допомоги і захисту.
* * *
Напередодні нового навчального року депутати Щербанівської ОТГ затвердили зміни до комплексної програми «Опікуємося освітою». А саме – збільшили винагороди переможцям та призерам олімпіад, конкурсів, змагань районного та обласного рівнів. Як розповіли на сайті громади, тепер за перемогу в обласній олімпіаді учень із Щербанівської громади отримує 3 тисячі гривень, за ІІ місце – 2 тисячі гривень, за ІІІ місце – 1,5 тисячі гривень. Для переможців районних олімпіад передбачена винагорода 2 тисячі гривень, за ІІ місце – 1,5 тисячі гривень, за ІІІ місце – 1 тисяча гривень. Крім того, кошти отримуватимуть й активні учасники учнівського самоврядування.
Збільшили винагороду й учителям, які готують переможців та призерів олімпіад. Так, учитель, учень якого посів І місце на обласній олімпіаді, отримує 4,5 тисячі гривень. За ІІ місце сільрада платить 3,5 тисячі гривень, за ІІІ місце – 3 тисячі гривень. Водночас у громаді спростовують чутки щодо закриття дитячого садка у Великому Тростянці.
* * *
Минулого понеділка пролунав символічний Перший дзвінок для курсантів і студентів Кременчуцького льотного коледжу, який відтепер готуватиме фахівців для авіації підрозділів Міністерства внутрішніх справ України – повідомили у Кременчуцькій міській раді.
Із новим етапом діяльності одного з найкращих навчальних закладів Кременчука, який є відомим далеко за межами України, привітав міський голова Віталій Малецький. Керівник міста підкреслив, що в галузі підготовки вертолітних кадрів йому взагалі немає рівних і цього року перед навчальним закладом відкриваються нові можливості, адже він став філією одного з найстаріших і найкращих вишів України – Харківського університету внутрішніх справ. Підпорядкування Міністерству внутрішніх справ дозволить вузу не тільки збільшити держзамовлення, а й значно покращити матеріально-технічну базу, вийти на новий рівень підготовки авіаційно-технічних кадрів.
Привітав курсантів і студентів, викладачів льотного коледжу з початком нового навчального року і ректор Харківського національного університету внутрішніх справ полковник поліції Дмитро Швець. Він висловив упевненість у тому, що Кременчуцький льотний коледж впорається із новими завданнями.
Символічний студентський квиток було вручено першій за історію Кременчуцького льотного коледжу курсантці-пілотессі Кристині Сухоставець.
Нині в Кременчуцькому льотному коледжі Харківського університету внутрішніх справ навчаються 552 курсанти, 198 студентів, їх підготовкою займаються 99 викладачів і педагогів.
Директор Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Володимир Головенський зазначає: завдяки тому, що навчальний заклад відтепер підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України, вуз отримає 2 нових сучасних вертольоти, нові комп’ютери, проведено також ремонти гуртожитків тощо. Крім того, на 1/3 збільшено держзамовлення Кременчуцького льотного коледжу – до 197 студентів (177 із них – на льотно-технічні спеціальності). n

Поділися:

Добавить комментарий