Отримання статусу багатодітної сім’ї

Отримання статусу багатодітної сім’ї

Багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя; або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
До складу багатодітної сім’ї також належать діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.
Законом України «Про охорону дитинства» (ст.13) визначені пільги, які надаються багатодітним сім’ям. Підтвердженням статусу багатодітної сім’ї є відповідне посвідчення, яке можна отримати, звернувшись до управлінь соціального захисту райвійськадміністрацій, виконавчих органів міських районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад територіальних громад і центрів надання адміністративних послуг.
Посвідчення видаються одному із батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви. Заява для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї подаються одним із батьків за формою, затвердженою Мінсоцполітики, одним із таких способів:
– у паперовій формі – у разі особистого відвідування структурного підрозділу/виконавчого органу, центру надання адміністративних послуг або надсилання поштою (реєстрованим поштовим відправленням);
– в електронній формі – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг;
– в усній формі – у разі особистого відвідування структурного підрозділу/виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг.
До заяви подаються наступні документи:
– одна фотокартка розміром 30 х 40 міліметрів;
– свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про шлюб;
– копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків;
– посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;
– у разі народження дитини за межами України або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України подається копія свідоцтва про народження дитини або довідки із закладу освіти, за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено законом та міжнародним договором, та з перекладом на українську мову (вартість перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально);
– у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу – документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків;
– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – для багатодітної сім’ї, яка перемістилася із тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення;
– у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної, фахової передвищої, вищої освіти – довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше, ніж до досягнення особою 23 років).
Якщо отримання довідки закладу освіти неможливе, то заявник подає заяву в довільній формі, в якій зазначає відомості щодо навчання його дитини у відповідному закладі освіти. Після припинення/скасування надзвичайного або воєнного стану заявник з метою підтвердження відомостей щодо навчання його дитини, зазначених у заяві, протягом місяця подає довідку про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми.
Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років.

Департамент соціального захисту населення Полтавської ОВА.

Поділися:

Добавить комментарий