Інформаційний кур’єр

Оздоровлення дітей буде доступнішим

Про проект обласної Програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2020–2024 роки та про планування мережі пришкільних дитячих закладів відпочинку й підготовку до оздоровчого сезону позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в 2020 році – такими були головні питання порядку денного розширеного засідання обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей області, що відбулося в ОДА.
У роботі зібрання взяли участь члени обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей, представники власників позаміських дитячих закладів з оздоровлення, громадських організацій і спілок.
– Основне завдання проекту з оздоровлення – це надати дітям Полтавщини якісний, доступний, безпечний відпочинок у позаміських і пришкільних закладах оздоровлення та відпочинку та послуги з організації цього відпочинку, – наголосила заступник голови ОДА Катерина Рижеченко.
Про ситуацію з оздоровленням дітей доповідала заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Наталія Шкоденко.
Вона зазначила, що в 2016 році було започатковано інноваційний механізм фінансування частини вартості путівки дитячим закладам за надані послуги. За останні чотири роки на 46,5% підвищено спроможність відповідних закладів щодо оздоровлення дітей. Зменшено на 23% фінансове навантаження на власників дитячих оздоровчих закладів. Але виникали й проблеми – з оновленням дитячих закладів, кадровим забезпеченням. Тому проект обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020–2024 роки враховує моніторинг реалізації попереднього проекту та акцентує увагу на здешевленні вартості путівок, збереженні, підтримці діяльності та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення, розвитку їх матеріально-технічної бази, яка повинна відповідати державним стандартам.
Метою та головними завданнями проекту є забезпечення державної гарантії щодо доступності, якості та безпечності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей області, створення умов для покращення здоров’я населення за стратегією розвитку Полтавської області, надання допомоги сім’ям в організації відпочинку дітей, а також просування бренда “Літо на Полтавщині”.
Допомогу сім’ям в організації відпочинку дітей планується здійснювати у трьох основних напрямках: закупівля путівок за рахунок обласного та місцевих бюджетів; оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки у дитячих закладах Полтавської міської ради за кошти обласного бюджету; допомога дітям пільгових категорій, які мають право на відшкодування частини вартості путівки.
Наталія Шкоденко зауважила, що загалом по області у 2019 році було охоплено оздоровчими програмами більше 74 тисяч дітей, що становить 51,9% від загальної кількості дітей шкільного віку. У 2020 році цей показник збільшиться до 53%, тобто охопить понад 77 тисяч дітей. Всього з бюджету та позабюджетних джерел у 2019 році на оздоровлення дітей було виділено 159 мільйонів гривень, у 2020 році буде виділено на 5–6 мільйонів гривень більше.
Як розповів заступник начальника ГУ ДСН Полтавщини Володимир Гришанін, у минулі роки були випадки, коли заклади відкривали з певними порушеннями.
– Цього року жоден заклад не повинен приймати дітей, доки не будуть виконані всі вимоги протипожежної безпеки, – наголосила Катерина Рижеченко.
На розширеному засіданні обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей затвердили проекти обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020–2024 роки, розробленої управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий