Оздоровляємо дитину влітку

Оздоровляємо дитину влітку

Настало літо, літні канікули – час, якого чекала з нетерпінням кожна дитина. Адже саме цієї прекрасної пори хлопчики й дівчатка мають змогу добре відпочити, розважитись та стати здоровішими, сильнішими і самостійнішими. Але для того, щоб найсвітліші очікування дитини стали реальністю, нам, дорослим, необхідно потурбуватись заздалегідь.

Не варто відкладати вирішення питання літнього оздоровлення та відпочинку вашої дитини на потім, тим паче, що держава вже сьогодні готова підтримати вас матеріально та підказати, як і де оздоровити дитину, щоб це було комфортно, змістовно, весело, корисно. А головне – доступно! Оздоровлення може бути справді доступним.
Кожна дитина має право на отримання путівки з доплатою від держави у розмірі від 70% до 100%. Для цього батькам необхідно зробити декілька кроків.

Крок 1

Визначити, чи належить дитина до зазначеного переліку пільгових категорій:
– дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– дітей, один із батьків яких загинув (зник безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції;
– дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час них;
– дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;
– дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
– рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу чи в одній прийомній сім’ї;
– дітей, взятих на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;
– дітей з інвалідністю;
– дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;
– дітей з багатодітних сімей;
– дітей з малозабезпечених сімей;
– дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
– дітей, які перебувають на диспансерному обліку;
– талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;
– дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.
Якщо дитину можна віднести до однієї або кількох з вищезазначених категорій, вона має право на пільгову путівку, що може бути оплачена у розмірі від 70% до 100% за рахунок бюджетних коштів.
Якщо дитину не можна віднести до жодної із зазначених категорій, це не означає, що єдиним шляхом є придбання путівки в оздоровчий табір за повну вартість.
Кожна дитина, що фактично проживає та зареєстрована на території Полтавської області, може отримати путівку в місцеві табори з бюджетною доплатою у розмірі до двох прожиткових мінімумів, але не більше, ніж 70% від вартості путівки.

Є пільгова категорія

Крок 2

Потрібні свідоцтво про народження дитини і документи, що підтверджують її статус.
Це можуть бути: довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; копія документа, який підтверджує належність дитини до певної категорії; копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або у разі його відсутності довідка про склад сім’ї; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видана на одного з батьків (осіб, що їх заміняють), із зазначенням у ній відомостей про дитину; копія посвідчення учасника бойових дій, видана на одного із батьків, або копія посвідчення члена сім’ї загиблого; копії сертифіката, диплома, грамоти або іншого документа, що підтверджує відповідні досягнення переможця(ів) олімпіади, конкурсу, фестивалю, змагання, спартакіади міжнародного, всеукраїнського, обласного, міського, районного рівнів, отриманих протягом останніх 2 років; довідка з дитячого творчого колективу або спортивної команди про участь дитини у діяльності та досягненнях колективу/команди в олімпіадах, конкурсах, фестивалях, змаганнях, спартакіадах за підписом керівника закладу, до якого належить колектив, команда (для членів дитячих творчих колективів та спортивних команд); копії табелів успішності за останні 2 роки; клопотання керівного органу громадської організації; медична довідка встановленого зразка, яка підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку; довідка з місця роботи одного із батьків (осіб, що їх заміняють) для дітей працівників АПК тощо.

Крок 3

Звернутись із заявою до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за місцем проживання.

Крок 4

Отримати путівку до оздоровчого закладу Полтавської області або за її межами з переліку визначених закладів для направлення дітей за бюджетні кошти.

Крок 5

Здійснити вашу батьківську доплату (в разі наявності) на розрахунковий рахунок відповідного дитячого закладу, яка може бути сплачена за рахунок профспілки або роботодавця; безпосередньо батьків або осіб, що їх замінюють; інших джерел, не заборонених законодавством.

Крок 6

Оформити медичну довідку форми 0-79о, зібрати валізу і привезти дитину до оздоровчого закладу.

Немає пільгової категорії

Крок 2

Обрати разом із дитиною оздоровчий табір у Полтавській області (ознайомитися з мережею закладів оздоровлення та відпочинку можна на сайті Полтавської ОДА на сторінці управління у справах сім’ї, молоді та спорту: http://www.adm-pl.gov.ua/sites/default/files/ozdorovlenny.pdf або у відділах у справах сім’ї та молоді за місцем проживання).

Крок 3

Підготувати документи, необхідні для отримання фінансової підтримки за рахунок місцевого бюджету для здешевлення вартості путівки (додаються до заяви):
* Згода закладу, який входить до затвердженого переліку, що підтверджує можливість забезпечити дитину послугами з оздоровлення та відпочинку, із зазначенням терміну перебування та повної вартості путівки з урахуванням віку дитини (надає обраний батьками заклад).
* Копія і оригінал свідоцтва про народження дитини.
* Довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб із зазначенням у ній дитини батьків-заявників.
* Паспорт одного з батьків і його копія.
* Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера одного із батьків-заявників.

Крок 4

Звернутись із заявою до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за місцем проживання.

Крок 5

Отримати від органів владних повноважень, до яких ви звертались із заявою, підтвердження про намір здійснити перерахування часткового відшкодування у визначений вами дитячий заклад із зазначенням його розміру за умови фактичного перебування дитини в закладі у терміни, вказані у вашій заяві.
Дізнатись розмір вашої батьківської доплати, яку необхідно сплатити на розрахунковий рахунок відповідного дитячого закладу.
Батьківська доплата може бути сплачена за рахунок профспілки або роботодавця; безпосередньо батьків або осіб, що їх замінюють; інших джерел, не заборонених законодавством.

Крок 6

Оформити медичну довідку форми 0-79о, зібрати валізу і привезти дитину до оздоровчого табору.

Інформація надана управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА.

Добавить комментарий