Оздоровлюємося доступними методами.  Медовий масаж: користь і протипоказання

Оздоровлюємося доступними методами. Медовий масаж: користь і протипоказання

Користь масажу загалом добре відома. Його призначають навіть немовлятам від самого народження. Він благотворно впливає на тонус м’язів, покращує роботу всіх органів і систем організму. Прекрасно розслаблює тіло, підвищує настрій. Окрім добре відомих чи не кожному класичного, косметичного та мануального масажу є ще й медовий. Як запевняють фахівці, процедура із застосуванням меду діє удвічі ефективніше.
Про те, чим корисний медовий масаж, як його робити в домашніх умовах, розповідає лікар-дерматолог і масажист Людмила ПРОТАСЕНКО.

– Користь від медового масажу полягає у фізичному розслабленні та зміцненні організму. Адже тіло, через шкірні покриви, вбирає всі корисні речовини, що містяться в меді. Склад цього продукту налічує безліч мікроелементів і вітамінів, які повністю засвоює людський організм.
– Як це впливає на здоров’я людини, так би мовити, у фізичному вимірі?
– Масаж прискорює кровообіг; знімає запалення у м’язах і суглобах; ліквідує набряклість; очищає, розгладжує шкіру; сприяє зниженню ваги; лікує остеохондроз; усуває целюліт; вирівнює обмін речовин; прискорює метаболізм; сприяє виведенню шлаків і токсинів. Використовуючи медовий масаж усього тіла регулярно, ви назавжди забудете про проблеми зі здоров’ям. Будете відчувати прилив сил і готовність діяти.
– Кому загалом рекомендується масаж?
– За відсутності серйозних протипоказань така процедура буде корисна абсолютно всім. Грудничкам масаж вдома допоможе зміцніти, набратися сил. Молодим людям допоможе вести активний спосіб життя, коригувати проблеми зі здоров’ям. Для людей похилого віку – буде помічником у підтримці імунітету, наповненні організму необхідними корисними речовинами. Масаж допоможе справитися з багатьма захворюваннями кісток і суглобів, що актуально для людей похилого віку.
– А як щодо протипоказань, які вони?
– Мед – універсальний засіб. Його можна вживати в їжу, робити інгаляції, застосовувати для косметичних процедур. Багато хто робить медовий масаж у домашніх умовах для схуднення. Але масаж із медом, незважаючи на універсальність продукту, має протипоказання. Зокрема це відкриті гнійні рани; пухлини будь-якої етіології; варикозне розширення вен; гарячковий стан; туберкульоз; алергія; ранній післяопераційний період… Кожен випадок слід розглядати індивідуально. За наявності хронічного захворювання перед лікувальним курсом необхідно проконсультуватися з лікарем. Медовий масаж живота, скажімо, протипоказаний вагітним жінкам.
– Як робити медовий масаж тіла удома? Що для цього потрібно?
– Для того, щоб провести процедуру, слід вибирати рідкий натуральний мед. Штучні замінники не дадуть ніякої користі. Масаж може бути місцевим (на конкретній ділянці) або комплексним. Місцеву процедуру проблемних зон людина може проводити самостійно. Для комплексної процедури знадобиться допомога близької людини або професіонала.
Процес лікувального масажу можна розділити на три етапи: підготовчий; процес масажу; завершальні процедури. Дуже важливо перед початком сеансу провести повне очищення поверхні шкіри. Прийняти ванну або душ. Слід скористатися скрабом, гарненько обполоснутися теплою водою. Після цього необхідно насухо витерти тіло. Далі треба підготувати тіло до основного масажу. Для цього потрібно зробити розминання, погладжування, несильні пощипування тіла. Застосовувати масла й креми не варто. Це значно знизить ефект від процедури. Основний процес полягає в рівномірному нанесенні меду на тіло. Меду повинно бути рівно стільки, щоб він покривав поверхню, але не стікав. Бджолопродукт наноситься м’якими плавними рухами, одночасно масажуючи тіло. Незабаром він почне густіти, стане більш в’язким. Тоді слід переходити до інтенсивної частини. Руки потрібно щільно притиснути до тіла, потім швидко «відірвати». Сила ривка залежить від чутливості шкіри. При виникненні дискомфорту потрібно знизити темп відриву. За необхідності можна застосовувати всю поверхню долоні, подушечки пальців або фаланги. Це залежить від ділянки, яка масажується, і чутливості пацієнта.
На завершення процедури дуже важливо змити рештки загусклого меду з тіла теплою водою. Краще скористатися душем, для миття вибирайте м’яку мочалку. Після водних процедур акуратно витріть тіло й трохи відпочиньте. Випийте трав’яного чаю. Курс лікувального масажу складається з 10–15 процедур. За цей період ваш організм відновиться, поповнить мінеральні та вітамінні запаси. Зміцніють здоров’я й імунний захист. Крім цього, ви отримаєте масу задоволення і насолоди. А гарний настрій – це запорука щасливого життя.
Медовий масаж обличчя, які його особливості й користь такої процедури?
– Мед, у поєднанні з масажним впливом, дозволяє усувати різні проблеми шкіри. Освоїти техніку вийде самостійно. Потрібно лише уважно вивчити нюанси та ефективність процедури. Корисна дія масажу ґрунтується на якостях меду, завдяки чому відбувається оздоровлення покривів. Шкіра отримує додаткове харчування, зволоження. Мед має жироспалюючі, тонізуючі, матуючі, відбілюючі та відлущувальні властивості. Епідерміс стає гладким, рівним, оксамитовим і випромінює здоров’я. Застосування медових масок вважається менш дієвим варіантом. Мед, що поєднується з масажем, дає більш виражений результат. Загалом медовий масаж обличчя допомагає поліпшити зовнішній вигляд та якість шкірних покривів, досягти омолодження (позбутися зморщок, птозу), змоделювати бажаний овал обличчя, позбутися дерматологічних проблем, отримати загальнозміцнюючий ефект. У результаті шкіра стає чистою і пружною. Тканини підтягуються, зникає зайвий обсяг, мінімізуються вікові зміни. Медовий масаж корисно виконувати власницям сухої і нормальної шкіри. Процедура показана при тьмяному кольорі шкіри, лущенні, наявності пігментних плям, рубців, шрамів, прищів, необхідності зменшити обсяг жирового прошарку, прагненні скоротити вікові прояви.
Медовий масаж не проводять безперервними серіями. Оптимальний варіант для курсу: 2–3 сеанси на тиждень. Припустимо масажувати обличчя через день. Сеанс триває 10–15 хвилин (на початку курсу – 5–6 хвилин). Для досягнення ефекту потрібно 10–20 процедур. Перед початком масажу обов’язкове проведення тесту на алергію для використання меду.
– Чому мед на тілі швидко густішає, змінює колір? І які ще можливі рекомендації для масажу обличчя?
– Процес пов’язаний із наповненням меду токсинами, продуктами життєдіяльності організму. Медовий масаж рекомендується проводити ввечері. Тоді він матиме найбільшу релаксуючу дію і незначний снодійний вплив, заспокоїть розбурхану денними турботами психіку.
Вибирати мед рекомендується ретельно, враховуючи загальновідомі правила. Основні вимоги до меду: свіжість, натуральність складу. Використовують тільки рідкий продукт. Мед із сот – ідеальний варіант. Хоча використовувати допускається будь-який сорт, гречаний – у пріоритеті. Масаж обличчя здійснюють чистим продуктом або готують суміш. Мед допустимо доповнити вітамінами А, Е, ефірними маслами. Допускається з’єднання продукту із базовим маслом. Перед масажем повністю знімають косметику, вмиваються з використанням м’якого миючого засобу. Для поліпшення ефекту бажано трохи розпарити шкіру. Досить попередньо прийнятої гарячої ванни, душу. Додаткове використання крему чи масла виключається. Посуд із медовою сумішшю підігрівають на водяній бані до комфортної для тіла температури.
– У чому небезпека медових процедур? Алергічна реакція організму після випитого вина може бути?
– Правильний спосіб життя, відсутність шкідливих звичок, стресів, здоровий сон, звісно, посилять результати медового масажу. Споживати спиртні напої перед масажними процедурами не варто.
Почервоніння, висип, набряки – найбільш часті побічні явища, які бувають у разі схильності до алергії. Перед сеансом обов’язково проводять тест на чутливість до продукту. Відмовитися від медового масажу потрібно в разі: порушень роботи ендокринної системи (особливо цукровий діабет); відкритих пошкоджень покривів; захворювань запальної, вірусної природи; загострення герпесу; хвороб алергічного характеру (астма); підвищеної чутливості шкіри. Недотримання простих правил може призвести до ускладнення поточних хвороб і підвищить ризик алергічних реакцій.
– Які особливості медового масажу спини?
– Для спини масаж корисний тим, що він підвищує пружність м’язового корсету і знімає хворобливі відчуття. Медовий масаж надає не тільки лікувальний ефект, але й розслаблюючий. Водночас це й догляд за шкірою.
Масаж, при якому дотримується техніка виконання, завжди корисний для організму, незалежно від того, з яких причин він виконується. Медовий масаж підсилює ефект будь-яких масажних рухів. Завдяки великій кількості вітамінів і мінералів після нанесення меду й проникнення його частинок у шкіру можна домогтися кількох позитивних моментів: посилюється потік крові і лімфи, що дозволяє омолодити організм і запустити процеси регенерації; можна домогтися зниження ваги завдяки витяжці ліпідної тканини, на що здатний фактично тільки мед. Завдяки особливим речовинам, які можна знайти тільки в медові, сповільнюється руйнівний вплив остеохондрозу на суглоби пацієнта; завдяки вдиханню ефірних масел з меду можна позбутися таких психологічних проблем, як безсоння, депресивний стан і підвищена нервозність. Також вдається поліпшити бронхолегеневу вентиляцію, що значно знижує ймовірність виникнення простудних захворювань. Медовий масаж можна поєднувати з іншими лікувальними процедурами, аби домогтися максимального результату.
Не варто розцінювати масаж з медом тільки як косметичну процедуру. Це повноцінна лікувальна маніпуляція, яка при правильному виконанні дозволяє оздоровити організм і добитися позитивного ефекту для опорно-рухового апарату. Це особливо важливо пацієнтам, що страждають від болю в спині і мають хронічні патології спини й хребта.
– Які показання до застосування медового масажу?
– Основними показаннями до проведення такої процедури є неврологічні захворювання і поганий психоемоційний фон; радикуліти й міозити, але в стадіях загострення потрібно уточнювати у лікаря, наскільки будуть безпечні такі маніпуляції. Не завадить масаж і при болю в спині або важких фізичних навантаженнях; частих простудних захворюваннях; діагностованій вегетосудинній дистонії; при постійному відчутті втоми, проблемах зі сном, якщо є підозра на депресію або її наявність; великі спортивні навантаження, які можуть негативно впливати на опорно-руховий апарат; наявність целюліту або його профілактика; для профілактики простудних захворювань; більш швидкого розсмоктування операційних та інших рубців; при помітному зниженні захисних функцій організму.
– На чому б ви хотіли наголосити тим, хто робитиме медовий масаж уперше?
– Слід зазначити, що медовий масаж може видатися трохи дискомфортною чи больовою процедурою. Надто для пацієнтів із чутливою шкірою. Після першого сеансу можуть залишатися невеличкі синці чи гематоми. Але після кількох процедур шкіра зможе адаптуватися, і помітний дискомфорт мине. Хочу ще раз наголосити: для масажу потрібно використовувати тільки натуральний і максимально свіжий мед. Перед початком лікування потрібно спочатку виключити алергічну реакцію на мед. Для цього невелика кількість речовини наноситься на закриту ділянку тіла. Якщо протягом двох днів не було ніякої реакції з боку організму, медовий масаж може бути виконаний. Перший масаж повинен тривати не більше 5–6 хвилин. З кожною процедурою час збільшують.
Мабуть, варто нагадати, що мед є джерелом вітамінів і мікроелементів. Він не вимагає додаткової обробки й засвоюється організмом на 100%. У ньому є такі мікроелементи, як сірка, натрій, кальцій, залізо, а також вітаміни групи С і В. Продукт має антисептичну, протимікробну дію. Мед близький за своїм біохімічним складом до крові людини, тому його застосовують при лікуванні судин і для підняття рівня гемоглобіну.
Першими застосовувати мед при масажі почали буддійські ченці. Його використовували для позбавлення від болю в м’язах, суглобах і як загальнозміцнювальний засіб.
Не варто робити масаж у ванній кімнаті. У цьому приміщенні підвищена вологість, через яку мед стає дуже рідким. Масаж потрібно виконувати в злегка прохолодній кімнаті, при температурі 20–22 градуси. Водночас варто наголосити, що масаж не є панацеєю. Його потрібно поєднувати з правильним харчуванням і спортом. І тоді ваше здоров’я буде хорошим, а настрій – оптимістичним. Чого я і бажаю всім полтавцям і нашим читачам.

Поділися:

Добавить комментарий