П'ять запорук  безпечної дієти

П’ять запорук безпечної дієти

У соціальних мережах постійно збільшується кількість «гуру» здорового харчування, публікуються нові варіанти популярних дієт для схуднення, тож користувачам стає все важче відрізнити насправді кваліфіковані й корисні рекомендації від вигаданих і шкідливих.
Якщо ви хочете спробувати одну із популярних дієт, спочатку переконайтеся, що вона відповідає основним принципам збалансованого харчування та не нашкодить вашому здоров’ю. Існує п’ять критеріїв, за якими можна визначити, чи буде конкретна дієта ефективною та, найголовніше, безпечною для вашого організму.

1. Добова норма кілокалорій. Середня добова норма становить близько 2500 Ккал для чоловіків та 2000 Ккал для жінок. Але будь-яка дієта передбачає споживання меншої кількості кілокалорій, щоб витрачати більше енергії, ніж надходить із їжею.
Згідно із загальними рекомендаціями худнути потрібно повільно та поступово – втрата ваги не повинна перевищувати 0,5 – 1,0 кг за тиждень. Для досягнення цієї мети необхідно вживати на 500 кілокалорій менше за середню добову норму.
Контролювати кількість спожитих кілокалорій допоможе щоденник харчування. Ви зможете записувати все, що з’їли протягом дня, і підраховувати середню кількість кілокалорій в раціоні. Крім цього, такий щоденник допоможе визначити, як саме зменшити кількість кілокалорій та уникати вживання так званих порожніх калорій. Експерти часто називають порожніми калорії, що містяться у будь-якій їжі з високим вмістом цукру і низькою поживною цінністю, а також в алкоголі. Поширеними джерелами порожніх калорій є фастфуд і солодощі (торти, печиво, цукерки, морозиво тощо).
Пам’ятайте, що окремо розраховується середня добова норма кілокалорій для дітей, підлітків, людей із хронічними захворюваннями та вагітних жінок, тому представникам цих груп варто попередньо консультуватися із лікарем щодо будь-яких змін у раціоні харчування.
2. Принцип збалансованого харчування. Монодієти, дієти, які ґрунтуються на відмові чи суворих обмеженнях щодо споживання окремих груп продуктів (наприклад, продуктів із високим вмістом вуглеводів), найімовірніше, не передбачають дотримання принципу здорового збалансованого харчування. Найчастіше людям важко дотримуватися такого режиму харчування. Крім того, будь-яка дієта, яка вимагає вживання одного типу продуктів (наприклад, дієта на основі капустяних супів), може бути шкідливою для здоров’я.
3. Довгострокова перспектива. Вибрана дієта має стати способом життя, тобто ви маєте дотримуватись її протягом тривалого часу. Адже якщо різко змінити раціон та режим харчування, існує високий ризик повернутися до давніх звичок та швидко набрати зайву вагу.
4. Ефективність і безпечність. Визначити ці критерії найважче. Зверніть увагу, хто саме розробив дієту, а також на результати, яких досягли люди, котрі її дотримувалися. Водночас факт, що комусь із ваших друзів чи родичів вдалося схуднути завдяки конкретній дієті, ще не дає гарантії, що це ідеальний варіант і для вас. Якщо хочете бути впевненими у доцільності, ефективності та безпечності дієти, яку обрали, краще проконсультуйтеся з кваліфікованим дієтологом.
5. Реалістичні цілі. Найчастіше розрекламовані дієти, які обіцяють різку втрату ваги раз і назавжди, виявляються неефективними на практиці й майже завжди – шкідливими. Як правило, люди, які швидко втрачають багато зайвих кілограмів, потім ще швидше їх набирають. Тому ви повинні чітко розуміти, якої мети прагнете досягти (бажана вага), а також те, що процес схуднення повинен бути поступовим.

Поділися:

Добавить комментарий