Пані черешня,  сонцем налита

Пані черешня, сонцем налита

Для консервування слід обирати черешні з м’ясистою пружною м’якоттю, гладенькі на дотик. Із водянистих і шорстких плодів смачних заготовок не приготуєш.
Оскільки черешня містить дуже мало кислоти, в процесі приготування консервів господині зазвичай додають лимонну кислоту чи натуральні цитрусові. Нерідко до заготовок кладуть також горішки, імбир, ванільний цукор і корицю, надаючи звичайним плодам майже екзотичного смаку.

У власному соку

2 кілограми черешні щільної і повністю стиглої, 6 грамів лимонної кислоти.
Ретельно помиті плоди покладіть у миску з трохи підкисленою водою. Потім відкиньте на друшляк і ще раз промийте під краном. За допомогою спеціального пристосування видаліть із черешні кісточки. Якомога щільніше укладіть підготовлені плоди в літрові банки, періодично злегка присипаючи масу лимонною кислотою.
На дно великої каструлі постеліть рушник, налийте воду й поставте банки з черешнею пастеризуватися близько 20 хвилин. Закатайте кришками.

Компот

3 кілограми червоної і білої черешні, 1,6 літра води, 800 грамів цукру, 2 пакетики ванільного цукру, 2 чайні ложки лимонної кислоти.
В емальованій каструлі підігрійте воду, всипте звичайний і ванільний цукор. Розмішайте, доведіть до кипіння. Черешню ретельно промийте й укладіть у банки. Залийте киплячим сиропом, накрийте кришками. Через 5 хвилин злийте рідину назад у каструлю і знову доведіть до кипіння. Банки в цей час повинні бути під кришками, щоб черешня не остигла.
У киплячий сироп всипте лимонну кислоту, добре розмішайте й відразу ж залийте у банки, причому по самі вінця. Закатайте (зайвий сироп повинен потекти по стінках банок), витріть банки вологою ганчіркою, переверніть догори дном, укутайте ковдрою і залиште до повного охолодження.

Варення «з секретом»

2 кілограми темної черешні, 2 кілограми цукру, 1 склянка мигдальних горіхів, 3 склянки води, 2 чайні ложки меленої кориці, 2 лимони.
Мигдаль обдайте окропом і очистіть від шкірки. Кожен горішок розріжте на кілька шматочків. Черешні помийте й видаліть кісточки. Всередину кожного плоду вкладіть шматочок горішка.
Зваріть з цукру й води сироп, додайте в нього корицю. Залийте киплячим сиропом начинену черешню і залиште в емальованій каструлі на кілька годин. Поставте варення на вогонь і прогрійте на найменшому вогні, не доводячи до кипіння, щонайменше 20 хвилин.
Лимон поріжте тоненькими кружальцями, акуратно занурте у варення і продовжуйте варіння на мінімальному вогні ще протягом 5 хвилин. Остудіть, розкладіть по стерилізованих банках, закрийте капроновими кришками й зберігайте в холодильнику.

Маринування для закусок

1 кілограм рожевої чи білої черешні. Для маринаду: 700 грамів цукру, 700 мілілітрів яблучного оцту, 2 лаврових листки, по 2 зірочки гвоздики, анісу, 2 зернятка кардамону, шматочок палички кориці, по 2 горошини перцю чорного і запашного, 2 чайні ложки солі.
Черешню помийте під проточною водою. Для маринаду змішайте оцет, цукор, всі прянощі. Доведіть до кипіння, постійно помішуючи, щоб цукор повністю розчинився. Залийте черешню киплячим маринадом, накрийте каструлю кришкою і залиште до повного остигання.
Відтак злийте маринад, знову закип’ятіть і залийте черешню вдруге. Першого дня цю процедуру слід виконувати 4 рази. Наступні два дні – по двічі. На четвертий день поставте на плиту черешню разом із маринадом, доведіть до кипіння і розлийте в підготовлені банки. Закатайте, переверніть догори дном, вкутайте і залиште до охолодження.

Поділися:

Добавить комментарий