Український православний календар

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Полтавського і Кременчуцького Федора боголюбивим пастирям, кліру та всім вірним Полтавської єпархії Православної Церкви України

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Полтавського  і Кременчуцького Федора боголюбивим пастирям, кліру та всім вірним Полтавської єпархії  Православної Церкви УкраїниДорогі браття і сестри! Христос Воскрес!
Воскресіння Господа Ісуса Христа є найбільшим чудом і перемогою добра над злом, любові над ненавистю.
Добровільна смерть Сина Божого стала найдосконалішим даром Отцеві і найвищою мірою слухняності. Через непослух першого Адама усі люди підпали під владу гріха, диявола і смерті, усі сходили до пекла. Але через слухняність Другого Адама – Христа – нам дарована перемога і вічне життя!
Згідно Євангелії, ми називаємо Ісуса Христа Господом. Це означає, що Христос володіє усією повнотою Божественної сили і Божественної слави. Через хрест Ісус Христос зійшов до царства смерті як Господь. Пекло, яке утримувало душі усіх померлих, допоки Син Божий – Ісус Христос – не зійшов до нього і зруйнував його ворота, що на біблійній мові означає владу над родом людським.
Віднині до пекла входять лише за власним вибором. Дорогою, яка веде до пекла, є доведене до крайнощів себелюбство. Воно є запереченням любові і позбавляє людину радості та будь-якого сенсу. Приклад такого пекла ми можемо бачити у тих самолюбивих морально спотворених особах, які напали на нашу країну і прирекли мільйони людей на страждання. Ці звироднілі люди гадають, що, знищивши нас і пануючи над тими, хто їм скориться, будуть жити щасливо, але їх кінець – це погибель. А ті, хто віддає власне життя заради життя і щастя інших – чи то захищаючи нас на полі бою, чи щоденним служінням звершуючи справи любові – стануть співучасниками перемоги Христа. Через те, що Христос в любові до нас ототожнив Себе з нами, Його перемога над смертю стала нашою перемогою.
Своїм Воскресінням, Христос дарує нам певність в остаточній перемозі над злом, у вічному торжестві добра. Тому нам слід бути терпеливими у скороминущих стражданнях і скорботах. Життя християнина – це уподібнення Христу у служінні любові, у перенесенні страждань, у боротьбі зі злом. Це шлях до справжньої свободи, яка досягається лише в любові до ближніх і до Бога. Йдемо цим шляхом за Господом Христом і досягнемо перемоги!
У це величне Свято щиро вітаю духовенство та вірних Полтавської єпархії Православної Церкви України! Сердечно вітаю усіх воїнів – захисників, які захищають нас від навали російського нацизму ціною власного здоров’я і життя. Вітаю усіх волонтерів і небайдужих людей Полтавщини! Нехай радість Світлого Христового Воскресіння перебуває з усіма нами вічно!
Воістину Христос Воскрес!

Федір,
митрополит Полтавський
і Кременчуцький.

Пасха Христова
2023 рік
м. Полтава

Добавить комментарий