Пастельна симфонія кольору та світла

Пастельна симфонія кольору та світла

Мистецький травень у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка розпочали «Пастельною симфонією кольору та світла». Саме таку назву має перша персональна виставка полтавки Інни Сіроштан. В експозиції квіткові натюрморти та пейзажі, виконані у техніці сухої пастелі.
Початкову художню освіту Інна Сіроштан отримала в Житомирській художній школі у Віктора Миколайовича Шкуринського (1932–2012), українського живописця, графіка, заслуженого діяча мистецтв України. Продовжила навчання на архітектурному факультеті Полтавського інженерно-будівельного інституту (нині – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»), де педагогами із живопису та малюнка були відомі українські художники Олександр Кирилович Тарасенко (1960–2022) та Микола Миколайович Білоус (1956–2023). Авторка з великою повагою та вдячністю згадує викладачів, які сприяли розвитку її художнього хисту, стимулювали до самореалізації.
Свій творчий шлях Інна Сіроштан розпочала у техніці акварелі і навіть досягла певних успіхів, однак захопилася пастеллю, яка, на переконання художниці, дозволила їй глибше розкрити багатство кольорів та текстур, особливо в улюбленому жанрі – натюрморті. Мисткиня навчалася в онлайн-форматі у відомих українських майстринь пастельної техніки Віри Кавури та Тетяни Зозуленко. Інна Сіроштан – членкиня Пастельної Гільдії України – першого в країні об’єднання художників-пастелістів, що швидко розвивається і представляє Україну на міжнародній арені. З 2024 року полтавка бере активну участь у виставковій діяльності як в Україні, так і за її межами.
Основною темою творчості художниці є квіти – символ весни, уособлення найчистішого і найсвітлішого на землі. Квіти дають можливість авторці висловити всю складність внутрішнього стану – спокійну споглядальність і філософські роздуми, світлий смуток і бурхливу радість. Інна Сіроштан радіє і дивується квітам, малює їх з особливою ніжністю та увагою до деталей; передає усю палітру їхньої краси, від найтонших відтінків до яскравих контрастів. Квіти мисткині ніби оживають на папері, випромінюючи тепло та аромат. Художниця зображує квіти, а ті розповідають про художницю, її характер, ставлення до життя, до людей, себе самої.
Окрім квіткових натюрмортів, авторка звертається до пейзажів, намагається передати красу навколишнього світу, від широких панорам до затишних куточків природи. Сповнені світлом і повітрям, роботи немов запрошують глядача здійснити подорож у мальовничі місця. Пейзажі Інни Сіроштан – це не копії реальності, а скоріше її інтерпретація, пропущена через призму особистого сприйняття мисткині. Художниця вважає техніку пастелі радше живописом, ніж графікою, любить її за багатошаровість і величезні колірні можливості, а також за здатність пастелі передавати природне мерехтіння світла. Кожна робота Інни Сіроштан – це історія, розказана кольором і світлом, що відкриває світ вишуканої краси, витончених відтінків та емоційних переживань. А Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, презентуючи глядачеві виставку, відкриває нове ім’я і зичить Інні Сіроштан невичерпного натхнення та наснаги, творчого різнобарв’я, звершень на мистецькій ниві!
Виставка триватиме до кінця травня.

Марина ПОПКОВА.

Поділися:

Добавить комментарий