Павло РОЗЕНКО: “Ми й надалі будемо працювати задля людей…”

Павло РОЗЕНКО: “Ми й надалі будемо працювати задля людей…”

На Полтавщині з робочою поїздкою побував віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. В режимі відеоконференції він провів обласну нараду за участю заступника голови ОДА Олега Пругла, директора департаменту соціального захисту населення Людмили Корнієнко, працівників органів виконавчої влади, соціального захисту населення, присвячену осучасненню пенсій в рамках проведення пенсійної реформи, монетизації субсидій, новим соціальним ініціативам влади, і в першу чергу щодо підтримки багатодітних сімей, іншим актуальним питанням реалізації стратегії Президента України Петра Порошенка на подолання бідності. На прес-конференції для представників ЗМІ високопосадовець відповів на запитання журналістів щодо соціальної політики уряду. В обласному центрі зайнятості Павло Розенко зустрівся з учасниками пілотного соціального проекту в Полтавській області “Рука допомоги”.

Курс на подолання бідності

Павло Розенко зазначив, що зроблене в державі в останні роки дає можливість перейти від стабілізації економічної ситуації до втілення в життя механізмів подолання бідності в країні. Урядовець наголосив, що це не одноразові акції до виборів, як дехто намагається їх подати, а складові системної роботи влади протягом чотирьох останніх років. Що стосується пенсійних виплат, пенсійної реформи, то базовими для них стали зміни у жовтні 2017 року до закону про загальнодержавне пенсійне страхування, яким визначено основні параметри пенсійної реформи. І перше осучаснення пенсій зроблене не зараз, перед виборами, а того ж 2017 року. Потім у січні 2018 і 2019 років перераховувалися пенсії військовослужбовцям, відбулося перерахування пенсій малозабезпеченим у залежності від прожиткового мінімуму в липні й грудні минулого року. Тож йдеться про постійну роботу влади щодо підвищення пенсійних виплат громадянам. Це – логіка процесу, системна робота, не одноразова акція. Як приклад і нинішня індексація пенсій, які у нових розмірах будуть виплачуватися не разово, а постійно, до наступної індексації. Майже 9 мільйонів громадян отримали проіндексовану пенсію. Уряд ухвалив рішення, що у будь-якому разі індексація не може бути менше 100 гривень, а 2,5 мільйона українських пенсіонерів отримають надбавку понад тисячу гривень.
Водночас є проблеми. Наприклад, у селі люди з великим трудовим стажем мали мізерні зарплати. Уряд урахував цю обставину. Важливим елементом підтримки пенсіонерів стануть і одноразові виплати тим, у кого пенсії незначні.
Реформування системи субсидій теж розпочалося заздалегідь. І першим вагомим кроком було спрощення процедури їх надання. Нині 3,5 мільйона господарств отримали монетизовану субсидію. З них 2,3 мільйона – через Пенсійний фонд України, решта – через “Ощадбанк”. Зекономлені кошти громадяни зможуть використати для власних потреб. Щодо допомоги багатодітним сім’ям, то на кожну третю і наступну дитину багатодітна родина отримуватиме 1600 гривень щомісяця. Понад 4 тисячі полтавських сімей скористаються цим соціальним проектом.
Про реформування системи надання субсидій, їх монетизації, в нашій області розповіла Людмила Корнієнко. Вона, зокрема, повідомила, що субсидіями в області охоплено 230 тисяч, або 40 відсотків, полтавських сімей – це третій показник у державі по охопленню житловими субсидіями. Середній розмір субсидій на опалювальний період – 1700 гривень. 203 тисячі сімей отримали монетизовану субсидію, і лише в поточному місяці з Державного бюджету на їх виплати виділено 333 мільйони гривень. Особлива увага приділяється своєчасній виплаті.
Перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області Володимир Носенко повідомив, що індексації пенсій передувала велика підготовча робота, не тільки накопичено потрібний фінансовий ресурс, а й запроваджено нове програмне забезпечення, оновлено бази даних щодо кожного пенсіонера, відпрацьовано алгоритм переходу тощо. Найбільшу частку – 27 відсотків, або 104 тисячі чоловік, – складають пенсіонери, яким пенсія збільшена від 100 до 400 гривень. Наступні 23 відсотки, або 86 тисяч осіб, отримали досить суттєве підвищення у розмірі понад одну тисячу гривень. Проте досить великою часткою, понад 20 відсотків, є і частка пенсіонерів, які мають мінімальне підвищення – 100 гривень. Найбільший рівень підвищення відбувся у Кременчуці та Горішніх Плавнях, найменший – у Шишацькому та Великобагачанському районах. Це пов’язано з різною оплатою праці.
Підсумовуючи сказане, Павло Розенко наголосив, що і надалі єдина мета влади – працювати задля людей, а не для популізму. Він запевнив, що усі порушені учасниками наради питання будуть оперативно вирішуватися.

Реальні кроки на покращення

У ході прес-конференції Павло Розенко відповів на численні запитання журналістів. Зокрема, чому саме зараз реалізуються окремі новації. Так, індексація пенсій припала на березень, бо саме на цей час було сформовано відповідний фінансовий ресурс і підбито необхідні підсумки в основних економічних показниках країни, які стали своєрідною базою для перерахунку. Правове ж обґрунтування соціальних реформ і перші їх кроки здійснені набагато раніше, наголосив віце-прем’єр-міністр.
Зменшення тарифів на комунальні послуги не може стати соціальною альтернативою субсидіям, які призначаються лише малозабезпеченим. Від субсидій відмовлятися поки що не реально. Багаті мають платити повну ціну за послуги і енергоресурси, а субсидія – це допомога малозабезпеченим. Реальна ж ціна на газ буде лише тоді, як запрацює повноцінний конкурентний ринок блакитного палива. Уряд задля цього вже має необхідні напрацювання і питання лише у прийнятті необхідних законодавчих актів.
Проект “Муніципальна няня” лише стартує. Наразі в Україні ним скористалося 40 сімей, на Полтавщині – 7.
Передбачається, що програма буде не лише конкретною допомогою родинам з дітьми, а й дасть змогу надавачам послуг мати легальний страховий стаж. Посадовець високо оцінив роботу в області щодо запровадження програми “Соціальне таксі”.
Обгрунтовуючи високу оцінку роботи в області з обговорюваних в ході наради питань, Павло Розенко серед складових успіху назвав високий кадровий потенціал, досвід і наявність злагодженої команди.

“Рука допомоги” – вагомий результат

У конструктивній, довірливій атмосфері проходила зустріч віце-прем’єр-міністра України в обласному центрі зайнятості з учасниками соціального проекту “Рука допомоги”, який здійснювався за підтримки Світового банку. Він мав на меті через державну підтримку залучити до роботи працездатних непрацюючих членів малозабезпечених, багатодітних сімей, сімей внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО, надати їм допомогу в працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи. Для Полтавщини цей проект був пілотним і, за свідченням учасників зустрічі, спершу викликав певну недовіру. Стан справ кардинально змінився, коли за втілення проекту безпосередньо взялася директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Вона стала його натхненником і душею. Протягом реалізації пілотного проекту у Полтавській області ним скористалися 1300 осіб. 57 з них, отримавши фінансову допомогу на поворотній основі, започаткували власну справу, інші були працевлаштовані. 47 учасникам було закуплено заявлене у бізнес-планах обладнання та матеріали для підприємницької діяльності на загальну суму понад 3 мільйони гривень. Для створення нових робочих місць підприємці отримали майже 2 мільйони гривень фінансової допомоги. Завдяки цьому створене 51 робоче місце (18 – для внутрішньо переміщених осіб, 24 – для малозабезпечених сімей, 9 – для учасників АТО).
Учасники проекту, які приїхали з багатьох районів області і свого часу повірили у допомогу і власні сили, поділилися досвідом. Цікавою була розповідь жителя Гадяцького району Володимира Опришка, котрий відкрив сімейну пекарню, і нині його хлібобулочні вироби користуються великим попитом у всьому районі. Тепер він братиме участь в обласному конкурсі “Кращі товари Полтавщини”. Переселенці із Рубіжного, сім’я Олега Беляєва, оселилися у Кременчуці. Вони започаткували виробництво панчох і шкарпеток, створили два робочих місця. Нині мова йде про розширення виробництва. Беляєви готові взяти ще працівників, тож потрібне нове обладнання.
Усі учасники зустрічі зійшлися на тому, що таких активних, ініціативних людей держава має підтримувати і надалі. “Головне наше багатство – люди, і наше завдання – допомогти тим, хто бажає і вміє працювати”, – наголосив Павло Розенко.

Віктор КІКОТЬ.

Поділися:

Добавить комментарий