Печінка: готуємо правильно, щоб танула в роті

Цей корисний для нашого здоров’я субпродукт коштує відносно недорого, тож кожна сім’я може дозволити собі страви на його основі. Щоб печінка вийшла смачною – ніжною, соковитою, ароматною (а не жорсткою, сухою та гіркуватою), треба знати тонкощі її приготування. А їх не так і багато. По-перше, печінку слід ретельно очищати від плівок. По-друге, приготування треба починати з вимочування продукту, що допоможе усунути специфічний природний смак та сприятиме м’якості. По-третє, на сковорідці печінку не рекомендується готувати довго, щоб не пересушити.
Яловича і свиняча печінка за своїм складом майже не відрізняються. Утім перша вважається ціннішою, оскільки вона менш жирна, містить більше вітамінів А і В, а також легше засвоюється. Користь курячої печінки для організму відзначають дієтологи. Це досить ситний, із цінним складом продукт (природні залізовмісні «ліки»), але калорій в ньому мало.

Із цибулею, в духовці

1 кілограм яловичої печінки, 1 літр молока, 2 цибулини, олія, сіль, прянощі за смаком.
Печінку промийте в холодній воді, видаліть плівки. Покладіть у каструлю, залийте молоком і залиште на 30 хвилин.
Тим часом наріжте цибулю півкільцями. Діставши з молока печінку, протріть її серветкою і наріжте шматочками розміром 2 на 3 см. Потім налийте на деко трохи олії. Викладіть подрібнений субпродукт, зверху розкладіть цибулю, присоліть, посипте улюбленими прянощами, залийте 1 склянкою води. Поставте деко в розігріту до 200 градусів духовку на 30 – 40 хвилин.

Із соусом, на сковорідці

600 грамів яловичої печінки, 3 зубчики часнику, 1 яйце, 1 цибулина, по 1 чайній ложці солі й цукру, 0,5 чайної ложки соди, борошно (бажано кукурудзяне) для панірування.
Печінку помийте, видаліть плівки й залиште підсохнути. Тим часом збийте яйце з сіллю і цукром, додайте соду, пропущений через часникодавку часник.
Поріжте печінку на шматки середнього розміру, залийте приготовленим соусом і відправте на 2 – 3 години в холодильник.
Цибулю подрібніть, обсмажте на олії і перекладіть на тарілку. Всі шматочки печінки обкачайте в борошні й посмажте на тій же сковорідці, що й цибулю, по 3 хвилини з кожного боку.
Потім викладіть зверху на печінку смажену цибульку, накрийте сковорідку кришкою, зменшіть вогонь до мінімального і тушкуйте протягом 5 хвилин.

Запіканка

1 кілограм свинячої печінки, 200 мілілітрів молока, по 2 цибулини й морквини, 50 грамів сметани, трохи манної крупи, олія, сіль, перець чорний мелений.
Підготовлену печінку вимочіть у воді, потім витріть паперовими серветками й пропустіть через м’ясорубку. В отриманий фарш влийте молоко, додайте трохи манної крупи, сіль, перець. Все ретельно перемішайте й приберіть у холодильник на півгодини.
Цибулю наріжте півкільцями, моркву натріть на тертці з середніми отворами. Спасеруйте на олії до напівготовності, щоб овочі стали м’якими, але не потемніли.
Дістаньте фарш з холодильника. На деко, змащене олією, укладіть підготовлені продукти шарами: фарш, засмажка й знову фарш. Зверху змастіть сметаною. Помістіть у розігріту до 180 0С духовку на 1 годину.
Готову запіканку наріжте шматочками. Їжте зі сметаною.

Котлети печінкові

1 кілограм курячої печінки, 4 яйця, 2 цибулини, 2 зубчики часнику, 4 столові ложки кукурудзяного борошна, олія, сіль, перець чорний мелений.
Помиту й просушену на паперових серветках печінку розкладіть на обробній дошці й відправте в морозилку на 20 хвилин, щоб вона трохи підмерзла. Після цього поріжте на шматочки.
Змішайте подрібнену печінку з кубиками цибулі, яйцями і кукурудзяним борошном. Посоліть, поперчіть до смаку.
Розігрійте на сковорідці невелику кількість олії, обсмажте котлетки до зарум’янювання з двох боків. Готові вироби присипте подрібненим часником.

Паштет

0,5 кілограма курячої печінки, 1 морквина, 1 цибулина, 1 зубчик часнику, 60 грамів вершкового масла, 60 мілілітрів вершків, сіль, перець чорний мелений.
Цибулю дрібно посічіть, моркву натріть на середній тертці. Злегка обсмажте овочі на вершковому маслі (2 чайні ложки), в кінці додайте подрібнений часник.
Печінку очистіть від прожилок і поріжте на невеликі шматочки. Відправте в сковорідку до овочів. Смажте 5 – 7 хвилин, потім долийте трохи води, накрийте кришкою і тушкуйте 20 хвилин до готовності.
Відставте сковорідку з печінкою з плити і залиште до повного остигання. Відтак перекладіть субпродукт з овочами в чашу блендера, додайте вершкове масло і вершки. Переробіть до однорідної консистенції. Перекладіть отриману масу в форму (пластиковий контейнер), накрийте кришкою і поставте на 6 – 8 годин в холодильник.
Готовим паштетом намащуйте скибки хліба. Зверху паштет можна притрусити подрібненою зеленою цибулею.

Поділися:

Добавить комментарий