Перехід на літній час: основні моменти

Перехід на літній час: основні моменти

У ніч із суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, 2024 року Україна переходить на літній час. О 03:00 годині ранку стрілки годинника треба буде перевести на одну годину вперед – на 04:00.

Чи можлива відмова від переведення годинників?

Наразі питання про відмову від переведення годинників в Україні є досить спірним. Якщо назавжди залишити літній час, то взимку в Ужгороді сонце сходитиме о 9:20 ранку. А якщо залишити зимовий час, то влітку в Харкові сонце сходитиме о 03:00 ночі. Практика переходу на літній та зимовий час має на меті економію електроенергії за рахунок більш раціонального використання денного світла.

Вплив переведення годинників на організм

Існує думка, що такі «стрибки» в часі можуть порушити біоритми, призвести до погіршення самопочуття і зниження працездатності.
Зокрема, після переведення годинників на літній час, можливі такі симптоми: головний біль; зростання ризику інфаркту; загострення хронічних захворювань; відчуття втомленості.
Під час переходу на літній час також зростає кількість ДТП і погіршується якість сну. Лікарі радять за кілька днів до переходу лягати спати на годину раніше, щоб адаптувати організм до нового графіка.

Питання синхронізації

В сучасному світі більшість годинників переводяться на літній час автоматично. Це стало можливим завдяки автоматичній синхронізації часу, що встановлюють виробники. Якщо пристрій підключений до інтернету, він самостійно синхронізується із серверами точного часу.
Не забудьте перевести свої годинники на годину вперед в ніч проти 31 березня 2024 року!

Поділися:

Добавить комментарий