Перемо пуховик

Перемо пуховик

Невдовзі зимові речі вже час буде складати в далекі кутки шафи. Але перед тим, звісно ж, про них треба потурбуватися після тривалого використання. Найобережнішого поводження вимагають пуховики.

Тип утеплювача не робить погоди. Більшість виробників верхнього пухового одягу рекомендують доглядати за ним за допомогою сухого чищення, а не прання. Та зрозуміло, що далеко не у всіх є можливість скористатися хімчисткою. До того ж і у хімчисток є свої мінуси. Як мінімум той факт, що в одязі залишаться хімічні компоненти, котрі здатні викликати алергію.
Отож без пральної машини не обійтися. Цікаво, що тип утеплювача, на основі якого пошитий пуховик, жодним чином не впливає на особливості його прання. Утеплювач може бути натуральний (пух) чи штучний, виготовлений зі скручених, усередині порожнистих, тонких поліефірних волокон. Натуральний наповнювач сохне довше, але принципи прання і сушіння в обох випадках практично однакові.
Пральна машина і засоби для прання. Машина обов’язково повинна бути барабанного типу. Старенькі машинки з активаторами і напівавтомати не підходять для прання такого виробу. Режим вибираємо найбільш щадний, а температуру води – не більше 30 градусів.
Також важливо правильно вибрати засіб для прання. Вкрай небажано використовувати найпоширеніший із них – пральний порошок. Проігнорувавши цю вимогу, після сушіння виробу можна виявити досить неприємний результат. Справа в тому, що порошок гірше розчиняється у воді, ніж рідкі засоби, і набагато складніше виполіскується. Внаслідок цього на вже сухому пуховику неодмінно з’являться білі патьоки, яких нелегко позбутися.
Найкраще для прання пуховика скористатися спеціальним рідким засобом для прання пуху чи будь-яким гелем для прання вовни.
Додаткові засоби. Із чим прати пуховик, щоб не пошкодити його внутрішню структуру? Нині в торговельній мережі нескладно знайти турмалінові сфери (назва товару пов’язана з його формою) для прання. Вони допоможуть пуху не збиватися в грудки й не дадуть прилипнути всьому виробу до стінки барабана. Замінити сфери можна тенісними м’ячиками з хутряною оббивкою. Трьох-чотирьох штук буде цілком достатньо.
Перед закладанням пуховика в барабан потрібно відстебнути хутро й застебнути всі замки й гудзики, щоб під час прання вони не деформувалися. А для збереження лицьового боку пуховика потрібно вивернути його навиворіт.
Віджимання і сушіння. Викручувати пуховик слід на максимальних обертах. А от процес його сушіння після прання вимагає особливої уваги. Ні в якому разі не можна сушити цю річ на батареї, біля плити із запаленими конфорками, поблизу комина. Інакше утеплювач буде пошкоджено й навіть зіпсовано. Також не потрібно сушити пуховий виріб, розклавши його на поверхні (а так найчастіше й роблять!). У такому випадку він сохне нерівномірно і нижній бік може зіпріти.
Щоб правильно висушити пуховик, виверніть його на лицьовий бік. Замки залиште застебнутими, завдяки цьому виріб повністю розправиться і набуде первісної форми.
Вішайте пуховик сушити на пластикові плічка в кімнаті чи на балконі, можна й недалеко від батареї, але не на ній. Сохнути річ буде довго, тому періодично її обов’язково потрібно струшувати, щоб пух розправлявся, а не збивався у грудки. Чим частіше це робити, тим краще.
Корисно в процесі сушіння зняти пуховик із плічок, покласти на чисту горизонтальну поверхню і розправити грудки утеплювача з боку підкладки, а потім струсити й знову повісити.
Після прання та сушіння пуховик може мати пом’ятий вигляд. Щоб розгладити його, пройдіться по поверхні відпарювачем. Застосовувати праску не можна.

Поділися:

Добавить комментарий