Цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної пам’яті (УІНП), згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році», 130-ліття від дня народження Миколи Зерова – талановитого поета, перекладача, критика, вченого, педагога, жертви комуністичного режиму – відзначається на державному рівні. Вшанування пам’яті на Полтавщині відбулося у форматі учнівського дитячо-юнацького обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків». Його організували комунальний заклад (КЗ) «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. У конкурсі взяв участь також Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.
Оскільки життєва стежина Миколи Зерова почалася у Зінькові, до проведення інтелектуального дійства долучилися й Зіньківські районні держадміністрація та рада. Конкурс відбувся у режимі онлайн, за допомогою дистанційних технологій освіти.
До складу журі секції «Дослідницька робота» увійшли доцент кафедри української літератури Полтавського національного педуніверситету імені В. Г. Короленка Світлана Ленська, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар та керівник гуртка Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді Ольга Максименко. У вступному слові Світлана Ленська і Олег Пустовгар зазначили, що Полтавщина продовжує вшановувати видатних борців за незалежність, діячів науки і мистецтва, своїх славних краян. Вони нагадали, що до ювілею Миколи Зерова у ПНПУ імені В. Г. Короленка 24 квітня 2020 року кафедра української літератури провела Перші щорічні наукові (літературно-краєзнавчі) читання, присвячені видатному землякові.
Журі визначило кращі роботи. Перше місце здобула учениця 9-го класу КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І. П. Котляревського» Іванна Браїлко (науковий керівник – Наталя Білик, учителька української мови та літератури ліцею). «Родзинкою» праці є розділ «Поетична біографія Зерова». Доля Миколи Зерова відображена в багатьох творах українських поетів. Тож у своїй дослідницькій роботі «Образ Миколи Зерова в українській поезії» Іванна Браїлко проаналізувала 38 віршованих творів Максима Рильського, Михайла Драй-Хмари, Євгена Маланюка, Юрія Клена, Яра Славутича, Олени Теліги, Богдана Кравціва, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Володимира Базилевського, Дмитра Павличка та інших митців, де мовиться про Миколу Зерова та його творчість.
Також лауреатами стали учениця 10-го класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 38» Поліна Новостройна (ІІ місце) і учениця 10-го класу Зіньківського ліцею імені М. К. Зерова Зіньківської районної ради Полтавської області Карина Кулініч.
«Усі роботи, представлені на конкурс, відзначалися актуальністю і науковою оригінальністю. Торкалися як інтерпретації окремих тем або образів у творчості лідера неокласиків, так і його наукової спадщини», – підсумувала голова журі конкурсу в секції «Дослідницька робота» Світлана Ленська. На її думку, конкурс засвідчив великий науковий потенціал учнівської молоді Полтавщини та став помітною подією в науково-культурному житті Полтави й області.
Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.
Вам також може сподобатись
Український православний календар
Пасхальне послання митрополита Полтавського і Кременчуцького Федора боголюбивим пастирям, кліру та всім вірним Полтавської єпархії Православної Церкви України
Український православний календар
У Полтаві презентували книгу «Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди»
Український православний календар