Перерахунки пенсій військовим завершені

Полтавщина стала одним із перших регіонів України, де остаточно завершився процес проведення масових перерахунків пенсій колишнім військовослужбовцям.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» було визначено провести такий перерахунок із 1 січня 2018 року, що називається, заднім числом.
Останній масовий перерахунок пенсій з оновленого грошового забезпечення військовим проводили ще 2008 року. Тож це фактично перший за останні 10 років системний підхід до вирішення цього питання, не враховуючи підвищення пенсій, яке відбувалося внаслідок зростання соціальних стандартів та індексації.
На підставі названої постанови уповноважені органи силових міністерств і відомств – Міноборони, МВС, СБУ тощо – протягом двох місяців надавали до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Для проведення перерахунку пенсіонерам не потрібно було звертатися до органів Пенсійного фонду. Сума підвищення визначалася кожній людині окремо за довідкою, яку надав уповноважений орган. Саме тому перерахунок вважається індивідуальним і залежить від того, яку посаду займала особа, які військове звання й вислугу років мала, який розмір окладу був на момент звільнення.
Незважаючи на складність і специфіку перерахунків, вони були проведені досить оперативно – упродовж місяця від початку надходження перших довідок.
17 квітня органи Пенсійного фонду області остаточно завершили перерахунок і фактичну виплату коштів 21,6 тисячі пенсіонерів, які перебувають на обліку й виплати яких підлягали збільшенню.
Загальна сума виплат перерахованих пенсій, яка складалася з семи грошових траншів і спрямовувалася пенсіонерам протягом місяця, досягла понад 93 мільйони гривень. Пенсії були переглянуті для 12 силових відомств.
Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) враховувалися такі складові: оклад відповідно до посади, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років.
Колишнім працівникам міліції перерахунок проводився з 1 січня 2016 року. При перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ були враховані такі позиції: оклад відповідно до посади, за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року. Виплата перерахованого розміру пенсії особам даної категорії здійснюється з 1 січня поточного року в розмірі 100 відсотків від розрахованої суми, а підвищення за період 2016–2017 років виплачуватиметься поступово – з 2019 по 2021 роки.
У результаті перерахунку пенсійні виплати полтавських військовослужбовців зросли в середньому на 1460 гривень, а середня пенсія досягла 4260 гривень, що на 1870 гривень вище, ніж середній рівень трудової пенсії в області.
Надалі пенсії підвищуватимуться поетапно. З 1 січня 2019 року вони зростуть у середньому на 750 гривень, а з 1 січня 2020 року збільшаться ще в межах 750 гривень. Таким чином за два роки військові пенсії стануть більшими приблизно вдвічі.
Інформацію з питань перерахунку пенсій колишні військовослужбовці можуть отримати особисто в установах Пенсійного фонду за місцем проживання або за телефоном (0532) 60-81-93 «гарячої» лінії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Головне управління Пенсійного
фонду України в Полтавській області.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий